Text size

Line spacing

Contrast

Placeholder Placeholder
Background image
14°
For visually impaired
14°

Aasta parim ehitis

Aasta parim ehitis
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998

Tartu väärtustab kvaliteetset projekteerimist ja ehitamist

Alates 1999. aastast korraldab Tartu linnavalitsus kvaliteetse projekteerimise ja ehitamise ergutamiseks konkurssi „Aasta parim ehitis”. Igal aastal pälvib auhinna ehitis, mille puhul on kõige parema tulemuse andnud tellija, projekteerija ja ehitaja koostöö.

Konkursil osalevad kõik eelneval aastal kasutusloa saanud ehitised, mida hindab vaid selleks aastaks valitud komisjon. Komisjon on üheksaliikmeline ja sinna kuuluvad linnavalitsuse, ehituskorralduse ja linnaplaneerimise osakondade ning avalikkuse esindajad.

Parimad ehitised selgitatakse kolmes grupis: uusehitised, uusehitised eramute/korterelamute arvestuses ja rekonstrueeritud hooned. Konkursikomisjon valib esitatud ehitusdokumentatsiooni ja ehitiste ülevaatamise alusel välja gruppide paremad.

Hindamisel arvestatakse üldtuntud linnaehitusprintsiipide jälgimist ja kompositsiooninõuetega arvestamist, ehitise sobivust linnaruumi, krundi asendiplaanilist lahendust, hoone mahulist lahendust ja fassaadikujundust, hoone detailikäsitlust ja materjalide valikut, hoonesisest funktsionaalset lahendust, originaalsust ja loomingulist julgust, ehitise kvaliteeti, üld- ja eritööde vastavust normidele ning ehitise dokumenteerimist.

Ahhaa keskus - parim ehitis 2010 muude uusehitiste grupis. Foto: Kerly Ilves
Ahhaa keskus - parim ehitis 2010 muude uusehitiste grupis. Foto: Kerly Ilves

Last changed 21.01.2017

Aasta parim ehitis 2016

Uute korterelamute alagrupis

 

  • Lille tn 8
    arendaja - OÜ Giga Investeeringud / ehitaja - AS Giga / projekteerija - Arhitektuuriklubi OÜ

Ära märgitud:

  • Veeriku tn 11 ja Õhtu tn 2 korterelamute grupp

    arendaja - OÜ Veeriku KV / ehitaja - KRC Ehitus OÜ / projekteerija - Stuudio 2 Arhitektid OÜ

  • Fortuuna tn 5
    arendaja - OÜ Albatrek / ehitaja - Malera Grupp OÜ / projekteerija - Agabus Arhitektid OÜ 

Ümberehitatud ja laiendatud korterelamute alagrupis

 

  • Lossi tn 32
    arendaja - Osaühing Lossi 32 / ehitaja - OÜ Haspo Restauraator / projekteerija - OÜ Haspo

Ära märgitud:

  • Kroonuaia tn 38

    arendaja - Villa Varad OÜ / ehitaja - Villaare OÜ / projekteerija - Tartu Arhitektuuribüroo OÜ

Uute üksikelamute alagrupis

 

  • Ujula tn 90

    omanikud - Kadri Valdre ja Andres Ott / ehitaja - Puhas Kodu OÜ / projekteerija - AS RTG Projektbüroo

Ära märgitud:

  • Varsa tn 16

    arendaja - Varsa 16 OÜ / ehitaja - OÜ Mestola / projekteerija - OÜ Tahukas

  • Varsa tn 20
    omanik - Aare Tikkerberi / projekteerija - Insten Projekt OÜ

Uute ühiskondlike hoonete alagrupis

 

  • Eesti Rahva Muuseum (Muuseumi tee 2)

    tellija - Riigi Kinnisvara aktsiaselts / arhitektid SARL D'Architecture Dorell Ghotmeh Tane / projekteerija - Novarc Group AS / ehitaja -  OÜ Fund Ehitus

Ära märgitud:

  • Rahvusarhiiv (Nooruse tn 3)

    tellija - Riigi Kinnisvara aktsiaselts / ehitaja - AS YIT Ehitus / projekteerija - Arhitekt11 OÜ

Uute ärihoonete alagrupis

 

  • Kaubanduskeskus Kvartal (Riia tn 2)
    tellija - TTK Kultuurikeskus OÜ / ehitaja - AS Ehitusfirma Rand JA Tuulberg / projekteerija - aktsiaselts TARI / arhitektid - Kadarik Tüür Arhitektid OÜ

Ära märgitud:

  • Turu tn 18

    tellija - AS Tartu Keskkatlamaja / ehitaja - OÜ Savekate / projekteerija - Arhitektuuriklubi OÜ

  • Büroomaailm (Rebase tn 12a)

    tellija - Infotark AS / ehitaja - AS Merko Ehitus Eesti / projekteerija - Kersalu Projektbüroo OÜ 

  • Büroohoone Ülikooli tn 2a

    tellija - Kaarsilla Kinnisvara OÜ / ehitaja -  Embach Ehitus OÜ / projekteerija - OÜ U-Disain

Ümberehitatud ja laiendatud ärihoonete alagrupis

 

  • Lydia hotell (Ülikooli tn 14)

    tellija - OÜ Toomemäe Kinnisvara / ehitaja - AS Ehitustrust / projekteerija - Allianss Arhitektid OÜ 

Ära märgitud:

  • Hektor Disaini Hostel (Riia tn 26)

    tellija - Tartu Apartments OÜ / ehitaja - KRC Ehitus OÜ / projekteerija- KAMP Arhitektid OÜ

Lille 8
Lille 8
Lossi 32
Lossi 32
Ujula 90
Ujula 90
Muuseumi tee 2, Eesti Rahva Muuseum
Muuseumi tee 2, Eesti Rahva Muuseum
Riia 2, Kvartali keskus
Riia 2, Kvartali keskus
Ülikooli 14, Hotell Lydia
Ülikooli 14, Hotell Lydia
 

Last changed 20.03.2017

Aasta parim ehitis 2015

Uute Korterelamute alagrupis
 

  • Raatuse 68
    arendaja Avaare Kinnisvara OÜ / projekteerija arhitektuuristuudio Siim & Kreis OÜ / ehitaja Ehitustrust AS

Äramärgitud:

  • Kivi 55

  • Kivi 57

  • Kivi 59 korterelamute grupp
    arendaja OÜ Kivi apartments / projekteerija arhitektuuribüroo Tiivi Tormi OÜ / ehitaja KRC Ehitus OÜ

  • Laseri 4
    arendaja Aardla arendus OÜ / projekteerija Voluut OÜ / ehitaja Pro Build OÜ

 

uute Üksikelamute alagrupis
 

  • Herne 64
    omanik Kristjan Tõnisson / projekteerija Kuren Projekt OÜ / ehitaja Mercur Trust OÜ

Äramärgitud:

  • Side 12
    omanik Lexer Grupp OÜ / projekteerija Peeter Pere arhitektid OÜ / ehitaja OÜ Artwood Group

 

Ajaloolises piirkonnas ehitatud korterelamute alagrupis
 

  • Jakobi 25
    arendaja Estero Haldus OÜ / projekteerija HG arhitektuur OÜ / ehitaja AS Eston ehitus

Äramärgitud:

  • Tähtvere 40
    arendaja Famila OÜ / projekteerija Tartu Arhitektuuribüroo OÜ / ehitaja Kuldre ehitus OÜ

Raatuse 68
Raatuse 68
Herne 64
Herne 64
Jakobi 25
Jakobi 25

Rekonstrueeritus ja laiendatud korterelamute alagrupis
 

  • Raatuse 49
    arendaja Raatuse OÜ / projekteerija Arhitektuuriklubi OÜ / ehitaja Inrestauraator projekt OÜ

Äramärgitud:

  • Roosi 47
    arendaja Amina OÜ / projekteerija Voluut OÜ / ehitaja Pro-Building OÜ

 

Rekonstrueeritud ja laiendatud ajalooliste puitelamute alagrupis

 

  • Kalevi 11
    arendaja Giga Investeeringud OÜ / projekteerija Arhitektuuriklubi OÜ / ehitaja Giga AS

Äramärgitud:

  • Vaksali 8
    arendaja RL Varad OÜ / projekteerija MPM Lahendused OÜ / ehitaja Haspo OÜ

  • Kuu 9
    arendaja Hulknurk OÜ / projekteerija Kuren Proejekt OÜ / ehitaja Ruumen OÜ

 

Rekonstrueeritud ja laiendatud ühiskondlike hoonete alagrupis
 

  • Tartu Ülikooli Kliinikumi hooldushaigla (L. Puusepa 6)
    omanik SA Tartu Ülikooli Kliinikum / projekteerija Tartu Arhitektuuribüroo OÜ / ehitaja Novarc Group AS
     

  • Tartu Ülikooli Kliinikumi Maarjamõisa meditsiinilinnak (L. Puusepa 8)
    omanik SA Tartu Ülikooli Kliinikum / projekteerija AW2 Arhitektid Oy ja ConArte OÜ / ehitaja AS Ehitusfirma Rand ja Tuulberg

Äramärgitud:

  • Büroo- ja õppehoone Tähe 4
    arendaja Robin Kinnisvara OÜ / projekteerija OÜ Lunge & KO / ehitaja Livonia ehitus OÜ

  • Tartu Tamme Gümnaasium ja Tartu Täiskasvanute Gümnaasium (Nooruse 9)
    omanik Tartu Linnavalitsus / projekteerija Amhold AS ja Sweco EST OÜ / ehitaja Riverside OÜ

Raatuse 49
Raatuse 49
Kalevi 11
Kalevi 11

Last changed 21.03.2017

Aasta parim ehitis 2014

Uusehitiste grupis

Korterelamu

  • Kummeli 16

    arendaja Kummeli Majad OÜ / ehitaja Hausers Ehitus OÜ / projekteerija Arhitekt11 OÜ

Üksikelamu

  • Kuljuse 5

    omanikud Viljar Stroom, Kristine Stroom / projekteerija OÜ Arhitektuuribüroo Pluss

Äramärgitud:

  • Kraavikalda 14

    omanikud Martin Metspalu, Ingrid Sahk / projekteerija AS RTG Projektbüroo

Muu uusehitis

  • AS Lemeks Tartu (Näituse 25)
    tellija AS lemeks / ehitaja AS Ehitusfirma Rand ja Tuulberg / projekteerija Arhitekt11 OÜ

Äramärgitud:

  • Tartu Ülikooli füüsika instituut (Ravila 14c​​​​​​​)
    tellija Tartu Ülikool / ehitaja OÜ Astland Ehitus / projekteerija Kadarik Tüür Arhitektid OÜ

Rekonstrueeritud ja laiendatud ehitiste grupis

Korterelamu

  • Salme 1b
    arendaja Kullipesa OÜ / ehitaja Decol OÜ / projekteerija Decol OÜ

Äramärgitud:

  • A. H. Tammsaare 8
    omanike esindaja A.H. Tammsaare 8 KÜ / ehitaja OÜ Auricu / projekteerija Innopolis Insenerid OÜ

  • Rahu 9
    omanike esindaja KÜ Rahu 9 / ehitaja Accurato Fassaadid OÜ / projekteerija Innopolis Insenerid OÜ

Korterelamu miljööväärtuslikul alal

  • Vallikraavi 25
    tellija OÜ Marteburg / ehitaja OÜ Vennad Ehitus / projekteerija Maverick Investments OÜ

Äramärgitud:

  • Kroonuaia 31
    arendaja AS Tõnisson Kinnisvarakonsultant / ehitaja AS Arpeks Ehitus / projekteerija OÜ ARC Projekt

  • Kesk 15
    arendaja Vara Fond OÜ / ehitaja Innover Ehitus OÜ / projekteerija SBT Ehitus OÜ

Muu hoone

  • H. Elleri nimeline Tartu Muusikakool (Lossi 15)
    tellija H. Elleri nimeline Tartu Muusikakool / ehitaja AS YIT Ehitus / projekteerija AS Amhold / arhitektid Arhitektuuribüroo Järve & Tuulik OÜ

Äramärgitud:

  • Tartu Pauluse Kirik (Riia 27/Riia 27a)
    tellija SA Tartu Pauluse Kirik / ehitaja Nordecon AS / projekteerija Kai Järvinen ja Merja Nieminen, Arkkidehdit SAFA Ay

Last changed 20.03.2017

Aasta parim ehitis 2013

Uusehitiste grupis

Korterelamud:

  • A. Haava 22
  • A. Haava 24
  • A. Haava 26 kortermajade grupp

Äramärgitud:

  • Kauna 40
  • Nõva 9
  • Vanemuise 45

Muud uusehitised:

  • Lille 10

Äramärgitud:

  • Jaama 72 lastekodu peremajade grupp

Rekonstrueeritud ja laiendatud ehitiste grupis

Korterelamud:

  • Anne 47

Äramärgitud:

  • Mõisavahe 59

  • Turu 5

  • Vasara 31

Üksikelamud:

  • Elva 49

Äramärgitud:

  • Elva 9

  • Ööbiku 21

Korterelamud miljööväärtuslikul alal:

  • Vallikraavi 3

Äramärgitud:

  • Lepiku 9

Muud hooned:

  • Vallikraavi 9

Äramärgitud:

  • Gildi7/Rüütli11

  • Näituse 2

Last changed 29.12.2016

Aasta parim ehitis 2012

Uusehitiste grupis

Korterelamud
  • Fortuuna 32

Äramärgitud:
  • Tähtvere 28

Üksikelamud
  • F. R. Kreutzwaldi 21c

Äramärgitud:
  • Varsa 18

Muud uusehitised
Äramärgitud:
  • Narva mnt 112

Rekonstrueeritud ja laiendatud ehitiste grupis

Korterelamud
  • Kaunase pst 19

Äramärgitud:
  • Kaunase pst 47

Korterelamud miljööväärtuslikul alal
  • Võru 48

Muud hooned
  • Vanemuise 6

Äramärgitud:
  • Kalevi 17

  • Vaksali 6

  • F. R. Kreutzwaldi 5

Last changed 28.12.2016

Aasta parim ehitis 2011

Uusehitiste grupis

Korterelamud
  • Meloni 28

  • Oa 31, Oa 33 hoonete kompleks

Äramärgitud:
  • Herne 51a

Üksikelamud
  • Kesakanni 1

Äramärgitud:
  • Lootsi 1

  • Lootsi 12

  • Kvissentali tee 19d

Muud uusehitised
  • Tamme pst 1

Äramärgitud:
  • Nooruse 5

  • Ringtee 43b

Rekonstrueeritud ja laiendatud ehitiste grupis

Korterelamud
  • Alasi 33

Äramärgitud:
  • Sangla 29

Muud hooned
  • Jakobi 2

Äramärgitud:
  • Riia 175

  • F. R. Kreutzwaldi 56

  • Lossi 36

  • Kalevi 15

Last changed 28.12.2016

Aasta parim ehitis 2010

UUSEHITISTE GRUPIS

Korterelamud
  • Ida 1

  • Ida 1a

  • Ida 3

  • Ida 3a

  • Ida 5

  • Ida 5a

  • Ida 7

  • Ida 7a kortermajade grupp

Üksikelamud
  • Kraavikalda 22

Äramärgitud:
  • Varsa 2

  • Tamme pst 58

  • Västriku 25

Muud uusehitised
  • Sadama 1

Äramärgitud:
  • Ülikooli 2

Sadama 1
Sadama 1

REKONSTRUEERITUD JA LAIENDATUD EHITISTE GRUPIS

Üksikelamud
  • Elva 3a

Äramärgitud:
  • Kungla 10

Muud hooned
  • Lutsu2/Lutsu4

Äramärgitud:
  • Tähe 38b

  • Lossi 40

  • Lutsu 3

  • Lai 6

Last changed 21.01.2017

Aasta parim ehitis 2009

Uusehitiste grupis

Üksikelamud
  • Siili 22

Äramärgitud:
  • Lootsi 17

Muud uusehitised
  • F. R. Kreutzwaldi 3

Äramärgitud:
  • Riia 18

  • Viljandi mnt 42

Rekonstrueeritud ja laiendatud ehitiste grupis

Korterelamud
  • C. R. Jakobsoni 14

Äramärgitud:
  • Mäe 40/42

  • Veeriku 10

Üksikelamud
  • Tamme pst 4

Muud hooned
  • Ringtee 75

Äramärgitud:
  • Lossi 15

Last changed 28.12.2016

Aasta parim ehitis 2008

Uusehitiste grupis

Korterelamud
  • Väike-Turu 5

Äramärgitud:
  • Siili 6

  • Narva mnt 165a

Üksikelamud
  • Tüürimehe 10

Äramärgitud:
  • Kvissentali tee 19

  • Siili 38

  • Tammeoksa 15

Muud uusehitised
  • Turu 2

  • Soola 4

  • Soola 6

Äramärgitud:
  • Sõbra 54

  • Aardla 114

  • Turu 27

Rekonstrueeritud ja laiendatud ehitiste grupis

Laiendatud hooned
  • L. Puusepa 8

Äramärgitud:
  • Soola 3

Rekonstrueeritud hooned
  • Tähe 11

  • Tähe 13

Äramärgitud:
  • Ülikooli 15

  • Vanemuise 35

  • Oa 1

Last changed 28.12.2016

Aasta parim ehitis 2007

Uusehitiste grupis

Korterelamud

  • Aleksandri 35

Äramärgitud:

  • Mõisavahe 55

  • Arhitekti 2

  • Tähe 28

Üksikelamud

  • Ilmatari 29

Äramärgitud:

  • Varsa 10

  • Pootsmani 6

Muud uusehitised

  • Võru 167 postiterminal

Äramärgitud:

  • Võru 256 büroohoone

Rekonstrueeritud ja laiendatud ehitiste grupis

Elamud

  • Kartuli 6

Äramärgitud:

  • Lossi 21

  • Lossi 23

  • Puiestee 43

Muud hooned

  • Kroonuaia 7 (Tartu Kesklinna Kool)

Äramärgitud:

  • F. R. Kreutzwaldi 1 (Eesti Maaülikooli peahoone)

  • Küütri 1 (Athena kino- ja konverentsikeskus)

  • Jaama 14 (Tartu Laulupeomuuseum)

  • Ujula 4 (Tartu Ülikooli spordihoone)

  • Vasara 50 (ärihoone)

  • Kaunase pst 21 (kaubanduskeskus)

Last changed 30.12.2016

Aasta parim ehitis 2006

Uusehitiste grupis

Korterelamud

  • Veeriku 12b, 12c, 12d. Planeering, arhitektuur ja maastikuarhitektuurne idee: Indrek Allmann, Katrin Koit / OÜ AB Pluss. Haljastus- ja detaillahendused: Kerli Sirk / AS K&H.

Äramärgitud:

  • Vallikraavi 12. Arhitekt Margit Mutso / AB Eek & Mutso

  • Põhja pst 15a, 15b. Arhitekt Andres Siim / Arhitektuuristuudio Siim & Kreis OÜ

  • Ilmatsalu 26a. Arhitekt Andres Lunge / OÜ Lunge & Ko Arhitektibüroo

Üksikelamud

  • Tüürimehe 3. Arhitekt Ain Padrik / AB Künnapu & Padrik OÜ

Äramärgitud:

  • Kapteni 4. Arhitekt Andres Kadarik / OÜ Tahukas

  • Pootsmani 14. Arhitekt Uko Künnap / OÜ U-Disain

  • Lõkketule 22. Arhitekt Vilmar Lill / OÜ Liivimaa Arhitektid

Muud hooned

  • Ihaste tee 7 spordihoone. Arhitektid Eero Palm ja Moonika Liias / Palm-E Arhitektibüroo

Äramärgitud:

  • Aardla 101 autode müügi- ja hoolduskeskus. Arhitekt Andres Kariste / AS Nord projekt

  • Ravila 75a jäätmekäitluse hoone. Arhitekt Toomas Lukk / OÜ Estkonsult

Rekonstrueeritud hoonete grupis

Äramärgitud

  • Raatuse 97 meelelahutuskeskus. Arhitekt Priit Lõhmus, värvilahendus Jaanis Ilves / OÜ Voluut.

  • Tähe 98 korterelamu-ärihoone. Arhitekt Jüri Siim / Arhitektibüroo Siim & Põllumaa

  • Vaksali 21 korterelamu. Arhitekt Roman Smuškin / OÜ Tartu Arhitektuuribüroo

  • Küüni 5b korterelamu-ärihoone. Arhitekt Andres Lunge / OÜ Lunge & Ko

Last changed 30.12.2016

Aasta parim ehitis 2005

Uusehitiste grupis

Korterelamud

  • Luha 2 ja Luha 4

  • Äramärgitud:

  • Ropka 24a

  • Kalevi 60, 62

Üksikelamud

  • Kapteni 8 ja Kapteni 6

  • Äramärgitud:

  • E. Wiiralti 1

  • Bajadeeri 5

  • Sangviini 14

Muud uusehitised

  • Sepa 23 büroohoone

  • Äramärgitud:

  • Ringtee 79 ärihoone

  • Võru 158 kohvik

Rekonstrueeritud ja laiendatud ehitiste grupis

Korterelamud

  • A. Haava 1

Üksikelamud

  • Õnne 15

Muud ehitised

  • Nooruse 1 õppehoone

Äramärgitud:

  • Lai 38 botaanikaaia hoone laiendus

  • Ringtee 75 Lõunakeskuse laiendus 

Last changed 30.12.2016

Aasta parim ehitis 2004

Uusehitised

Korterelamud

  • Vaarika 3 elamu

  • Äramärgitud:

  • Mõisavahe 56 ja 57 elamud

  • Turu 29 ja 29a elamud

  • Lille 12 elamu

  • Kalevi 9 elamu

Ühepereelamud

  • Kapteni 7 elamu

  • Äramärgitud:

  • Kapteni 5 elamu

  • Sihi 21 elamu

  • Pootsmani 40 elamu

  • Jakobsoni 19a elamu

Muud uusehitised

  • Turu 32 autopesula-kohvik

  • Äramärgitud:

  • Riia 128 äri- ja büroohoone

  • Nõlvaku 14 veepuhastusjaam

  • Ringtee 43f ehitusmaterjalide- ja toodete tööstuse hoone

Rekonstrueeritud hoonete grupis

  • Jaani kirik
  • Äramärgitud:
  • Narva mnt 27 ühiselamu
  • Jaani 8 korterelamu
  • Riia 132 büroohoone
  • Pepleri 23 korterelamu
  • Narva mnt 177 fondihoidla ja endine moonakamaja

Last changed 30.12.2016

Aasta parim ehitis 2003

Korterelamud

  • Näituse 22a (projekteerija Arhitektuuribüroo Kalle Rõõmus AS)

Äramärgitud korterelamud

  • Mõisavahe 58 (projekteerija RTG Projektbüroo AS) ja Turu 29b (projekteerija Arhitektuuribüroo Kalle Rõõmus AS)

Ühepereelamud

  • Pootsmani 46 (projekteerija Tiina Kull).

Äramärgitud ühepereelamud

  • Pootsmani 44 (projekteerija OÜ Tartu Arhitektuuribüroo)

  • Pootsmani 35 (projekteerija OÜ Tartu Arhitektuuribüroo)

  • Tammeoksa 11 (projekteerija Ott Ojamaa)

  • A. Elleri 5 (projekteerija Ott Ojamaa)

Äramärgitud uusehitised

  • Turu sild (projekteerija OÜ Tartu Arhitektuuribüroo)

  • Ringtee 71 bensiinijaam (projekteerija OÜ K. Kliimandi Arhitektuuribüroo)

  • Narva mnt 9 büroohoone (projekteerija Arhitektuuribüroo Siim Ja Põllumaa OÜ)

  • Teguri 47 (projekteerija Mart Tamm)

  • Ravila 63b (projekteerija RTG Projektbüroo AS) laohooned

Äramärgitud rekonstrueeritud ehitised

  • Narva mnt 25 (projekteerija RTG Projektbüroo AS)

  • F. Tuglase 7 (projekteerija RTG Projektbüroo AS) ühiselamud

Last changed 30.12.2016

Aasta parim ehitis 2002

Uusehitised

  • Eesti Metodisti kiriku Tartu koguduse hoone (Vallikraavi 16a)

Äramärgitud uusehitised

  • Tartu Ülikooli matemaatika-informaatikateaduskonna uus õppehoone (Liivi 2)

  • ASi Kommest Auto autokeskus (Ringtee 32)

Rekonstrueeritud ehitised

  • Hugo Treffneri gümnaasium (Munga 12)

Äramärgitud rekonstrueeritud ehitised

  • hotell London (Rüütli 9)

  • Vaksali 31 majutusasutus

Korterelamud

  • Näituse 22b

Ühepereelamud

  • Sepa 9a

Last changed 30.12.2016

Aasta parim ehitis 2001

Uusehitised

  • OÜ GMP Investeeringud büroohoone (Küüni 5b)

Äramärgitud uusehitised

  • Aura keskus (Turu 10)

  • Zeppelini kaubanduskeskus (Turu 14)

  • Säästumarket (Võru 170)

  • Lõunakeskus (Ringtee 75)

  • Fertiilsuse keskus (Sangla 63)

Rekonstrueeritud ehitised

  • Linnamuuseum (Narva mnt 23)

Äramärgitud rekonstrueeritud ehitised

  • haridusministeeriumi hoone (Munga 18)

  • Spordimuuseum (Rüütli 15)

  • Sadamateater (Soola 5b)

Elamud

  • elamu (Kalevi 64)

Eramud

  • eramu (Staadioni 38)

Äramärgitud eramud

  • elamu (Pintsli 2)

Last changed 30.12.2016

Aasta parim ehitis 2000

Uusehitised

  • Baltiklaas AS büroo- ja tootmishoone (Ringtee 58b)

Äramärgitud uusehitised

  • Veeteede Ameti hoone (Väike-Turu 4) arhitektuurne lahendus

Elamud

  • elamu (Emajõe 5)

Äramärgitud elamud

  • elamu (Veeberi 10)

Rekonstrueeritud ehitised

  • Draakoni hotell koos restoraniga (Raekoja plats 2 ja 4)

Äramärgitud rekonstrueeritud ehitised

  • Forseliuse keskuse rekonstrueerimine (Tähe 98)

  • Püssirohukeldri rekonstrueerimine (Lossi 28)

  • Wilde pubi laiendus (Vallikraavi 4)

  • hoone rekonstrueerimine (Rüütli 23)

Last changed 30.12.2016

Aasta parim ehitis 1999

Uusehitised

  • Tartu Ülikooli Biomeedikum (Ravila 19)

Äramärgitud uusehitised

  • elu- ja büroohoone (Fortuuna 1)

  • autosalong (Turu 1)

Rekonstrueeritud ehitised

  • OÜ Greif trükikoda Vallikraavi 4

Äramärgitud rekonstrueeritud ehitised

  • Vanemuise kontserdimaja (Vanemuise 6)

  • Tartu Kunstikooli õppehoone (Tolstoi 4)

Individuaal- ja ridaelamud

  • elamu (Raja 6)

Äramärgitud elamud

  • ridaelamu (E. Wiiralti 31/33)

  • elamu (Kalevi 65)

  • elamu (Pintsli 12)

  • elamu (Kreutzwaldi 19c)

  • elamu (Kreutzwaldi 19b)

  • elamu (Voolu 27)

Last changed 30.12.2016

Aasta parim ehitis 1998

Uusehitised

  • Emajõe Ärikeskus (Soola 8)

Äramärgitud uusehitised

  • ühiselamu (Riia 12)

  • autopesula-teenindusjaam (Jaama 173b)

Rekonstrueeritud ehitised

  • korporatsioon Sakala konvendihoone (Veski 69)

Äramärgitud rekonstrueeritud ehitised

  • Tartu Ülikooli õppehoone (Ülikooli 17)

  • Tartu Ülikooli õppehoone (Narva mnt 4)

Individuaal- ja ridaelamud

  • elamu (Teguri 10)

Äramärgitud elamud

  • elamu (Teguri 12)

  • elamu (Nisu 34)

Last changed 30.12.2016