In English  Suomeksi  Auf Deutsch  По-русски  
Esileht » Haridus ja teadus


Üldinfo

Kultuur

Tervishoid

Sotsiaalabi

Haridus ja teadus


Äri

Kohalik võim

Turism


KülalisteraamatLisa oma sissekanne

22/09/16 09:49
Sven

Tere!
Eelmisele kandele lisaks. Idee arenduseks. Vaadake inspiratsiooniks prantslaste ja nende Auguste Rodin´i "Calais kodanikud", mis omab küll suurepärast lugu aga vahest leiavad ka meie ajaloolased mingi sündmuse, kus linnakodanike kangelaslikkus, püsivus ja kindlameelsus leiavad teostust.
28/08/16 18:35
Sven

Tere!
Jalutasin Tiigi pargis ja nautisin pargi heakorda ja kujundust ja muidugi skulptuure, tekkis idee, et linna 1000. aastapäeva puhuks või puhul avada monument "Linnakodanikule", tänu kellele, linn, tegelikult, on nii kaua püsinud!
Edu!
Võib olla kaasavaeelarve rida aga mul on kehv mälu.
10/05/16 16:25
Marii Tomson

Tere, Neeme!

Andsime info ametnikele, kes heakorraga tegelevad edasi. Nad vastasid, et püüavad kontrollida ja puuduste avastamisel teavitavad kindlasti kinnistu omanikke, kelle kohustus see on.

Lugupidamisega
Marii Tomson
Tartu linnavalitsuse avalike suhete osakonna infospetsialist
02/05/16 14:59
Neeme

Kommentaar tänavate heakorra teemal:

Rõõm näha, et tänavapühkimismasinad on lõpuks ometi suutnud talvise sodi sõiduteedelt enamalt jaolt eemaldada. Kahjuks ei kehti sama kõnniteede kohta, mida peaks hooldama ümbritsevate kinnistute omanikud, aga reaalselt suures või isegi suuremas osas ei hoolda.

Ettepanek vastava valdkonna ametnikele oleks kas oluliselt tõhustada järelvalvet või vähemalt mõnel korral aastas lasta enamkasutatavatel tänavatel ka kõnniteed kogu ulatuses tehnika abil puhastada. Liivasodi ja mööduvate autode üleskeerutatud tolmupilved jäi silma nt. Riia tn. Lembitu-Puusepa tn. vahelisel alal ning Filosoofi-Kastani tn. vahelisel alal. Aga sarnast võib kohata pea kõikjal, kus tehnika pole üle käinud.
13/04/16 12:55
Danny

Onkos Tartossa minkäverran nahkatuotteita myynnissä ja missäpäin?

polarkauppa tms vastaavia
13/04/16 12:54
Danny

Onkos Tartossa minkäverran nahkatuotteita myynnissä ja missäpäin?

http://polarkauppa.fi/ tms vastaavia
28/03/16 13:28
Marii Tomson

Tere, Lembit!

Saatsime Teie kiidusõnad SA Tähtvere Puhkepargi juhatajale edasi.

Lugupidamisega
Marii Tomson
Tartu linnavalitsuse avalike suhete osakonna infospetsialist
20/03/16 06:13
Lembit Õunapuu

Soovin, et avalikult tunnustataks Tähtvere spordipargi suusaradade meistrit-traktoristi, kes kes iga päev (juba varahommikuks) valmistab suusarajad ette. Suusaradade kvaliteet on suurepärane.
10/02/16 10:45
Marii Tomson

Tere!

Soovitan ühendust võtta linnamajanduse osakonnast haljastus- ja puhastusteenistuse juhatajaga, kontakt eda.poldma@raad.tartu.ee

Lugupidamisega
Marii Tomson
Tartu linnavalitsuse avalike suhete osakonna infospetsialist
08/02/16 23:03
vabas õhus trenn

Kuulsin kusagilt, et Uus Ihastesse on linnal plaanis spordiväljaku ehituseks leida rahastus 35000 eur. Kui nii, siis sooviksin selle projekti juures kaasa rääkida. Keegi teab kelle kus saab arvamust avaldada või millisele ametnikule oma mõtetest kirjutada?
Käin sealkandis nädalas 4 korda trenni tegemas. Koht kus on hea treenida on Wiiralti ja Starkopfi tänava ristumiskoht. Sest seal on tuulevaikus, palju agregaate on juba olemas, maapind ei ole pehme. Puudu oleks lõuatõmbamiskang ja võib olla veel veel midagi. Veel võiks valgustus olla ning koerteomanikele kilekotid ja prügikastid.
Kindlasti ei soovita ma rohkem raha investeerida staadionile, mis asub natuke linna poole minna. Kuna seal on lõkkeplats ja joomaseltskonnad on juba algust teinud spordiinventaride lõkkesse lõikamisega, seal pole tuulevarju ja maapind on pehme ja libe praeguste ilmadega eriti.
04/12/15 23:32
Fadir

Neighbours are dangerous
21/11/15 13:12
Signe

19. Novemril sõitsin nr 7 bussiga kell 19.35 Maarjamõisa peatusest koju,hakkasin Hansakeskuse peatuses väljuma aga buss tegi järsu pidurduse ja ma kukkusin, sealjuures vigastasin selga, vasakpoolset kätt ja külge.Tänu kukkumisele on minu külg sinine ja valus, käsi on ka paistes.
27/10/15 15:14
Marii Tomson

Tere, Monika!

Väga tore, kui meeldib. Ütlen tänusõnad linnamajanduse osakonnale edasi.
25/10/15 14:58
Monika

Tänan südamest kõiki inimesi, kes osalesid Vanemuise pargi korrastamises!
Nii ilus nüüd silmale vaadata ja seal jalutada on nüüd hoopis teine asi. Tiigis oli ka palju parte, eks puhas vesi meeldib neile ka :)
21/10/15 15:11
Marii Tomson

Tere!

Tegemist oli suurema kilbirikkega, tänaseks valgustid taas põlevad.
17/10/15 20:09
inimene

Kalmistu ja Lubja tänavad on pimedad.Kas tänavavalgustusega on probleeme?
15/06/15 12:33
Marii Tomson

Lugupeetud Peeter Saari

Aitäh tähelepaneku eest. Edastasime Teie ettepaneku linnamajanduse osakonnale.
12/06/15 11:32
Peeter Saari, linna aukodanik

Kui Emajõe põhjakalda promenaadile Võidu silla ja Turu jalakäijate silla vahel ehitati ilusad vaateplatvormid, siis varsti kiskusid "geoloogid" maha vaskplekist katted platvormide külgedelt.
Aastate möödudes on aga näha, et ilmastiku meelevalda jäänud küljelauad vajaksid kaitseks Pinotexiga vms töötlemist, enne kui on hilja.

Teen ettepaneku see töö -- mis ei tohiks võtta rohkem aega kui ühe mehe pool päeva -- veel enne suurt suve ära teha.
26/05/15 16:54
Marii Tomson

Vanemuise pargi tiik on plaanis puhastada jäätmetest ja veetaimestikust juunikuu jooksul. Praegu korraldatakse hanget töövõtja leidmiseks.
20/05/15 10:57
Monika

Tere!

Perekonnaseisu ameti hoone kõrval olev puhkepark on väga ilus koht puhkamiseks ja jalutamiseks, kuid miks mitte ka tiik ära puhastada? Rikub kogu vaate ära, kui tiik täis inimeste loobitud sodi ja õitsevaid taimi.
14/05/15 18:43
Hoo

Tere,

Tartu Taskukeskuse valvur koerad on pissipead; Vale mees läks ärä; just see kes kutsus nad kohale. Kasutavad mitte räägimist aga meeldib olla kuningad. Oleks suhtlemisoskusi vaja . Lihas on meie tee!
21/04/15 15:41
Marii Tomson

Tere!
Saatsime Teie küsimuse asutus Kalmistu juhatajale, kes vastas nii:
Rahumäe kalmistu WC on tõepoolest juba oma olemuselt ajast ja arust. Just sellepärast panimegi 2016. a investeeringusoovidesse kirja Rahumäe kalmistu majandushoone rajamise koos külastajate WC-dega.
Loodetavasti saame sellele ka järgmise aasta eelarvest katte.
Seni on plaanis tellida Rahumäele lisaks ka välikäimla. Paraku invavajadustega inimestele see esialgu leevendust ei too.
Rahumäe kalmistu töötajaid on meil kahjuks vaid kaks inimest, seega ei ole hetkel võimalik tagada WC pidevat hooldust nädalavahetustel.
12/04/15 14:24
Maire Katte

Sain kultuurishoki osaliseks kui külastasin Rahumäe kalmistu käimlat : neljakandiline auk betoonpõrandas ja põrand ujus uriinist.Olen liikumispuudega vanem inimene,kasutan käimiseks kahte küünarkarku või rulaatorit.Minu küsimus oleks järgmine:"Kuidas saavad selles eelajaloolises käimlas oma asju ajada minusugused või ratastooli kasutajad?Või ehk pole liikumispuudega inimesed kalmistule oodatud?"
13/01/15 14:52
Üllar Kaljuste

Täname Sirli`t positiivse tagasiside eest! Edastame Teie tähelepaneku (e. sõitjate ootused) kõikide bussijuhtideni.

Tervitades
Üllar Kaljuste
AS SEBE
08/01/15 08:58
Sirli

Tere!
Sooviksin kiita tänast (08.01.15) number 11 bussijuhti, mis väljus 7:41 Ropkamõisa bussipeatusest. Bussijuht ütles igale reisijale "Tere hommikust!" ja "Head päeva!". Ta oli viisakas ja sõbralik ja just meie, kui kliendid, seda ootamegi. Kahe aasta jooksul, mil ma olen pidevalt ühistrantsporti kasutanud, oli see esimene bussijuht, kes käitus nii viisakalt! Suur kiitus ja kummardus Tema ees!