In English  Suomeksi  Auf Deutsch  По-русски  
Esileht » Haridus ja teadus


Üldinfo

Kultuur

Tervishoid

Sotsiaalabi

Haridus ja teadus


Äri

Kohalik võim

Turism


KülalisteraamatLisa oma sissekanne

04/12/15 23:32
Fadir

Neighbours are dangerous
21/11/15 13:12
Signe

19. Novemril sõitsin nr 7 bussiga kell 19.35 Maarjamõisa peatusest koju,hakkasin Hansakeskuse peatuses väljuma aga buss tegi järsu pidurduse ja ma kukkusin, sealjuures vigastasin selga, vasakpoolset kätt ja külge.Tänu kukkumisele on minu külg sinine ja valus, käsi on ka paistes.
27/10/15 15:14
Marii Tomson

Tere, Monika!

Väga tore, kui meeldib. Ütlen tänusõnad linnamajanduse osakonnale edasi.
25/10/15 14:58
Monika

Tänan südamest kõiki inimesi, kes osalesid Vanemuise pargi korrastamises!
Nii ilus nüüd silmale vaadata ja seal jalutada on nüüd hoopis teine asi. Tiigis oli ka palju parte, eks puhas vesi meeldib neile ka :)
21/10/15 15:11
Marii Tomson

Tere!

Tegemist oli suurema kilbirikkega, tänaseks valgustid taas põlevad.
17/10/15 20:09
inimene

Kalmistu ja Lubja tänavad on pimedad.Kas tänavavalgustusega on probleeme?
15/06/15 12:33
Marii Tomson

Lugupeetud Peeter Saari

Aitäh tähelepaneku eest. Edastasime Teie ettepaneku linnamajanduse osakonnale.
12/06/15 11:32
Peeter Saari, linna aukodanik

Kui Emajõe põhjakalda promenaadile Võidu silla ja Turu jalakäijate silla vahel ehitati ilusad vaateplatvormid, siis varsti kiskusid "geoloogid" maha vaskplekist katted platvormide külgedelt.
Aastate möödudes on aga näha, et ilmastiku meelevalda jäänud küljelauad vajaksid kaitseks Pinotexiga vms töötlemist, enne kui on hilja.

Teen ettepaneku see töö -- mis ei tohiks võtta rohkem aega kui ühe mehe pool päeva -- veel enne suurt suve ära teha.
26/05/15 16:54
Marii Tomson

Vanemuise pargi tiik on plaanis puhastada jäätmetest ja veetaimestikust juunikuu jooksul. Praegu korraldatakse hanget töövõtja leidmiseks.
20/05/15 10:57
Monika

Tere!

Perekonnaseisu ameti hoone kõrval olev puhkepark on väga ilus koht puhkamiseks ja jalutamiseks, kuid miks mitte ka tiik ära puhastada? Rikub kogu vaate ära, kui tiik täis inimeste loobitud sodi ja õitsevaid taimi.
14/05/15 18:43
Hoo

Tere,

Tartu Taskukeskuse valvur koerad on pissipead; Vale mees läks ärä; just see kes kutsus nad kohale. Kasutavad mitte räägimist aga meeldib olla kuningad. Oleks suhtlemisoskusi vaja . Lihas on meie tee!
21/04/15 15:41
Marii Tomson

Tere!
Saatsime Teie küsimuse asutus Kalmistu juhatajale, kes vastas nii:
Rahumäe kalmistu WC on tõepoolest juba oma olemuselt ajast ja arust. Just sellepärast panimegi 2016. a investeeringusoovidesse kirja Rahumäe kalmistu majandushoone rajamise koos külastajate WC-dega.
Loodetavasti saame sellele ka järgmise aasta eelarvest katte.
Seni on plaanis tellida Rahumäele lisaks ka välikäimla. Paraku invavajadustega inimestele see esialgu leevendust ei too.
Rahumäe kalmistu töötajaid on meil kahjuks vaid kaks inimest, seega ei ole hetkel võimalik tagada WC pidevat hooldust nädalavahetustel.
12/04/15 14:24
Maire Katte

Sain kultuurishoki osaliseks kui külastasin Rahumäe kalmistu käimlat : neljakandiline auk betoonpõrandas ja põrand ujus uriinist.Olen liikumispuudega vanem inimene,kasutan käimiseks kahte küünarkarku või rulaatorit.Minu küsimus oleks järgmine:"Kuidas saavad selles eelajaloolises käimlas oma asju ajada minusugused või ratastooli kasutajad?Või ehk pole liikumispuudega inimesed kalmistule oodatud?"
13/01/15 14:52
Üllar Kaljuste

Täname Sirli`t positiivse tagasiside eest! Edastame Teie tähelepaneku (e. sõitjate ootused) kõikide bussijuhtideni.

Tervitades
Üllar Kaljuste
AS SEBE
08/01/15 08:58
Sirli

Tere!
Sooviksin kiita tänast (08.01.15) number 11 bussijuhti, mis väljus 7:41 Ropkamõisa bussipeatusest. Bussijuht ütles igale reisijale "Tere hommikust!" ja "Head päeva!". Ta oli viisakas ja sõbralik ja just meie, kui kliendid, seda ootamegi. Kahe aasta jooksul, mil ma olen pidevalt ühistrantsporti kasutanud, oli see esimene bussijuht, kes käitus nii viisakalt! Suur kiitus ja kummardus Tema ees!
10/12/14 13:54
Marii Tomson

Aitäh! Andsime kiituse korraldajale edasi.
24/11/14 09:11
Tiiu Parts

Tahan kiita ideed - tuua jõuluajal raeplatsile puuskulptuurid.Ehk pääseme niiviisi ka lodjast, mis võiks jääda ikka jõele, tuledes ja miks mitte külalistele avatuna. Jõulud on ju ilus ja vana püha,kaasaegsed eksperimendid (möödunud aastal vineeritükid)võiksid jääda kuhugi mujale rahvale vaadata.
Jõudu!
13/11/14 16:49
Lilian Lukka

Aitäh kiituse eest, edastasime selle asjaosalisele. Kindlasti mõtleme ka rohkem oma töötajate tunnustamisele.

Tervitades
Lilian Lukka
Tartu Linnavalitsuse avalike suhete osakonna teabeteenistsue juhataja
04/11/14 11:05
Mati Rebane

Kuna ei leidnud kodulehelt sobivamat kohta kuhu kirjutada siis teen seda siin.

Minu siiras soov on tänada ja kiita Teie tublit ning tõeliselt abivalmit töötajat Linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonnast, Marju Kiislat. Just selline peakski olema iga ametnik, kes kuulab sind ära ja püüab mõista ning aidata ega vaata ülevalt toolilt alla kurja pilguga mõeldes, no miks sa siia tulid mind tüütama.
Selliseid toredaid, rõõmsameelseid ja abivalmis ametnikke peaks kuidagi tunnustama (premeerima), et ükskord ometi suhtumine muutuks! Kindlasti ei ole võimalik olla kõigile ja alati ühtmoodi meeltmööda kuid olen kindel,et just sõbralikus õhkkonnas leiavad mistahes probleemid parima lahenduse!
Tartu Linn teeb juba hulk aastaid koostööd ettevõttega "Hea teenindus", pange pead kokku ja mõelge kuidas toredaid ning tublisid ametnikke rohkem esile tuua!


17/09/14 13:18
Marii Tomson

Edastasime Teie kirja linnamajanduse osakonnale ning seal on Teie ettepanekud teadmiseks võetud.
15/09/14 13:25
Leelo

Seoses ehitusega Ihaste sillaga ja artikliga Tartu Postimehes, uuesti päevakorras need Nõlvaku imepisikesed ringristmikud.

Mis oli viga vanal Nõlvaku teel? Kortermajade eest väljasõit-kõikidel anna teed märk ees.
Nõuan sama asja tagasi ! ! ! Ja leian, et paljud nõustuvad minuga. Kuna talvel lumega on olukord väga kehva, autod sunnitakse sõitma üle äärekivide, bussid ei mahu ümber ringi sõitma, vaid viimase sillaga sõidavad üle ringtee.
Ettepanek: ringteed ära ja Nõlvaku peateeks tagasi.

Prismasse sissesõit: 3 rida, äärmine vasakpöörde rida ja ehitada pikk, niiet 3-5 autot saaksid teineteise taga oodata.
Miks ma seda soovin? Sest keegi ei pea seal kinni kiirusest ja nii väikese diameetriga ringil ei ole võimalik näidata suunda-pole võimalik täita 3 sekundi nõuet (Jaama tänava 2-l ringil see nõue kehtib ja töötab). Seetõttu on antud ringid väga ohtlikud.

Olles selle kandi inimene, on mul 7 nädala päeva kohta keskmiselt 2-3 intsidenti neil ringidel.
Näide: saad ringi peale ära ( X kuju ehk piltlikult pealtvaates teen oma teelt kus paiknen, vasakpööret), ja siis ringile kihutab teine peale või püüab sinu eest läbi lipsata (piltlikult siis paremalt tulija, kui mõelda X kuju peale) ehk eirab anna teed märki ja ringil olija eesõigust.
Kogu aeg käib neil ringidel pidev signaalitamine.
Minu intsidentidel pole plekki veel kõveraks aetud. Sest olen oma ringil olemise õigusest loobunud ja auto enne teist kummivilinal seisma pidurdanud.

Kaua see tsirkus käib?
Mis liikluse rahustav toime neil ringidel on? Pigem vastupidi-palju agressiivsemaks on läinud nende aastatega, lisaks ei hoita ka keskkonda nende auglustamiste/kiirendamiste teel ümber ringide sõites. Pigem reostatakse rohkem.

Kui pauk ära käib, siis teadke linnavalitsus, ma pöördun koos kasko ja kindlustusettevõttega kahjunõudega Teie poole, sest Teie olete teinud/lubanud sellise LE mittevastava tee teinud/ehitada.

Mõelge nüüd, kui keegi tuleks plekki voltima, kui ma olen seal ringil ettevõtte 2014 aasta esindusautoga, mille hind on 130 000 + eurot?
See läheb väga kalliks...

Kiirused on väiksemad isegi siis, kui Nõlvaku tn koristataks ringid ära, kuna tee on kitsas, mitte 12+ meetrit lai nagu ennem Prismat oli.
Ja kui Prisma kardab, et klientide autod ei saa Nõlvaku tänavale välja-palun väga, vedage üks teeots selle Prisma taga oleva tee peale ja pange sinna üks ringristmik. Kõik saavad välja.
Aga tuleb ka arvestada Ihaste silda ja sellega tulenevat teed. Milleks neid ringe annelinna veel juurde on vaja??? Varsti võime annelinnale parem uue nime panna: "LS nõuetele mittevastav ringteede pealinn"
12/09/14 01:40
Jah

miks ei saa tartus öösiti mitte kusagilt pitsat tellida? m i t t e kusagilt! kohutav
21/08/14 20:47
inimene

Staadioni tänava ülekäigurada kulunud, kui võimalik siis võiks uued triibud maha teha;)
13/08/14 10:38
Hanna

Greetings from Finland. I was visting in Tartto during 7.8.2014- 10.8.2014 with my daughter. We liked very much Tartto and we want come again to Tartto. Have a nice day.
08/04/14 14:50
Helle

Tere! Tunnen huvi, kas Ihaste piirkonda on plaanitud ka mõne kaupluse ehitus? Elanikke nii palju ja pole ühtegi poodi ...