In English  Suomeksi  Auf Deutsch  По-русски  
Esileht » Kaardid


Üldinfo


Kultuur


Tervishoid


Sotsiaalabi


Haridus ja teadus


Äri

Kohalik võim


Turism


Tartu linna 3D mudel

Meie linna kolmedimensiooniline interaktiivne linnamudel on suurenenud - prooviks valminud 4 kaardiruudust on saanud 29. Nüüd on linnakodanikul võimalik ehitusmahte hinnata kolmveerandil linnaterritooriumist. Mudel sobib oma ehitussoovi illustreerimiseks - kui lisada väljavõte detailplaneeringu algatamise taotlusele (ka planeeringut koostaval spetsialistil) ja saata linnavalitsusele. On võimalik kõndida mööda tänavaid ja vaadata, kas tunned tuttavad kohad ära - nii silmakõrguselt jalutades kui linnulennult vaadeldes. Lisaks saab Mudelile uusi maju juurde püstitada ja kontrollida, kas ja kuidas ehitis sobib linnaruumi, kui kõrge ta võiks olla, kas viilkatus on hea või ehk on hoopis lamekatus parem. Kasutajal on võimalik on valida 2 variandi vahel - üks on allalaetav isiklikku arvutisse, teine töötab veebibrauseris. Veebibrauseri versiooni puhul on vajalik nõustuda "Unity Web Player" käivitamisega.  Uuemate operatsioonisüsteemiga arvutites võivad Unity playeri töös esineda tõrked, tarkvaraarendajatel on käsil Playeri uuendamine.  Sellest ei maksa lasta ennast heidutada, esimesel võimalusel asendame me ta moodsamaga. Senikaua saab kasutada allalaetavat ja oma arvutisse salvestatavat varianti, seal ongi rohkem töö- ja mängimisvõimalusi.  On vaja lubada salvestamine, lahtipakkimine ja "standalone".exe käivitamine.

Kui mudel kord on avanenud, näed üleval nurgas 3 ikooni, nupud "S" ja "L". ? - nupp on abiks algajale joonistajale, sealt leiad juhendust. Vastpüstitatud majasid on võimalik salvestada ("S") (kui sa ei kasuta internetiversiooni) kõvakettale ja hiljem uuesti sisse laadida ("L"), ja siis kas otsast pihta hakata või vanast kohast edasi - kuidas parasjagu soovid on. Internetis pole võimalik mudelisse juurde salvestada, nii et proovi julgesti.

Olemas on ka kasutusõpetuse video -
http://www.youtube.com/watch?v=oKkqPswmZWs

Edaspidi saab jõudu ja vajadust mööda ala suurendada. Tagasiside ja ettepanekud on oodatud linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonda Jaan Ainelo meiliaadressile jaan.ainelo@raad.tartu.ee