In English  Suomeksi  Auf Deutsch  По-русски  
Esileht » Haridus ja teadus


Üldinfo

Kultuur

Tervishoid

Sotsiaalabi

Haridus ja teadus


Äri

Kohalik võim

Turism


KülalisteraamatLisa oma sissekanne

13/01/15 14:52
Üllar Kaljuste

Täname Sirli`t positiivse tagasiside eest! Edastame Teie tähelepaneku (e. sõitjate ootused) kõikide bussijuhtideni.

Tervitades
Üllar Kaljuste
AS SEBE
08/01/15 08:58
Sirli

Tere!
Sooviksin kiita tänast (08.01.15) number 11 bussijuhti, mis väljus 7:41 Ropkamõisa bussipeatusest. Bussijuht ütles igale reisijale "Tere hommikust!" ja "Head päeva!". Ta oli viisakas ja sõbralik ja just meie, kui kliendid, seda ootamegi. Kahe aasta jooksul, mil ma olen pidevalt ühistrantsporti kasutanud, oli see esimene bussijuht, kes käitus nii viisakalt! Suur kiitus ja kummardus Tema ees!
10/12/14 13:54
Marii Tomson

Aitäh! Andsime kiituse korraldajale edasi.
24/11/14 09:11
Tiiu Parts

Tahan kiita ideed - tuua jõuluajal raeplatsile puuskulptuurid.Ehk pääseme niiviisi ka lodjast, mis võiks jääda ikka jõele, tuledes ja miks mitte külalistele avatuna. Jõulud on ju ilus ja vana püha,kaasaegsed eksperimendid (möödunud aastal vineeritükid)võiksid jääda kuhugi mujale rahvale vaadata.
Jõudu!
13/11/14 16:49
Lilian Lukka

Aitäh kiituse eest, edastasime selle asjaosalisele. Kindlasti mõtleme ka rohkem oma töötajate tunnustamisele.

Tervitades
Lilian Lukka
Tartu Linnavalitsuse avalike suhete osakonna teabeteenistsue juhataja
04/11/14 11:05
Mati Rebane

Kuna ei leidnud kodulehelt sobivamat kohta kuhu kirjutada siis teen seda siin.

Minu siiras soov on tänada ja kiita Teie tublit ning tõeliselt abivalmit töötajat Linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonnast, Marju Kiislat. Just selline peakski olema iga ametnik, kes kuulab sind ära ja püüab mõista ning aidata ega vaata ülevalt toolilt alla kurja pilguga mõeldes, no miks sa siia tulid mind tüütama.
Selliseid toredaid, rõõmsameelseid ja abivalmis ametnikke peaks kuidagi tunnustama (premeerima), et ükskord ometi suhtumine muutuks! Kindlasti ei ole võimalik olla kõigile ja alati ühtmoodi meeltmööda kuid olen kindel,et just sõbralikus õhkkonnas leiavad mistahes probleemid parima lahenduse!
Tartu Linn teeb juba hulk aastaid koostööd ettevõttega "Hea teenindus", pange pead kokku ja mõelge kuidas toredaid ning tublisid ametnikke rohkem esile tuua!


17/09/14 13:18
Marii Tomson

Edastasime Teie kirja linnamajanduse osakonnale ning seal on Teie ettepanekud teadmiseks võetud.
15/09/14 13:25
Leelo

Seoses ehitusega Ihaste sillaga ja artikliga Tartu Postimehes, uuesti päevakorras need Nõlvaku imepisikesed ringristmikud.

Mis oli viga vanal Nõlvaku teel? Kortermajade eest väljasõit-kõikidel anna teed märk ees.
Nõuan sama asja tagasi ! ! ! Ja leian, et paljud nõustuvad minuga. Kuna talvel lumega on olukord väga kehva, autod sunnitakse sõitma üle äärekivide, bussid ei mahu ümber ringi sõitma, vaid viimase sillaga sõidavad üle ringtee.
Ettepanek: ringteed ära ja Nõlvaku peateeks tagasi.

Prismasse sissesõit: 3 rida, äärmine vasakpöörde rida ja ehitada pikk, niiet 3-5 autot saaksid teineteise taga oodata.
Miks ma seda soovin? Sest keegi ei pea seal kinni kiirusest ja nii väikese diameetriga ringil ei ole võimalik näidata suunda-pole võimalik täita 3 sekundi nõuet (Jaama tänava 2-l ringil see nõue kehtib ja töötab). Seetõttu on antud ringid väga ohtlikud.

Olles selle kandi inimene, on mul 7 nädala päeva kohta keskmiselt 2-3 intsidenti neil ringidel.
Näide: saad ringi peale ära ( X kuju ehk piltlikult pealtvaates teen oma teelt kus paiknen, vasakpööret), ja siis ringile kihutab teine peale või püüab sinu eest läbi lipsata (piltlikult siis paremalt tulija, kui mõelda X kuju peale) ehk eirab anna teed märki ja ringil olija eesõigust.
Kogu aeg käib neil ringidel pidev signaalitamine.
Minu intsidentidel pole plekki veel kõveraks aetud. Sest olen oma ringil olemise õigusest loobunud ja auto enne teist kummivilinal seisma pidurdanud.

Kaua see tsirkus käib?
Mis liikluse rahustav toime neil ringidel on? Pigem vastupidi-palju agressiivsemaks on läinud nende aastatega, lisaks ei hoita ka keskkonda nende auglustamiste/kiirendamiste teel ümber ringide sõites. Pigem reostatakse rohkem.

Kui pauk ära käib, siis teadke linnavalitsus, ma pöördun koos kasko ja kindlustusettevõttega kahjunõudega Teie poole, sest Teie olete teinud/lubanud sellise LE mittevastava tee teinud/ehitada.

Mõelge nüüd, kui keegi tuleks plekki voltima, kui ma olen seal ringil ettevõtte 2014 aasta esindusautoga, mille hind on 130 000 + eurot?
See läheb väga kalliks...

Kiirused on väiksemad isegi siis, kui Nõlvaku tn koristataks ringid ära, kuna tee on kitsas, mitte 12+ meetrit lai nagu ennem Prismat oli.
Ja kui Prisma kardab, et klientide autod ei saa Nõlvaku tänavale välja-palun väga, vedage üks teeots selle Prisma taga oleva tee peale ja pange sinna üks ringristmik. Kõik saavad välja.
Aga tuleb ka arvestada Ihaste silda ja sellega tulenevat teed. Milleks neid ringe annelinna veel juurde on vaja??? Varsti võime annelinnale parem uue nime panna: "LS nõuetele mittevastav ringteede pealinn"
12/09/14 01:40
Jah

miks ei saa tartus öösiti mitte kusagilt pitsat tellida? m i t t e kusagilt! kohutav
21/08/14 20:47
inimene

Staadioni tänava ülekäigurada kulunud, kui võimalik siis võiks uued triibud maha teha;)
13/08/14 10:38
Hanna

Greetings from Finland. I was visting in Tartto during 7.8.2014- 10.8.2014 with my daughter. We liked very much Tartto and we want come again to Tartto. Have a nice day.
08/04/14 14:50
Helle

Tere! Tunnen huvi, kas Ihaste piirkonda on plaanitud ka mõne kaupluse ehitus? Elanikke nii palju ja pole ühtegi poodi ...
02/04/14 16:42
Marii Tomson

Lugupeetud Neeme T

Edastasime Teie küsimused seoses linnapuhastusega linnamajanduse osakonna linnapuhastuse peaspetsialistile Madis Tammeorule, kes vastas järgmist:

Seadusandja on pidanud optimaalseimaks lahenduseks teha teeseaduse § 25 lg 7 alusel linnades kõnniteede hoolduse korraldamine kohustuseks teega külgnevate kinnistute omanikele
ja pole näinud ette võimalust kohalikul omavalitsusel selle kuluka ülesande täitmiseks maksu koguda. Samuti ei saa linn korraldada talguid kellelegi seadusega või lepingutega pandud kohustuste täitmiseks,
kuna ka talgute korraldamine, talgutel kogutud jäätmete vedu ja käitlemine nõuab rahalist ressurssi.

Samas korraldab linn sel aastal juba 17. korda kahenädalasi heakorratalguid, kus korrastatakse linnale ja riigile kuuluvaid reformimata maid, millel puuduvad kasutajad ja hoolduslepingud.

Tartu linna poolt teeb järelevalvet kõnniteedel ette nähtud heakorratööde tegemise üle menetlusteenistus, tel 7361 109, 7361 348 või ulle.neeme@raad.tartu.ee, reelika.varva@raad.tartu.ee.
Samuti võite helistada heakorratelefonile 1789, kui märkate hooldamata kõnniteed.
10/03/14 14:18
Neeme T.

Jalakäijana Riia tn. kevadistes tolmupilvedes kõndides tundus, et Heade Mõtete Linna juhtidel on otsa saanud mõtted, kuidas linna tänavaid puhtana hoida. 21. sajandi hakul EL riigi suuruselt teises linnas ei peaks minu arvates olema paratamatus, et kevadpäikest peab vaatama läbi halli vine ja et tänavad saavad puhtamaks alles kevadvihmade saabudes.

Laiemas pildis tundub olevat üsna selge, et kõnniteede koristuse vastutuse panek majavaldajatele ei toimi. Vastava tehnikaga oleks tulemus oluliselt tõhusam. Tundub, et koos vananeva elanikkonnaga jääb aastast aastasse vähemaks majaomanikke, kes üldse viitsivad külgneva kõnnitee eest hoolt kanda.

Paar ettepanekut kitsastes oludes efektiivsemaks tegutsemiseks:

- Korraldada linnavalitsuse eestvedamisel vähempakkumisi ka elamutega külgnevate kõnniteede aastaringseks hoolduseks.

- Kui linna eelarvest tänavate heakorra tagamiseks kohe kuidagi ei jätku, siis äkki oleks mõistlik selleks kehtestada kohalik maks? Kui sellega vähendatakse majaomanike muid kulusid ja kohustusi, oleks head šansid saada maksule elanike toetus.

- Kaaluda ülelinnaliste heakorrapäevade korraldamist.

Usun, et kõigile meeldiks oma nautida elu senisest puhtamas linnakeskkonnas.

08/12/13 19:53
Dr. Champagne

Your links are informative and useful. I am planning to visit several countries. Estonian websites are excellent!
07/11/13 14:01
Rita

Tere!
Kas oleks palun võimalik iga reguleerimata ülekäiguraja juurde paigaldada lamav politseinik? Ei jõua enam narveerida, kas väike laps jõuab tervena koju koolist. Osade autojuhtide hoolimatus ja lohakus on jube.
04/11/13 22:53
Gerhardt Roots

Please advise geneological resources. My father's family lived in Tartu (Dorpat) ca 1900-1920. Thankyou,
16/10/13 10:47
siim avi

Tartu.ee on asjalikult ülesehitatud sait.
15/08/13 16:37
Tarmo

Enneolematu juhtum, paigaldati lahtise prügikonteineri peale vidokaamera Kasteheina busiipeatuse peale videokaamera, et linnavalitsus saaks jälgida, millist prügi ladustatakse. Kui vale prügi on ootab teid suurem trahv. Kas see on normaalne. Meie kui maksumaksjad peame selle lolluse kinni maksma. Viime prügi metsa, kus pole videokaamerat. Edu linnavalitsus!!!
28/04/13 14:50
Derek ja Ene-Liisa Paas, Kanada Toronto

Tere Tartu! Me oleme korduvalt Teie linna külastanud ning leiame, et see on üks kõige toredamaid Eestis. Valitseb tõesti heade mõtete õhkkond! Kuigi Teie linnas on ajakirjanduse põhjal probleeme prostitutsiooniga, ei riivanud prostituudid meie silma. Meile jättis sügava mulje Teie linna muuseumiderohkus. Kohe eriti sügava mulje jättis TÜ Ajaloomuuseum. Me oleme maailmas üsna palju reisinud, aga ei ole veel külastanud muuseumi, kus pakutakse juua ja süüa. Nendest pakutud õunapirukatest ei ole paremat siin maailmas! Samuti meeldisid meile Tartu punast värvi ühistransport, mis tuletab meile oma kodumaa Kanada värve meelde. Palju edu ja pikka iga Teie linnale!

Derek ja Ene-Liisa Paas, Kanada Toronto
01/04/13 17:02
Vickie

See kuidas peab Tartu ID pileteid tühistama on kohutav! Miks peab 3 instantsi kirju kirjutama ainult, et lohakusest ostetud kuupilet tühistada?
Kas ei oleks võimalik süsteemi kuidagi kasutajale mugavamaks teha, et nt. tunni või poole tunni jooksul kasutaja saaks tehingut tühistada. Kohutavalt ebamugavaks on see tühistamine ajatud, samas kui ostmine käib ülilihtsalt.
11/03/13 00:28
Anna

Tahaks teada, kas on lootus, et Tartus ilmuvad suured bussid? See on õudne, mis toimub iga hommikul tööpäevadel. Bussis üldse ei ole ruumi, inimesed minestuvad, torkavad teine teist. Peas on ainuke mõte, kas mina üldse mahun bussi peale...
17/01/13 15:38
leo

tervist
kui vahest harva Tallinnast Tartu satun,riivab silma kole
Rüütli ja Küütri tn. vaheline tühermaa -otse kesklinnas -
kas ei ole siis kuidagi võimalik see täis ehitada ??
15/01/13 13:23
anne luht

Visake liiva või graanuleid või tsäksige jää ära Turu tän-st VANA KAUBAMAJA eest kuni Kalevi tän-ni?? Vibedik-jäine, kaldpind ka veel? LAUSjääväli?! Kas seda ala ei pea keegi jälgima, terve päeva. küll on pinkide ees jää-äär alles jäetud, eelmisel aastal, just kõige kitsamas kohas, kus osa tuleb maha ja teised pole veel peale saanud minna, kolmanda ootavad teist bussi? sama sagimine toimub ju nr 5 ruttajatega, nemad veel takkatippu otsa- kõik turnivad selllel kahe peatuse vahelisel liuväljal!!NB! Ei tea, kas seda lk ka loetaxe. Tel on kallis? Eriteenus?
06/01/13 11:41
Kaisi

Tere

netilehekülg peatus.ee on kirjas et nr 13 buss enam ei sõida. Sõidan marsuuti anne-alasi . Täitsa lõpp ikka küll, aitäh teile kes te iganes seda muutsite, aitäh et muudate inimeste elu niigi raskemaks kui ta on!