img

Õpilasfirmad

Oled mõelnud oma firma loomise peale, aga pole veel täisealine?

Tahaksid end proovile panna ja saada hea töökoha leidmiseks vajalikke kogemusi? 


Lahendus: osalemine Junior Achievementi õpilasfirma programmis.

Soovitused õpilasfirmadele:

1. Suur tükk ajab suu lõhki. Sageli soovitakse lühikese ajaga teha midagi võimatut või liiga palju asju korraga. Mõistlik on keskenduda ühele ja lihtsale ideele, mitte teha kümmet asja korraga ja igavalt. Lihtsuses peitub võlu.
2. Kasuta oma tugevusi. Oma tugevuste kasutamine ja samal ajal ka oma nõrkuste teadmine tagab äris edu.
3. Otsi probleemi õigest kohast. Kui tekivad probleemid, siis tavaliselt otsitakse lahendust kõige viimasena iseendast. Tegelikult peaks endast just alustama.
4. Usu sellesse, mida ja kuidas teed. Sina ju tead oma tootest või teenusest kõige rohkem. Näita seda siis välja ja lisa sellele usk ning äri saab kohe teised mõõtmed.
5. Üheskoos on tulemus parem. Asju mitte delegeerides ja jagades saavutab ettevõtte lae, mis on ühe inimese lagi. Koos tehes ei pruugigi "lage" ette tulla.
6. Jaga oma toodet. Püüa saada oma toode või teenus müüki võimalikult paljudesse kohtadesse.
7. Pühendu ja tee asju kirega. Ettevõtlusega tegelemine ainult raha pärast ei ole jätkusuutlik ega paku nii palju, kui pühenduda 100protsendiliselt ja teha asja suure kirega. Usu, see paistab välja ja tõmbab samasuguseid. Ja uued kontaktid äris võivad osutuda väga kasulikeks.

(Karmo Kurvits, õpilasfirmade juhendaja)

 

   

NB!
• Õpilasfirma registreeritakse JA Arengufondis
(Kontakt: J.Köleri 24, 10150 Tallinn, www.ja.ee, junior@ja.ee, 6210998)
• Ta tohib tegutseda üksnes JAA koolituse läbinud ja õpetamise õiguse omandanud õpetaja või konsultandi juhendamisel, kes vastutab ÕF tegevuse eest.
• Minimaalne õpilasfirma liikmete arv on kolm.
• Õpilasfirmasse võivad kuuluda ainult õpilased.