In English  Suomeksi  Auf Deutsch  По-русски  
Esileht » Haridus ja teadus


Üldinfo

Kultuur

Tervishoid

Sotsiaalabi

Haridus ja teadus


Äri

Kohalik võim

Turism


KülalisteraamatLisa oma sissekanne

21/08/14 20:47
inimene

Staadioni tänava ülekäigurada kulunud, kui võimalik siis võiks uued triibud maha teha;)
13/08/14 10:38
Hanna

Greetings from Finland. I was visting in Tartto during 7.8.2014- 10.8.2014 with my daughter. We liked very much Tartto and we want come again to Tartto. Have a nice day.
08/04/14 14:50
Helle

Tere! Tunnen huvi, kas Ihaste piirkonda on plaanitud ka mõne kaupluse ehitus? Elanikke nii palju ja pole ühtegi poodi ...
02/04/14 16:42
Marii Tomson

Lugupeetud Neeme T

Edastasime Teie küsimused seoses linnapuhastusega linnamajanduse osakonna linnapuhastuse peaspetsialistile Madis Tammeorule, kes vastas järgmist:

Seadusandja on pidanud optimaalseimaks lahenduseks teha teeseaduse § 25 lg 7 alusel linnades kõnniteede hoolduse korraldamine kohustuseks teega külgnevate kinnistute omanikele
ja pole näinud ette võimalust kohalikul omavalitsusel selle kuluka ülesande täitmiseks maksu koguda. Samuti ei saa linn korraldada talguid kellelegi seadusega või lepingutega pandud kohustuste täitmiseks,
kuna ka talgute korraldamine, talgutel kogutud jäätmete vedu ja käitlemine nõuab rahalist ressurssi.

Samas korraldab linn sel aastal juba 17. korda kahenädalasi heakorratalguid, kus korrastatakse linnale ja riigile kuuluvaid reformimata maid, millel puuduvad kasutajad ja hoolduslepingud.

Tartu linna poolt teeb järelevalvet kõnniteedel ette nähtud heakorratööde tegemise üle menetlusteenistus, tel 7361 109, 7361 348 või ulle.neeme@raad.tartu.ee, reelika.varva@raad.tartu.ee.
Samuti võite helistada heakorratelefonile 1789, kui märkate hooldamata kõnniteed.
10/03/14 14:18
Neeme T.

Jalakäijana Riia tn. kevadistes tolmupilvedes kõndides tundus, et Heade Mõtete Linna juhtidel on otsa saanud mõtted, kuidas linna tänavaid puhtana hoida. 21. sajandi hakul EL riigi suuruselt teises linnas ei peaks minu arvates olema paratamatus, et kevadpäikest peab vaatama läbi halli vine ja et tänavad saavad puhtamaks alles kevadvihmade saabudes.

Laiemas pildis tundub olevat üsna selge, et kõnniteede koristuse vastutuse panek majavaldajatele ei toimi. Vastava tehnikaga oleks tulemus oluliselt tõhusam. Tundub, et koos vananeva elanikkonnaga jääb aastast aastasse vähemaks majaomanikke, kes üldse viitsivad külgneva kõnnitee eest hoolt kanda.

Paar ettepanekut kitsastes oludes efektiivsemaks tegutsemiseks:

- Korraldada linnavalitsuse eestvedamisel vähempakkumisi ka elamutega külgnevate kõnniteede aastaringseks hoolduseks.

- Kui linna eelarvest tänavate heakorra tagamiseks kohe kuidagi ei jätku, siis äkki oleks mõistlik selleks kehtestada kohalik maks? Kui sellega vähendatakse majaomanike muid kulusid ja kohustusi, oleks head šansid saada maksule elanike toetus.

- Kaaluda ülelinnaliste heakorrapäevade korraldamist.

Usun, et kõigile meeldiks oma nautida elu senisest puhtamas linnakeskkonnas.

08/12/13 19:53
Dr. Champagne

Your links are informative and useful. I am planning to visit several countries. Estonian websites are excellent!
07/11/13 14:01
Rita

Tere!
Kas oleks palun võimalik iga reguleerimata ülekäiguraja juurde paigaldada lamav politseinik? Ei jõua enam narveerida, kas väike laps jõuab tervena koju koolist. Osade autojuhtide hoolimatus ja lohakus on jube.
04/11/13 22:53
Gerhardt Roots

Please advise geneological resources. My father's family lived in Tartu (Dorpat) ca 1900-1920. Thankyou,
16/10/13 10:47
siim avi

Tartu.ee on asjalikult ülesehitatud sait.
15/08/13 16:37
Tarmo

Enneolematu juhtum, paigaldati lahtise prügikonteineri peale vidokaamera Kasteheina busiipeatuse peale videokaamera, et linnavalitsus saaks jälgida, millist prügi ladustatakse. Kui vale prügi on ootab teid suurem trahv. Kas see on normaalne. Meie kui maksumaksjad peame selle lolluse kinni maksma. Viime prügi metsa, kus pole videokaamerat. Edu linnavalitsus!!!
28/04/13 14:50
Derek ja Ene-Liisa Paas, Kanada Toronto

Tere Tartu! Me oleme korduvalt Teie linna külastanud ning leiame, et see on üks kõige toredamaid Eestis. Valitseb tõesti heade mõtete õhkkond! Kuigi Teie linnas on ajakirjanduse põhjal probleeme prostitutsiooniga, ei riivanud prostituudid meie silma. Meile jättis sügava mulje Teie linna muuseumiderohkus. Kohe eriti sügava mulje jättis TÜ Ajaloomuuseum. Me oleme maailmas üsna palju reisinud, aga ei ole veel külastanud muuseumi, kus pakutakse juua ja süüa. Nendest pakutud õunapirukatest ei ole paremat siin maailmas! Samuti meeldisid meile Tartu punast värvi ühistransport, mis tuletab meile oma kodumaa Kanada värve meelde. Palju edu ja pikka iga Teie linnale!

Derek ja Ene-Liisa Paas, Kanada Toronto
01/04/13 17:02
Vickie

See kuidas peab Tartu ID pileteid tühistama on kohutav! Miks peab 3 instantsi kirju kirjutama ainult, et lohakusest ostetud kuupilet tühistada?
Kas ei oleks võimalik süsteemi kuidagi kasutajale mugavamaks teha, et nt. tunni või poole tunni jooksul kasutaja saaks tehingut tühistada. Kohutavalt ebamugavaks on see tühistamine ajatud, samas kui ostmine käib ülilihtsalt.
11/03/13 00:28
Anna

Tahaks teada, kas on lootus, et Tartus ilmuvad suured bussid? See on õudne, mis toimub iga hommikul tööpäevadel. Bussis üldse ei ole ruumi, inimesed minestuvad, torkavad teine teist. Peas on ainuke mõte, kas mina üldse mahun bussi peale...
17/01/13 15:38
leo

tervist
kui vahest harva Tallinnast Tartu satun,riivab silma kole
Rüütli ja Küütri tn. vaheline tühermaa -otse kesklinnas -
kas ei ole siis kuidagi võimalik see täis ehitada ??
15/01/13 13:23
anne luht

Visake liiva või graanuleid või tsäksige jää ära Turu tän-st VANA KAUBAMAJA eest kuni Kalevi tän-ni?? Vibedik-jäine, kaldpind ka veel? LAUSjääväli?! Kas seda ala ei pea keegi jälgima, terve päeva. küll on pinkide ees jää-äär alles jäetud, eelmisel aastal, just kõige kitsamas kohas, kus osa tuleb maha ja teised pole veel peale saanud minna, kolmanda ootavad teist bussi? sama sagimine toimub ju nr 5 ruttajatega, nemad veel takkatippu otsa- kõik turnivad selllel kahe peatuse vahelisel liuväljal!!NB! Ei tea, kas seda lk ka loetaxe. Tel on kallis? Eriteenus?
06/01/13 11:41
Kaisi

Tere

netilehekülg peatus.ee on kirjas et nr 13 buss enam ei sõida. Sõidan marsuuti anne-alasi . Täitsa lõpp ikka küll, aitäh teile kes te iganes seda muutsite, aitäh et muudate inimeste elu niigi raskemaks kui ta on!
13/12/12 16:29
Soomest

Palun, kas saaks veebikaamerad korda teha. Kuuse lähedal oli kolmas kaamera, mis on ammu katki. See teine, kaugemal raekojast, klöpsatades ei lähe lahti.
Tänan.
02/12/12 17:55
A.Luht

Tere jõudu! Ei leia tagasiside aadressi TR Bussipargile teatamisex?
Täna, 2.XII k.a. k 16 bussiga, nr.18, tuli uus vahetus, poole maa peal, bussijuht ei viitsinud vaadata, kuhu kodanik peaks maanduma?? Enne linna minekut, trampisin ise juba nähtavad maandumiskohad laiemaks, et hea poolhämaras maha tulla! Aga ei, ainuke keskmine uks ja täpselt avas uksed HANGE?? Meetrike edasi, saanuks seda trambitut kohta kasutada, Noored hüppasid üle,ma ei julgenud, astusin hange ja vajusin ülepõlve sisse, pealegi vajusin viltuselt bussiratta suunas?? Kätt polnud ka kuhugi toetada, et ennast aidata, vajus seegi hange sisse. Üks noormees lapsega,tõstis mu lihtsalt hangest teepeale.Tänud talle! Talv alles algusjärgus? Kuidas siis edasi? Bussijuhi asi on ikka vaadata, kuidas kliendid peale ja maha saavad! Palun edastage see juhtum bussipargi juhtkonnale, et nad tuletaksid sohvritele need pisiasjad meelde! tervitades A.L.
24/11/12 00:45
Jaanus

Kas Ilmatsalu tänavale Eesti Energiale kuuluval kinnistul on juba algatatud ka projekt 9-korruseline büroohoone ehitamiseks? Oli mõnda aega tagasi juttu sellest, viimasel ajal pole väga kuulnud. Kui asi käiku läheb, oleks isegi huvitatud.
26/10/12 21:57
Irja

Kelle poole peaks pöörduma kui on mure sotsiaalabi korteri küttega.3-toalises korteris on ühes toas temperatuur sügisest kevadeni 17 C, kus elab raske puudega inimene. Probleemile oleme koos tugiisikuga abi otsinud 3 talve. Kuhu nüüd?
20/10/12 17:51
Dittmar

tere tere
now i know more about tartu.
A very, very good friend of mine lives in tartu. She taught me much about this nice city.
With warm greetings
Dittmar, Karlsruhe
03/10/12 09:25
Ray S.

Just wanted to say "Greetings" from Montgomery, Texas (USA)
Hope everyone there is doing great!
30/08/12 13:00
M.J

Külaline A:U Juhtis tähelepanu fotalbumile "Öine tartu" Et uuemaid pilte võiks olla. Eks kindlasti tuleb. Mul on endal mõned pildid Tartust õhtul ja öösel. Seniks pakun vaadata neid. Ja miks mitte kui keegi soovib neid alla laadida või kasutada kuskil siis aga palun.

Link albumile:
http://pilt.delfi.ee/my_album/135583/
19/08/12 19:03
Katarina

Tere! Miks ei ole rajatud Võru ja Kirsi tänava nurgale jalakäijate ülekäigurada? Hommikusel ja õhtusel tipptunnil on Võru tänavat võimatu ohutult ületada. Paljud lapsed kasutavad just Kirsi ja Pihlaka tänavat kooli minemiseks, kuid Võru tänava ületamiseks tuleb autode vahelt üle tee joosta. Talvel on tee ületamine veelgi raskem, kuna suure lumehangede tõttu ei ole ka autodevoolu vahelt alati võimalik "õigel ajal" üle hüpata.
15/06/12 14:30
Victor

May I just add a final message in this Guestbook to say that I did indeed hear back from charming Dina, who I met once by chance over 7 years ago in Soho, London at the well-known "Pulcinella" Pizza Restaurant in Old Compton Street, W.1., when she was visiting England.

Dina from Estonia has since settled down in Middlesex here in the UK and she and her partner are the proud parents of a smiling and handsome little boy.

I am so pleased for Dina.

Thank you to "USA" for writing back on here, also to Catlin in Estonia who became a pen-pal and perhaps improved her written English language a little in the process (winning her school regional prize for English!).

But how lucky I was to have shared a few hours in lovely Dina's life at the Pizza restaurant, when she was visiting this country back in April 2005!

Best wishes to all from sunny London (soon to host the Olympic Games - but will our Underground Train Transport system be able to cope?),

Victor. 15th June 2012.