Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
14°

Jalgrattaliiklus

Linnamajanduse osakond
Raekoja plats 3, 51003 Tartu
736 1270
 

Kampaaniad ja sündmused
Planeerimine ja ehitamine
Arengudokumendid ja uuringud

Kampaaniad ja sündmused

Linnavalitsus korraldab jalgrattasõidu propageerimiseks erinevaid üritusi. Näiteks tähistatakse igal kevadel jalgrattahooaja avamist mitmete üritustega kesklinnas ning sügisel kutsutakse autovabal päeval loobuma kesklinnas liikumiseks autost ning kasutama jalgratast, ühistransporti või võimalust käia jala.

Jalgrattaliikluse hoogustamiseks hakkas Tartu korraldama autovabasid päevi ja muid kampaaniaüritusi.

Autovabadel päevadel on korraldatud ühiseid jalgrattasõite nii rattaentusiastidele kui ka linnajuhtidele. Lapsed on saanud oma oskusi proovile panna vigursõitudel või liikluslinnakus, linlastele on pakutud abi jalgrataste hooldamisel, korraldatud on jalgrattalaatu ja -oksjoneid, tutvustatud uudseid sõiduvahendeid ning avatud uusi kergliiklusteid.

Viimane autovaba päev toimus 21. septembril 2016. aastal, kui Küüni tänaval oli avatud liikluslinnak, toimusid töötoad, räägiti liiklusohutusest ning nõustati rattaomanikke. Autojuhid said juhiloa ettenäitamisel linnaliinibussides terve päeva tasuta sõita ning Emajõel sõitis jõetramm.

Tartu jalgrattahooaja avamise traditsioon ulatub aastasse 2011. Igal kevadel toimub kesklinnas või kaugemal hooaja avaüritus, kus pakutakse taas linlastele abi ratta korrashoiul, korraldatakse lasteüritusi ning  julgustatakse tartlasi oma kaherattaline sõiduk välja tooma ning hooaega alustama.

Mitmel aastal on jalgrattahooaja avamise puhul selgitatud välja kõige jalgrattasõbralikumad asutused. 2013. aastal sai selle tiitli kaardifirma Regio, 2014. aastal maastikuarhitektuuribüroo Artes Terrae, 2015. aastal trükiettevõte Kroonpress ning 2016. aastal AS Nortal.

Kiiret infot saab ka Facebookist: www.facebook.com/jalgrattalinn.

Foto: Kerly Ilves
Foto: Kerly Ilves

Vaata veel:

Jalgrattaüritused ja -kampaaniad

13.12.2016

Viimati muudetud 27.04.2017

Arengudokumendid ja uuringud

Jalakäijate ja jalgratturite loendus Tartus 2015. aasta kevadelRattaringluse teenuse arendamine Eestis Tartu linna pilootprojekti näitel (Tallinn 2014)Tartu linna õpilaste jalgratta kasutamine ja ohtlikud kohad liikluses, aruanne (Tartu 2014)

Jalakäijate ja jalgratturite loendus Tartus 2013. aasta kevadel

Uuring-Tartu linna jalgrattasõidu marsruutide kaardistamine Endomondo mobiilirakenduse 2013. a mai andmete põhjalKarlova kergliiklusuuring // Karlova liikluse küsitlus

Tartu Veeriku linnaosa lasteasutuste laste ja õpilaste liikumisviisid ja ohtlikud kohad liikluses. Liiklusnädalal läbiviidud uuringu tulemused (2012)

 

Linnatranspordi küsitluse aruanne (2011)Jalgsi ja rattaga liikumise auditi tulemused (2010) Liiklusohutuskava lähteülesanne kergliikluse osas (2010)Jalgrattavargused Tartu linnas (2010)

Tartu jalgrattaliikluse arenguskeem (2006)

Jalgrattarajatised meil ja mujal. Lähtematerjal jalgrattarajatiste planeerimiseks, projekteerimiseks ja väljaehitamiseks:

Foto: Juhan Voolaid
Foto: Juhan Voolaid

Viimati muudetud 10.01.2017