Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Aasta õpetaja

Haridusosakond
Raekoja plats 12, 51004 Tartu
7361 445
 

Aasta õpetaja
2017
2016
2015
2014
2013
2007–2012
2001–2006

Aasta õpetaja valimise eesmärgiks on tõsta esile ja tunnustada Tartu linna haridusasutuste õpetajaid ja juhte, kelle töö ja isiklik eeskuju on oluliselt kaasa aidanud noorte kujunemisele mitmekülgselt arenenud isikuteks, positiivselt mõjutanud haridusasutuse, piirkonna või riigi elu.

Igal aastal märtsis-aprillis saavad kõik, nii üksikisikud kui organisatsioonid, esitada oma kandidaate üleriigilise konkursi "Eestimaa õpib ja tänab" erinevatele auhindadele, et tunnustada õpetajaid, haridusjuhte.
Aasta õpetaja kandidaadid valitakse välja üleriigilisele konkursile "Eestimaa õpib ja tänab" esitatud Tartu linna kandidaatide seast Tartu linna haridusosakonna juhataja poolt moodustatud komisjoni poolt.

Õpetaja elutöö auhinna kandidaate saab esitada 15. septembrini. Taotlus tuleb saata haridusosakonna aadressile ho@raad.tartu.ee.

Õpetaja elutöö auhinna taotlus

 

Viimati muudetud 20.01.2017

Õpetaja elutöö auhind

Liivi Albre, Tartu Kutsehariduskeskuse  üldharidusainete õpetaja, meisterõpetaja
Ana Kontor, Tartu Herbert Masingu Kooli eripedagoog, arendusjuht metoodilise töö alal
Mart Oja, Tartu Mart Reiniku Kooli matemaatikaõpetaja

Aasta lasteaiaõpetaja auhind

Kaidi Lahe, Tartu Lasteaed Sipsik (üleriigiline nominent)
Kairi Paama ,  Tartu Lasteaed Krõll
Evelin Piir, Tartu Lasteaed Ristikhein
Merilin Raig, Tartu Lasteaed Poku
Triin-Britt Tauts, Tartu Midrimaa Lasteaed
Jelena Tištšenko, Tartu Lasteaed Kelluke

Aasta klassijuhataja auhind

Veronika Uibo,  Tartu Raatuse Kool (üleriigiline nominent)
Aime Aruoja ,  Tartu Kutsehariduskeskus
Peep Nurm,   Tartu Hansa Kool
Heiki Puusepp,  Miina Härma Gümnaasium
Roosi Talvik,  Tartu Kunstikool
Killu Teras, Tartu Karlova Kool

Aasta klassiõpetaja auhind

Sirle Persidski, Tartu Kivilinna Kool (üleriigiline nominent)
Kaia-Maria Ellik, Miina Härma Gümnaasium
Ave Gill, Tartu Luterlik Peetri Kool

Aasta põhikooliõpetaja auhind

Peeter Jõeloo, Tartu Forseliuse Kool (üleriigiline nominent)
Siret Kruk, Tartu Kroonuaia Kool
Kristel Kruuse, Tartu Veeriku Kool
Maire Oja, Tartu Mart Reiniku Kool
Kerli Varusk, Tartu Hansa Kool

Aasta gümnaasiumiõpetaja auhind

Aleksandr Kirpu, Tartu Tamme Gümnaasium (üleriigiline nominent)
Taimi Oidjärv, Tartu Jaan Poska Gümnaasium
Ehtel Timak, Hugo Treffneri Gümnaasium

Aasta kutseõppeasutuse õpetaja auhind

Merille Hommik, Tartu Kunstikool (üleriigiline nominent)
Tiiu Vellevoog, Tartu Kutsehariduskeskus

Aasta õppeasutuse juhi auhind

Viive Vellemaa, Tartu Lasteaed Lotte (üleriigiline nominent)
Hene Binsol, Tartu Hiie Kool
Marika Kaldaäär, Tartu Lasteaed Sipsik
Pille Saadjärv, Tartu Kivilinna Kool

Aasta suunaja auhind

Merit Luik, Tartu Tamme Gümnaasium (üleriigiline nominent)
Krista Eller, Tartu Lasteaed Lotte
Ave Leek, Tartu Kunstikool
Jelena Popova, Tartu Lasteaed Kelluke

Aasta hariduse sõbra auhind

Mart Noorma, Tartu Ülikool, Rakett 69 algataja (üleriigiline nominent)
SA Tartu Rahvaülikool
Hea Alguse Koolituskeskus

Aasta tegu hariduses

Miina Härma Gümnaasiumi ürituste sari ajaloo populariseerimiseks "Tamm, mille tõrud idanevad kogu maailmas" (üleriigiline nominent)
Tartu Tamme Kooli lavastusprojekt "Mowgli"
Tartu Kivilinna Kooli projektinädalad

Viimati muudetud 26.09.2017

Aasta õpetaja 2016

Õpetaja elutöö auhind

  • Õie Mikk, Tartu Lasteaed Helika õpetaja
  • Kaupo Järviste, Tartu Tamme Kooli  bioloogiaõpetaja
  • Enn Valgama, Tartu Kutsehariduskeskuse elektrieriala kutseõpetaja

Aasta lasteaia õpetaja auhind

  • Eda Tereping, Tartu Lasteaed Klaabu ("Eestimaa õpib ja tänab" Tartu linna "Aasta lasteaiaõpetaja" kandidaat)
  • Ly Raave, Tartu Lasteaed Krõll
  • Katerin Rüütli, Tartu Kesklinna Lastekeskus
  • Elo Kikas, Tartu Lasteaed Sipsik
  • Kadri Velner, Tartu Lasteaed Pääsupesa
  • Urve Tamm, Tartu Lasteaed Poku
  • Irina Belousova, Tartu Lasteaed Kelluke
  • Piret Kerge, Tartu Lasteaed Lotte

Aasta klassijuhataja auhind

  • Piia Pajuste, Tartu Kivilinna Kool ("Eestimaa õpib ja tänab" Tartu linna "Aasta klassijuhataja" kandidaat)
  • Tiina Tooding, Tartu Tamme Kool
  • Külli Pullerits, Miina Härma Gümnaasium
  • Merle Varik, Tartu Kroonuaia Kool
  • Katrin Vaher, Tartu Kutsehariduskeskus
  • Lea Sokman, Tartu Hansa Kool

Aasta klassiõpetaja auhind

  • Karin Tõevere, Tartu Veeriku Kool ("Eestimaa õpib ja tänab" Tartu linna "Aasta klassiõpetaja" kandidaat).
  • Anne Orav, Tartu Kivilinna Kool.

Aasta põhikooliõpetaja auhind

  • Viive Saar, Tartu Kivilinna Kool ("Eestimaa õpib ja tänab" Tartu linna "Aasta põhikooliõpetaja" kandidaat)
  • Hille Aasmäe, Tartu Mart Reiniku kool
  • Diana Annast, Tartu Hansa Kool
  • Veronika Kim, Tartu Annelinna Gümnaasium
  • Malle Partsioja, Tartu Forseliuse Kool

Aasta gümnaasiumiõpetaja auhind

  • Ernst Marcus Hildebrandt, Hugo Treffneri Gümnaasium ("Eestimaa õpib ja tänab" Tartu linna "Aasta gümnaasiumiõpetaja" kandidaat)
  • Riina Murulaid, Miina Härma Gümnaasium
  • Sirje Priks, Tartu Täiskasvanute Gümnaasium

Aasta kutseõppeasutuse õpetaja auhind

  • Katrin Kisand, Tartu Kunstikool ("Eestimaa õpib ja tänab" Tartu linna "Aasta kutseõppeasutuse õpetaja" kandidaat)
  • Enn Valgma, Tartu Kutsehariduskeskus

Aasta õppeasutuse juhi auhind

  • Ott Ojaveer, Hugo Treffneri Gümnaasium ("Eestimaa õpib ja tänab" Tartu linna "Aasta õppeasutuse juht" kandidaat)
  • Õilme Saks, Tartu Raatuse Kool
  • Kadi Kreis, Tartu Kunstikool
  • Piret Koiduaru, Tartu Lasteaed Krõll

Aasta suunaja

  • Maria Abramova, Tartu Kivilinna Kool ("Eestimaa õpib ja tänab" Tartu linna "Aasta suunaja" kandidaat)
  • Maie Telvar, Tartu Kesklinna Lastekeskus
  • Kaie Holter, Tartu Kutsehariduskeskus
  • Merike Rand, Tartu Hansa Kool
  • Anu Pikamäe, Tartu Forseliuse Kool

Aasta hariduse sõbra auhind

  • Kairit Peekman, Tartu Linnavalitsuse haridusosakonna jurist, projekti "TULUKE" eestvedaja ("Eestimaa õpib ja tänab" Tartu linna "Aasta hariduse sõber" kandidaat)
  • Elle Kasemets, Tartu Tammelinna Raamatukogu raamatukogutöötaja

Aasta tegu hariduses

  • Avatud õpperuum Tartu Hansa Koolis, Tartu Hansa Kooli kollektiiv, direktor Liina-Karolin Salu ("Eestimaa õpib ja tänab" Tartu linna "Aasta tegu" kandidaat)
  • Väärtusarenduslik vabatahtlik töö "Väike panus, suur mõju", Miina Härma Gümnaasiumi õpilased Triin Karis ja Merili Ginter, juhendaja sotsiaalpedagoog Lii Kaudne

Viimati muudetud 20.01.2017

Aasta õpetaja 2015

Õpetaja elutöö auhind

  • Helve Reisman, Tartu Lasteaia Krõll õpetaja
  • Helgi Muoni, Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasiumi keemiaõpetaja
  • Taissa Sulajeva, Tartu Kutsehariduskeskuse juuksuri eriala õpetaja

Aasta lasteaiaõpetaja

  • Anna Nesterenko, Tartu Lasteaed Annike õpetaja
  • Anu Kivisild, Tartu Lasteaias Sass õpetaja
  • Astra Looga, Tartu Lasteaed Sass õpetaja
  • Evelin Sepp, Tartu Lasteaed Lotte ja Tartu Lasteaed Karoliine liikumisõpetaja
  • Gea Pedajas, Tartu Lasteaed Piilupesa õpetaja
  • Kersti Rüütli, Tartu Lasteaed Lotte õpetaja
  • Küllikki Kala, Tartu Lasteaed Tähtvere õpetaja
  • Liisi Sukk, Tartu Lasteaed Poku õpetaja ("Eestimaa õpib ja tänab" Tartu linna "Aasta lasteaiaõpetaja" kandidaat) 
  • Maarja Kärsna, Tartu Lasteaed Sass õpetaja
  • Reelika Kikas, Tartu Lasteaed Sass õpetaja
  • Silja Hüdse, OÜ Sverresson Anni Lasteaed õpetaja

Aasta klassiõpetaja

  • Anne Kaljuste, Tartu Hansa Kooli klassiõpetaja
  • Imbi Mesila, Tartu Raatuse Kooli saksa keele õpetaja
  • Kaja Assor, Tartu Hiie Kooli klassiõpetaja
  • Katre Maidla, Tartu Annelinna Gümnaasiumi õpetaja
  • Katrin Reino, Tartu Variku Kooli klassiõpetaja
  • Luule Vaht, Tartu Raatuse Kooli klassiõpetaja
  • Maie Kuusk, Miina Härma Gümnaasiumi klassiõpetaja
  • Silva Kolk, Tartu Forseliuse Kooli klassiõpetaja
  • Taimi Ruusmäe, Tartu Kivilinna Kooli klassiõpetaja ("Eestimaa õpib ja tänab" Tartu linna "Aasta klassiõpetaja" kandidaat)

Aasta põhikooliõpetaja

  • Alla Samsonova, Tartu Annelinna Gümnaasiumi õpetaja, 
  • Andre Aljo, Miina Härma Gümnaasiumi tööõpetuse- ja tehnoloogia õpetaja
  • Annika Rebane, Tartu Kivilinna Kooli eesti keele ja kirjanduse õpetaja 
  • Karin Mitt, Tartu Hansa Kooli klassiõpetaja, 
  • Kristi Mumm, Tartu Forseliuse Kooli eesti keele ja kirjanduse õpetaja; haridustehnoloog
  • Kristiina Järve, Tartu Veeriku Kooli eesti keele ja kirjanduse õpetaja, 
  • Leili Pukk, Tartu Hiie Kooli õpetaja ("Eestimaa õpib ja tänab" Tartu linna "Aasta põhikooliõpetaja" kandidaat) 
  • Riina Voltri, Tartu Descartes'i Kooli eesti keele ja kirjanduse õpetaja
  • Silja Russak, Tartu Mart Reiniku Kooli eesti keele ja kirjanduse õpetaja,
  • Tiina Tirgo, Tartu Raatuse Kooli inglise keele ja inimeseõpetuse õpetaja

Aasta gümnaasiumiõpetaja

  • Anu Oja, Tartu Täiskasvanute Gümnaasiumi inglise keele õpetaja ("Eestimaa õpib ja tänab" Tartu linna "Aasta gümnaasiumiõpetaja" kandidaat) 
  • Diana Joassoone, Tartu Annelinna Gümnaasiumi õpetaja
  • Janika Kaljula, Miina Härma Gümnaasiumi matemaatikaõpetaja
  • Lembi Loigu, Tartu Jaan Poska Gümnaasiumi inglise keele õpetaja

Aasta kutseõppeasutuse õpetaja

  • Anne Krull, Tartu Kutsehariduskeskuse keemia ja füüsika õpetaja ("Eestimaa õpib ja tänab" Tartu linna "Aasta kutseõppeasutuse õpetaja" kandidaat) 
  • Katrin Aller, Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli kutseõpetaja
  • Peep Peterson, Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli kutseõpetaja
  • Udo Vool, Tartu Kunstikool, Tartu Kõrgema Kunstikooli kutseõpetaja
  • Vaike Vetka, Tartu Kutsehariduskeskuse kutseõpetaja

Aasta klassijuhataja

  • Aire Rillo, Tartu Raatuse Kooli inglise keele õpetaja, klassijuhataja
  • Eve Ploomipuu, Tartu Hansa Kooli saksa keele õpetaja, klassijuhataja
  • Lilia Miilaste, Tartu Descartes'i Kooli prantsuse keele õpetaja, klassijuhataja
  • Maiu Kaljuorg, Miina Härma Gümnaasiumi geograafiaõpetaja, ("Eestimaa õpib ja tänab" Tartu linna "Aasta klassijuhataja" kandidaat) 
  • Rena Kruus, Tartu Kivilinna Kooli kehalise kasvatuse õpetaja, klassijuhataja
  • Triinu Palo, Tartu Jaan Poska Gümnaasiumi eesti keele ja kirjanduse, soome keele õpetaja, klassijuhataja

Aasta suunaja

  • Lii Kaudne, Miina Härma Gümnaasiumi sotsiaalpedagoog
  • Mairi Kruuts, Tartu Kutsehariduskeskuse sotsiaaltöötaja
  • Marje Poll, Tartu Raatuse Kooli õpiabi õpetaja
  • Sirje Pormeister, Tartu Veeriku Kooli eripedagoog-logopeed ("Eestimaa õpib ja tänab" Tartu linna "Aasta suunaja" kandidaat) 
  • Ülle Kuusik, Tartu Hariduse Tugiteenuste Keskusese logopeed ja aineühenduse kuraator
  • Reeli Mišiniene, Tartu Hiie Kooli logopeed
  • Signe Raudik, Tartu Lasteaed Midrimaa logopeed

Aasta hariduse sõber

Helgi Rootslane, Miina Härma Gümnaasiumi raamatukogu juhataja ("Eestimaa õpib ja tänab" Tartu linna "Aasta sõber" kandidaat)  .

Aasta õppeasutuse juht

  • Anneli Arike, Tartu Kesklinna Lastekeskuse õppealajuhataja
  • Anu Turu, Tartu Lasteaed Rukkilille õppealajuhataja
  • Carmen Luts, Tartu Veeriku Kooli õppealajuhataja
  • Helmer Jõgi, Tartu Jaan Poska Gümnaasiumi direktor
  • Karin Lukk, Tartu Kivilinna Kooli direktor ("Eestimaa õpib ja tänab" Tartu linna "Aasta õppeasutuse juht" kandidaat) 
  • Marika Vares, Tartu Hansa Kooli direktor
  • Merike Kaste, Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasiumi direktor
  • Ruth Ahven,  Tartu Veeriku Kooli direktor
  • Signe Vedler, Tartu Kutsehariduskeskuse IT osakonna juhataja
  • Silja Kasekamp, Tartu Lasteaed Karoliine direktor
  • Tarvo Siilaberg, Tartu Luterlik Peetri Kooli direktor
  • Tiina Kallavus, Tartu Herbert Masingu Kooli direktor
  • Undel Kokk, Tartu Karlova Kooli direktor

Aasta tegu hariduses

  • Heategevuslik ja vabatahtlik töö "Hooliv Kool", Miina Härma Gümnaasium
  • Projektipäevad "Õppida on huvitav ehk igas aines on ainest", Tartu Raatuse Kool
  • Terviseteadliku hoiaku ja käitumise edendaja kogukonnas, Tartu Tervishoiu Kõrgkool
  • Õpilaste uurimis- ja praktiliste tööde konverents "Poska Akadeemia", Tartu Jaan Poska Gümnaasium ("Eestimaa õpib ja tänab" Tartu linna "Aasta tegu" kandidaat) 
  • TÜ innovatsioonikool, Tartu Kroonuaia Kool

Viimati muudetud 20.01.2017

Aasta õpetaja 2014

  • Julia Faizullova - Tartu Lasteaed Kelluke lasteaiaõpetaja ("Eestimaa õpib ja tänab" Tartu linna "Aasta lasteaiaõpetaja" kandidaat)

  • Margit Kaljuste - Tartu Kesklinna Lastekeskuse logopeed ("Eestimaa õpib ja tänab" Tartu linna "Aasta lasteaiaõpetaja" kandidaat) 

  • Signe Varendi - Tartu Veeriku Kooli õpetaja ("Eestimaa õpib ja tänab" Tartu linna "Aasta klassijuhataja" kandidaat)

  • Maire Küppar - Tartu Annelinna Gümnaasiumi õpetaja ("Eestimaa õpib ja tänab" Tartu linna "Aasta klassijuhataja" kandidaat)

  • Katrin Kisand - Tartu Hiie Kooli õpetaja ("Eestimaa õpib ja tänab" Tartu linna "Aasta klassiõpetaja" kandidaat)

  • Triinu Pihus - Miina Härma Gümnaasiumi klassiõpetaja ("Eestimaa õpib ja tänab" Tartu linna "Aasta klassiõpetaja" kandidaat)

  • Astrid Salumets - Tartu Veeriku Kooli õpetaja("Eestimaa õpib ja tänab" Tartu linna "Aasta põhikooliõpetaja" kandidaat)        

  • Mari Tõnisson - Tartu Hiie Kooli õpetaja ("Eestimaa õpib ja tänab" Tartu linna "Aasta põhikooliõpetaja" kandidaat) 

  • Aare Ristikivi - Hugo Treffneri Gümnaasiumi ajaloo-, filosoofia- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja ("Eestimaa õpib ja tänab" Tartu linna "Aasta gümnaasiumiõpetaja" kandidaat)

  • Tanel Liira - Tartu Tamme Gümnaasiumi füüsikaõpetaja ("Eestimaa õpib ja tänab" Tartu linna "Aasta gümnaasiumiõpetaja" kandidaat)

  • Janika Nõmmela Semjonov - Tartu Kunstikooli kujundusgraafika erialaainete õpetaja ("Eestimaa õpib ja tänab" Tartu linna "Aasta kutseõppeasutuse õpetaja" kandidaat)

  • Vilve Pohla - Tartu Kutsehariduskeskuse õpetaja ("Eestimaa õpib ja tänab" Tartu linna "Aasta kutseõppeasutuse õpetaja" kandidaat)

  • Juta Nugin - Tartu Täiskasvanute Gümnaasiumi direktor ("Eestimaa õpib ja tänab" Tartu linna "Aasta õppeasutuse juht" kandidaat)       

  • Kadri Leivategija - Heino Elleri nim. Tartu Muusikakooli direktor ("Eestimaa õpib ja tänab" Tartu linna "Aasta õppeasutuse juht" kandidaat)

  • Aili Leisson  -  Tartu Lasteaed Tähtvere õpetaja  

  • Kai Lauk  -  Tartu Lasteaed Tähtvere liikumisõpetaja

  • Marju Järvpõld - Tartu Lasteaed Helika muusikaõpetaja

  • Saime Aule - Miina Härma Gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja

  • Ülle Varik  - Tartu Raatuse Kooli kehalise kasvatuse õpetaja

  • Merje Kivikas - Tartu Herbert Masingu Kooli klassiõpetaja

  • Ülle Kepler - Tartu Veeriku Kooli klassiõpetaja

  • Anu Tubli - Tartu Raatuse Kooli muusikaõpetaja ja koorijuht

  • Signe Annsoo - Tartu Descartes'i Kooli prantsuse keele õpetaja

  • Anna Preobraženskaja - Tartu Annelinna Gümnaasiumi õpetaja

  • Kaie Konsap - Tartu Täiskasvanute Gümnaasiumi geograafiaõpetaja ja õppenõustaja

  • Lauri Mällo -  Tartu Jaan Poska Gümnaasiumi bioloogia õpetaja, loodusainete õppetooli juhataja

  • Piret Tänav  - Miina Härma Gümnaasiumi  ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja

  • Kaire Jõgi - Tartu Kutsehariduskeskuse õpetaja

  • Katrin Aller - Heino Elleri nim. Tartu Muusikakooli kutseõpetaja

  • Anu Soonsein - Tartu Lasteaed Kannike direktori asetäitja õppe-ja kasvatustöö alal

  • Ene Tannberg - Miina Härma Gümnaasiumi direktor

  • Kerli Käärt - Sverresson OÜ Anni Lasteaia õppealajuhataja

  • Valentina Frunze - Tartu Lasteaed Kelluke direktor

Viimati muudetud 14.01.2017

Aasta õpetaja 2013

  • Merike Kalme, lasteaia Sass liikumisõpetaja
  • Sirje Tosmin, lasteaia Krõll õpetaja
  • Kaire Sumberg, Veeriku kooli põhikooli loodusteaduste õpetaja
  • Kadri Karjus, Kunstigümnaasiumi muusikaõpetaja
  • Maire Kiidron, Kunstigümnaasiumi klassiõpetaja
  • Svetlana Kožanova, Vene lütseumi klassiõpetaja
  • Ljudmila Burlova, Vene lütseumi vene keele ja kirjanduse õpetaja
  • Jelena Liiv, Täiskasvanute gümnaasiumi vene keele õpetaja
  • Anatoli Trojanov, Annelinna gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja
  • Sven Hendrikson, Kivilinna Gümnaasiumi tehnoloogiaõpetaja
  • Maret Vaab, Miina Härma gümnaasiumi vene keele õpetaja
  • Anneli Heinmaa, Descartes'i lütseumi eesti keele ja kirjanduse õpetaja
  • Marika Paulus, Tartu Kutsehariduskeskuse muusikaõpetaja
  • Maire Merits, Tartu Kutsehariduskeskuse toitlustuse kutseõpetaja 
  • Gerda Ode, Tartu Kutsehariduskeskuse pagar-kondiitri eriala kutseõpetaja
  • Maie Leirost, Forseliuse kooli raamatukoguhoidja
  • Anu Pikamäe, Forseliuse kooli sotsiaalpedagoog, HEV õpilaste õppe koordinaator
  • Aive Roots, Hugo Treffneri gümnaasiumi saksa keele õpetaja

Üritusel tunnustatakse ka üleriigilise konkursi "Eestimaa õpib ja tänab" iga auhinna Tartu linna kolme paremat kandidaati.

Aasta põhikooliõpetaja

  • Anne Luts, eesti keele kui teise keele õpetaja, Tartu Annelinna Gümnaasium
  • Kristi Jörberg, muusikaõpetaja, Tartu Kristlik Põhikool
  • Anne Aluvee, inglise keele õpetaja, Miina Härma Gümnaasium

Aasta gümnaasiumiõpetaja

  • Ülle Seevri, õpetaja, Hugo Treffneri Gümnaasium
  • Erkki Tempel, keemia- ja füüsikaõpetaja, Miina Härma Gümnaasium
  • Kristina Ude, eesti keele ja kirjanduse õpetaja, Tartu Jaan Poska Gümnaasium

Aasta lasteaiaõpetaja

  • Jaana Koger, eralasteaed Terake 
  • Merle Piil, Kesklinna lastekeskus
  • Tiina Mitt, lasteaed Helika

Aasta klassiõpetaja

  • Irina Švõrova, Annelinna gümnaasium
  • Helina Mugra, Raatuse gümnaasium
  • Kaja Kivisikk, Descartes'i lütseum

Aasta klassijuhataja

  • Siret Vool, käsitöö, kodunduse ja inglise keele õpetaja, Tartu Descartes'i Lütseum
  • Anne Kaskman, õpetaja, klassijuhataja, Tartu Annelinna Gümnaasium
  • Signe Varendi, õpetaja, klassijuhataja, Tartu Veeriku Põhikool

Aasta õppeasutuse juht

  • Mare Räis, õppejuht, Miina Härma Gümnaasium
  • Kaja Vaabel, direktor, Tartu Lasteaed Rukkilill
  • Marjeta Venno, õppejuht, Tartu Erakool

Kutseharidusega seotud tunnustused

  • Aasta kutsehariduseõpetaja: Ellen Aunin, Tartu Kutsehariduskeskus
  • Aasta kutseõpetaja: Iolanda Pärtmaa, Tartu Kutsehariduskeskus
  • Aasta kursusejuhataja: Riina Mändla, Tartu Kutsehariduskeskus
  • Aasta üldhariduse sõber: Ana Kontor, Hariduse Tugiteenuste Keskus
  • Aasta kutsehariduse sõber: Ene-Mall Vernik-Tuubel, HTM 

Viimati muudetud 20.01.2017

Aasta õpetaja 2007–2012

Aasta õpetaja 2007

  • Maire Küppar, Tartu Annelinna Gümnaasiumi eesti keele õpetaja;
  • Ülle Talts, Tartu Kivilinna Gümnaasiumi tugi- ja parandusõppe õpetaja;
  • Milvi Hermlin, Tartu Kivilinna Gümnaasiumi eesti keele ja kirjanduse õpetaja;
  • Tiiu Loite, Tartu Mart Reiniku Gümnaasiumi muusika- ja klaveriõpetaja, mudilas- ja segakoorijuht;
  • Malle Pehk, Tartu Tamme Gümnaasiumi klassiõpetaja ja huvijuht;
  • Ljubov Titova, Hugo Treffneri Gümnaasiumi vene keele õpetaja;
  • Jelena Permenova, Tartu Vene Lütseumi matemaatikaõpetaja;
  • Irina Nebogatova, Tartu Vene Lütseumi kehalise kasvatuse õpetaja;
  • Reet Noorlaid, Miina Härma Gümnaasiumi inglise keele õpetaja;
  • Ragne Kuusk, Tartu Kroonuaia Kooli klassiõpetaja;
  • Ülle Reinson, Tartu Kommertsgümnaasiumi matemaatikaõpetaja;
  • Madis Paide, Tartu Forseliuse Gümnaasiumi eesti keele ja kirjanduse õpetaja;
  • Lea Sokman, Tartu Raatuse Gümnaasiumi eesti keele ja kirjanduse õpetaja;
  • Vilve Pohla, Tartu Kutsehariduskeskuse matemaatika- ja arvutiõpetuse õpetaja;
  • Inna Sevastjanova, Tartu Lasteaed Ristikhein õpetaja;
  • Anu Part, Tartu Lasteaed Tõruke muusikaõpetaja;
  • Piret Uluots, Tartu Lasteaed Krõll õpetaja.

Konkursi "Aasta õpetaja 2007" üleriigilisele kokkutulekul osalevad Reet Noorlaid ja Anu Part.

Aasta õpetaja 2008

  • Elle Kaljuste – Tartu Kommertsgümnaasiumi joonestamise, kunsti- ja kunstiajaloo õpetaja
  • Riina Aidma – Tartu Mart Reiniku Gümnaasiumi algklasside õpetaja
  • Kaja Pastarus – Tartu Kroonuaia Kooli klassiõpetaja
  • Saima Kaarna – Hugo Treffneri Gümnaasiumi bioloogiaõpetaja
  • Riina Visnapuu – Tartu Veeriku Kooli klassiõpetaja ja logopeed
  • Tarmo Rand – Tartu Kutsehariduskeskuse ehitusviimistluse kutseõpetaja 
  • Hildegard Anton  – Tartu Forseliuse Gümnaasiumi saksa keele õpetaja
  • Lehti Kalme – Miina Härma Gümnaasiumi inglise keele õpetaja
  • Katrin Ennok – Tartu Kivilinna Gümnaasiumi geograafiaõpetaja
  • Hans Ibrus – Tartu Täiskasvanute Gümnaasiumi füüsikaõpetaja ja õpilasnõustaja
  • Piibe Leiger – Tartu Tamme Gümnaasiumi eesti keele ja kirjanduse õpetaja
  • Jane Käis – Tartu Lasteaed Kannike õpetaja
  • Tiia Savason – Tartu Lasteaed Krõll õpetaja
  • Aita Arund - Tartu Lasteaed Meelespea juhataja asetäitja õppe- ja kasvatustöö alal

Konkursi "Aasta õpetaja 2008" üleriigilisel vastuvõtul osalevad Saima Kaarna ja Piibe Leiger.

Aasta õpetaja 2009

  • Aare Ristikivi – Hugo Treffneri Gümnaasiumi ajaloo ja ühiskonnaõpetuse õpetaja,
  • Külliki Kask – Tartu Karlova Gümnaasiumi eesti keele ja kirjanduse ning meedia õpetaja,
  • Nelli Trussova – Tartu Annelinna Gümnaasiumi vene keele ja kirjanduse õpetaja,
  • Tiiu Kruusmaa – Tartu Kutsehariduskeskuse toitlustuse eriala vanemkutseõpetaja,
  • Ana Valdmann – Tartu Kommertsgümnaasiumi bioloogia ja keemia ning terviseõpetuse õpetaja,
  • Niina Gontšarova – Tartu Vene Lütseumi matemaatikaõpetaja,
  • Küllike Kütimets - Tartu Descartes´i Lütseumi klassiõpetaja,
  • Sirje Summel – Tartu Tamme Gümnaasiumi geograafia õpetaja,
  • Valli Kisand – Tartu Kivilinna Gümnaasiumi rahva- ja estraaditantsu õpetaja,
  • Anne Kõlamets – Tartu Lasteaia Krõll õpetaja,
  • Riina Jevstratova – Tartu Lasteaia Helika õpetaja,
  • Annika Pilvistu – Tartu Lasteaia Ristikhein muusikaõpetaja,
  • Reet Rajamäe – Tartu Lasteaia Pääsupesa õpetaja

Konkursi "Aasta õpetaja 2009" üleriigilisel vastuvõtul osalevad Külliki Kask ja Aare Ristikivi.

Aasta õpetaja 2010

  • Karolina Antons Tartu Mart Reiniku Gümnaasiumi ajaloo ja ühiskonnaõpetuse õpetaja;
  • Juta Hennoste Tartu Karlova Gümnaasiumi inglise keele õpetaja;
  • Irina Krjukova Tartu Lasteaed Piilupesa muusikaõpetaja;
  • Raina Liivamägi Tartu Forseliuse Gümnaasiumi klassiõpetaja ja inglise keele õpetaja;
  • Merike Lillo Tartu Lasteaed Helika rühmaõpetaja;
  • Kersti Näär Tartu Kivilinna Gümnaasiumi klassiõpetaja;
  • Kristel Palgi Tartu Kroonuaia Kooli toimetulekuklassi õpetaja;
  • Eve Rungi Tartu Veeriku Kooli klassiõpetaja;
  • Mai Suuder Tartu Herbert Masingu Kooli klassiõpetaja;
  • Irina Safonova Tartu Vene Lütseumi loodusainete õpetaja;
  • Valli Zirna Tartu Lasteaed Midrimaa rühmaõpetaja;
  • Anne Tartu Hugo Treffneri Gümnaasiumi inglise keele õpetaja;
  • Tiia Timma Miina Härma Gümnaasiumi inglise keele õpetaja;
  • Kaido Toobal Tartu Kutsehariduskeskuse kutseõpetaja;
  • Tiina Tooding Tartu Tamme Gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja;
  • Ene Vaher Tartu Lasteaed Pääsupesa rühmaõpetaja. 

Konkursi "Aasta õpetaja 2010" üleriigilisel vastuvõtul osalevad Juta Hennoste ja Merike Lillo.

Aasta õpetaja 2011

  • Jelena Golubeva Tartu Vene lütseumi füüsika, loodusõpetuse, käsitöö- ja kodunduse õpetaja 
  • Ly Grišakov Tartu Lasteaed Rukkilill õpetaja
  • Tiina Kivisalu Tartu Lasteaed Helika liikumisõpetaja
  • Hiie Kroon Tartu Tamme Gümnaasiumi muusikaõpetaja
  • Merike Kütt Tartu Kommertsgümnaasiumi eesti keele ja kirjanduse õpetaja
  • Astra Looga Tartu Lasteaed Sass õpetaja
  • Aili Mirme Tartu Raatuse Gümnaasiumi matemaatikaõpetaja
  • Helina Muruaas Tartu Lasteaed Kannike õpetaja
  • Pirgit Palm Tartu Descartes'i Lütseumi klassi- ja matemaatikaõpetaja
  • Priit Pensa Tartu Veeriku Kooli arvutiõpetuse, inglise keele ja geograafiaõpetaja, infojuht
  • Piret Pohla-Asikainen Tartu Kivilinna Gümnaasium füüsikaõpetaja, tehnika- ja tehnoloogia suuna juht
  • Taissa Sulajeva Tartu Kutsehariduskeskuse juuksuri eriala kutseõpetaja
  • Reet Tallo Tartu Veeriku Kooli kunsti- ja käsitöö ning kodunduse õpetaja
  • Heikki Veinimäe Miina Härma Gümnaasiumi saksa ja rootsi keele õpetaja
  • Evely Vridolin Tartu Forseliuse Gümnaasiumi bioloogia ja loodusõpetuse õpetaja
  • Karin Värk Tartu Annelinna Gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja

Konkursi "Aasta õpetaja 2011" üleriigilisel vastuvõtul osalevad Tiina Kivisalu ja Priit Pensa

Aasta õpetaja 2012

  • Liina Arus Tartu Kommertsgümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja
  • Terje Hallik Tartu Mart Reiniku Kooli ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja
  • Maksim Ivanov Tartu Annelinna Gümnaasiumi matemaatikaõpetaja
  • Nikolai Jukin Tartu Kutsehariduskeskuse kutseõpetaja
  • Sirje Jäär Tartu Kutsehariduskeskuse pagar-kondiitri kutseõpetaja
  • Mariana Jürimäe Tartu Raatuse Gümnaasiumi kunstiõpetuse õpetaja
  • Ulvi Kruus Tartu Kunstigümnaasiumi keemia, loodusõpetuse ja bioloogiaõpetaja
  • Paul Kunman Tartu Kunstigümnaasiumi kunstiõpetaja
  • Tiiu Laid Tartu Raatuse Gümnaasiumi tööõpetuse õpetaja
  • Tiia Puhvel Tartu Karlova Gümnaasiumi muusikaõpetaja
  • Elle Reisenbuk Tartu Descartesi Lütseumi geograafiaõpetaja, projektijuht
  • Age Salo Hugo Treffneri Gümnaasiumi eesti keele ja kirjanduse õpetaja
  • Liudmila Sapronkina Tartu Vene Lütseumi geograafiaõpetaja
  • Külli Suur Tartu Lasteaed Sass õpetaja
  • Arno Säks Tartu Tamme Gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja
  • Marika Tammekivi Tartu Annelinna Gümnaasiumi eesti keele kui teise keele õpetaja
  • Sirje Tarraste Tartu Forseliuse Gümnaasiumi inglise- ja vene keele õpetaja, haridustehnoloog ja karjäärikoordinaator
  • Margit Tennosaar Tartu Kutsehariduskeskuse infotehnoloogia eriala kutseõpetaja
  • Tiina Teppo Tartu Kivilinna Gümnaasiumi eesti keele ja kirjanduse õpetaja
  • Piret Trumsi Tartu Lasteaed Krõll õpetaja
  • Maris Vilms Tartu Veeriku Kooli sotsiaalpedagoog
  • Liia Vilu Tartu Lasteaed Sipsik õpetaja

Konkursi "Aasta õpetaja 2012" üleriigilisel vastuvõtul osalevad Sirje Jäär ja Age Salo

Viimati muudetud 20.01.2017

Aasta õpetaja 2001–2006

Aasta õpetaja 2001

  • Maire Kallingo, Maarjamõisa Lastepäevakodu muusikaõpetaja
  • Klaara Kask, Veeriku Kooli bioloogia-keemia õpetaja
  • Tiia Krass, Kivilinna Gümnaasiumi inglise keele õpetaja
  • Liina Lepsoo, Descartes´i Lütseumi direktori asetäitja, eesti keele õpetaja
  • Helve Murumets, Kesklinna Lastekeskuse vanemõpetaja
  • Eha Paabo, Hugo Treffneri Gümnaasiumi keemiaõpetaja
  • Tiia Peterson, Mart Reiniku Gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja
  • Liivi Plint, Raatuse Gümnaasiumi bioloogiaõpetaja
  • Aino Rembel, Lastepäevakodu Midrimaa vanemõpetaja

Üleriigilisel aasta õpetaja nimetuse saanute kokkutulekul osalesid Tiia Krass ja Eha Paabo. 

Aasta õpetaja 2002

  • Sirje Allik, Tartu Mart Reiniku Gümnaasiumi ajalooõpetaja
  • Boris Goldman, Tartu Karlova Gümnaasiumi õppealajuhataja, vene keele õpetaja
  • Kaie Holter, Tartu Kutsehariduskeskuse toiduainete töötlemise õpetaja
  • Marika Kaasik, Tartu Täiskasvanute Gümnaasiumi õppealajuhataja, ajaloo ja kodanikuõpetuse õpetaja
  • Airi Kelk, Tartu Kesklinna Kooli matemaatikaõpetaja
  • Tiiu-Mai Lokko, Miina Härma Gümnaasiumi inglise keele õpetaja
  • Mall Matto, Hugo Treffneri Gümnaasiumi saksa keele õpetaja
  • Alvi Nigola, Lastepäevakodu Helika juhataja
  • Veera Potasenkova, Tartu Puškini Gümnaasiumi muusikaõpetaja
  • Enn Pärgmäe, Tartu Kutsehariduskeskuse füüsikaõpetaja
  • Anu Pärnpuu, Tartu Kroonuaia Kooli bioloogiaõpetaja
  • Sirje Sisask, Tartu Forseliuse Gümnaasiumi bioloogiaõpetaja

Üleriigilisele aasta õpetaja 2002 nimetuse saanute kokkutulekule esitatakse Tiiu-Mai Lokko ja Alvi Nigola.

Aasta õpetaja 2003

  • Aime Aruoja, Tartu Kutsehariduskeskuse õmbluseriala kutseõpetaja
  • Kaupo Järviste, Tartu Tamme gümnaasiumi bioloogiaõpetaja
  • Kaja Katmann, Tartu Lastepäevakodu Poku õpetaja
  • Anita Kreen, Tartu Kesklinna Kooli kehalise kasvatuse õpetaja
  • Marina Metsa, Tartu Tähtvere Lastepäevakodu muusikaõpetaja
  • Tatjana Ojavere, Tartu Slaavi Gümnaasiumi keemiaõpetaja
  • Marje Peedisson, Miina Härma Gümnaasiumi käsitööõpetaja
  • Siiri Peets, Tartu Descartes'i Lütseumi matemaatikaõpetaja
  • Elma Piirimägi, Tartu Kivilinna Gümnaasiumi klassiõpetaja
  • Madis Reemann, Hugo Treffneri Gümnaasiumi füüsikaõpetaja
  • Mai Sula, Tartu Kommertsgümnaasiumi klassiõpetaja
  • Mare Tamm, Tartu Lastepäevakodu Rukkilill õpetaja
  • Maibi Tikk, Tartu Lastepäevakodu Krõll muusikaõpetaja
  • Sergei Vassiljev, Tartu Puškini Gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja
  • Valentina Vilu, Tartu Lasteaed Pääsupesa logopeed

Konkursi "Aasta õpetaja" 2003. aasta üleriigilisele kokkutulekule esitatakse Maibi Tikk  ja Madis Reemann.

Aasta õpetaja 2004

  • Maire Helmoja, Tartu Lastepäevakodu Kannike vanempedagoog
  • Vaino Hussar, Tartu Kesklinna Kooli kehalise kasvatuse õpetaja
  • Reet Jakobson, Tartu Descartes'i Lütseumi matemaatikaõpetaja ja kutseõpetaja
  • Endla Kaar, Tartu Raatuse Gümnaasiumi eesti keele ja kirjanduse õpetaja
  • Aita Karo, Tartu Kutsehariduskeskuse saksa keele õpetaja
  • Lehti Kõnd, Tartu Lasteaed Meelespea muusikaõpetaja
  • Mart Oja, Tartu Mart Reiniku Gümnaasiumi matemaatikaõpetaja
  • Andrus Org, Tartu Herbert Masingu Kooli eesti keele ja kirjanduse õpetaja
  • Milvi Pintson, Tartu Lastepäevakodu Helika muusikaõpetaja
  • Nadežda Postupalenko, Tartu Slaavi Gümnaasiumi klassiõpetaja
  • Aime Punga, Hugo Treffneri Gümnaasiumi õppealajuhataja
  • Ene Tannberg, Miina Härma Gümnaasiumi ajaloo ja ühiskonnaõpetuse õpetaja
  • Merle Truupõld, Tartu Kutsehariduskeskuse toiduainete tehnoloogia kutseõpetaja
  • Tiina Viira, Tartu Täiskasvanute Gümnaasiumi keemia ja bioloogiaõpetaja
  • Aivar Vinne, Tartu Forseliuse Gümnaasiumi keemiaõpetaja

Konkursi "Aasta õpetaja" 2004. aasta üleriigilisele kokkutulekule esitatakse Ene Tannberg ja Mart Oja.

Aasta õpetaja 2005

  • Maia Käppa, Hugo Treffneri Gümnaasiumi ajalooõpetaja
  • Külli Praakli, Tartu Karlova Gümnaasiumi bioloogiaõpetaja
  • Anatoli Dorkin, Tartu Annelinna Gümnaasiumi arvutiõpetaja ja infojuht
  • Larissa Davõdova, Tartu Slaavi Gümnaasiumi bioloogia-, maateaduse ja inimeseõpetuse õpetaja
  • Maie Buraeva, Tartu Kommertsgümnaasiumi õppealajuhataja ja eesti keele õpetaja
  • Anna Golikova, Tartu Puškini Gümnaasiumi matemaatikaõpetaja
  • Sirje Parol, Tartu Kesklinna Kooli klassiõpetaja
  • Heli Leek, Tartu Mart Reiniku Gümnaasiumi muusikaõpetaja
  • Liidia Rosenfeldt, Tartu Descartes'i Lütseumi inglise keele õpetaja
  • Kadri Leppoja, Miina Härma Gümnaasiumi õpetaja
  • Merle Randla, Tartu Forseliuse Gümnaasiumi käsitööõpetaja
  • Iolanda Pärtmaa, Tartu Kutsehariduskeskuse toitlustuse eriala õpetaja
  • Anne Oona, Tartu Lasteaed Midrimaa õpetaja
  • Hille Karu, Tartu Lasteaed Pääsupesa õpetaja
  • Õie Mikk, Tartu Lasteaed Helika õpetaja

Konkursi "Aasta õpetaja" 2005. aasta üleriigilisele kokkutulekule esitatakse Kadri Leppoja ja Hille Karu.

Aasta õpetaja 2006

  • Tiiu Kruus, Tartu Mart Reiniku Gümnaasiumi eesti keele, kirjanduse ja soome keele õpetaja;
  • Andra Kalda, Tartu Kesklinna Kooli ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja;
  • Erika Hunt, Tartu Kivilinna Gümnaasiumi inglise keele õpetaja;
  • Urmas Tokko, Tartu Tamme Gümnaasiumi bioloogia ja keemiaõpetaja;
  • Olga Truhhan, Tartu Puškini Gümnaasiumi algklassiõpetaja;
  • Julia Trubatšova, Tartu Annelinna Gümnaasiumi muusika, muusika- ja kunstiajaloo õpetaja;
  • Ivika Hein, Miina Härma Gümnaasiumi eesti keele, kirjanduse ja draamaõpetuse õpetaja;
  • Tõnis Eelma, Tartu Descartes´i Lütseumi informaatika, matemaatika ja prantsuse keele õpetaja;
  • Aada Teppo, Tartu Kroonuaia Kooli kehalise kasvatuse, rütmika ja eluõpetuse õpetaja;
  • Mart Kand, Tartu Kommertsgümnaasiumi ajaloo ja ühiskonnaõpetuse õpetaja;
  • Olümpiada Nikolajenko, Tartu Slaavi Gümnaasiumi kehalise kasvatuse ja ühiskonnaõpetuse õpetaja;
  • Toomas Jürgenstein, Hugo Treffneri Gümnaasiumi filosoofia- ja religiooniõpetaja
  • Evelin Laugus, Tartu Lasteaed Ristikhein õpetaja;
  • Sirje Mets, Tartu Kutsehariduskeskuse kaubanduse eriala kutseõpetaja;
  • Ülo Ramp, Tartu Kutsehariduskeskuse autoeriala kutseõpetaja.

Konkursi “Aasta õpetaja 2006” üleriigilisel kokkutulekul osalevad Urmas Tokko ja Tiiu Kruus. 

Viimati muudetud 20.01.2017