In English  Suomeksi  Auf Deutsch  По-русски  
Esileht » Üldinfo


Üldinfo


Kultuur

Tervishoid

Sotsiaalabi

Haridus ja teadus

Äri

Kohalik võim

Turism


Ametnik vastab


Valdkond:ettevõtlus
Teema:sepa turg

Küsimus

Sepa turg on avatud E9-17 L9-16 P9-15küsimus kellele need kellaajad on kui lähed 9-ks on mõni üksik kohal või 10-ks on pooled müügikohad kinni lähed pooltundi või tund enne kinnipanekut on sama lugu jälle enamus kohti kinni pandud.Laupäeval läksin pool4 sepaturgu rahvast oli veel palju ,aga paljud müügikohad olid juba kinni pandud.KELLELE SEE TURG AVATUD ON KAS SEPATURU MÜÜJATELE?
Küsija:annely
Esitatud:13.09.2006 08:20


Vastus


Lugupeetud Annely,

Vastavalt kaubandustegevuse seadusele on kauplejal (ettevõtjal) õigus määrata kauplemisaeg oma tegevuskohas, millest ta teavitab tarbijat.
Kui muudetakse kauplemisaega, tuleb sellest teavitada majandustegevuse registri registripidajat ja tarbijat.
Analoogsetes kohtades, nagu Sepa keskus, jälgib kauplejate (rentnike) kauplemisajast kinnipidamist kindlasti hoone omanik.
Juhul, kui taolises keskuses on mingil põhjusel (haigus, tollivormistus, puhkus) mõni müügikoht suletud, peab kaupleja teavitama sellest kindlasti ka tarbijat.

Sepa Keskus vabandab siiralt külastajate ees, kes on kogenud selles ostukohas ebameeldivusi. Hoone omanik teavitas kõiki rentnikke laekunud pretensioonist ja
püüab leida hoovad rentnike mõjutamiseks, et tagada kauplemine keskuse lahtiolekuaegadel.
Vastavalt tarbijakaitseseadusele kontrollitakse järelevalve käigus tarbijakaitseameti ja kohaliku omavalitsuse poolt kauba müügi suhtes kehtestatud nõuete täitmist, sh kauplemisajast kinnipidamist.
Täname teavitamise eest.

Lugupidamisega
Vastaja:Meeri Tensing
Ettevõtluse osakonna kaubanduse peaspetsialist
mailto:meeri.tensing@raad.tartu.ee

Vastatud:14.09.2006 00:00