Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-20°

Lennuliiklus

Linnamajanduse osakond
Raekoja plats 3, 51003 Tartu
736 1270
 

Rahvusvaheline lennuliiklus

Lennuliinid

Praegu on Tartust võimalik lennata Helsingisse. Finnairi Helsingi-Tartu-Helsingi lennud toimuvad iga päev, lennukitüüp on ATR 72,  mis on regionaallendudeks sobiv turbopropellerlennuk. Lennuaeg on 40 minutit.

Transport lennujaama

Lennujaama teenindab transpordiliin Airport Shuttle.  Sõidusoov tuleb edastada vähemalt 12 tundi enne reisi Tartalinele kas telefoni teel või veebivormil.

Lennujaamabussi sõidugraafik ja info on kättesaadav teenusepakkuja OÜ Tartaline kodulehel.

Vaata lisaks

Ajaloost

Tartu lennujaam on oma praegusel asukohal Ülenurmel alates 1946. aastast, kui siia paigutati meditsiinilise kiirabi lennukite lüli. Sellest kujunes Maarjamõisa haigla sanitaarlendude baas. Kõige suurema töömahu andsid lennud põllu- ja metsamajanduse tarbeks. Reisiliikluse suurenedes ehitati lennujaama uus lennurada ja uued hooned.

Tartu lennujaamast on toimunud regulaarreisid Piirissaarele, Jõhvi, Narva, Viljandisse, Pärnusse, Kihnu, Ruhnu, Valka, Võrru, Kuressaarde, Kärdlasse, Leningradi, Moskvasse, Minskisse, Kiievisse, Odessasse, Simferoopolisse ja Helsingisse.

1990. aastast alates on Tartu Lennujaam Eesti lennundushariduse õppebaasiks. Tartu Lennukolledž on praegu lennujaama suurim tööandja ning maksimaalne õppelendude arvu osakaal on küündinud kuni 98 protsendini aastas.

2009. aastast alates toimub Tartus taas regulaarlennuliiklus.

Viimati muudetud 05.02.2017