Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
13°

Kolmapäeval algab Vaksali tänava rekonstrueerimine

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

vaksalihoone esine väljak

20. märts / Vaksali tänaval (Näituse-Riia lõigus) ehitatakse välja jalgratta- ja jalgteed ning vaksalihoone esisele rajatakse esinduslik linnaväljak.

Teekatte freesimise ja torutöödega alustatakse sel kolmapäeval Riia ja Tiigi tänava vahelises lõigus.

„Tartu linna üks väravatest – vaksalihoone ümbrus saab sügiseks täiesti uue ilme ja moodustab koos hoonega kauni terviku. Mugavamaks ja ohutumaks muutub ka raudteejaama ümbruses liiklemine,“ ütles linnapea Urmas Klaas.

Vaksali tänaval ehitatakse välja sademevee kanalisatsioon, rajatakse uus valgustus, remonditakse sõidu- ja kõnniteed. Kahele poole tänavat tulevad 1,5 meetri laiused jalgrattarajad ning lisaks on kavandatud Näituse tänava ja Vaksali 12b parklani kulgev raudteeäärne eraldiseisev 4 meetri laiune kergliiklustee.

Vaksali ja J. Kuperjanovi tänavate ristmiku rekonstrueerimise tulemusel kujuneb vaksalihoone esisest esinduslik väljak. Väljaku projekteerisid Tinter-Projekt OÜ ja Kino OÜ maastikuarhitektid.

Piirkonda rajatakse sõidukitele kaks parkimisplatsi (kokku 160 parkimiskohta), varjualused jalgrataste parkimiseks ning kaks jalgrataste nutiparklat (kumbki 10 kohta).

Suuremahulised teetööd kestavad Vaksali tänaval Riia ja Näituse tänava vahelises lõigus kogu suve ning need toovad kaasa liikluskorralduslike muudatusi. Teetööde ajal on pidevalt tagatud busside ja sõidukite ligipääs vaksalihoone ette Kuperjanovi tänava kaudu.
 
Vaksali tänava ja jaamahoone esise väljaku rekonstrueerib AS Tref, tööde kogumaksumus on 1 731 395 eurot. Ehitusjärelevalvet teeb Taalri Varahaldus AS. Tööde valmimistähtaeg on selle aasta september.

Vaksali-esise väljaku rekonstrueerimine on üks osa projektist "Tartu raudteejaama arendamine ja ligipääsetavuse suurendamine", mida rahastatakse ligi 79 protsendi ulatuses EL Ühtekuuluvusfondist.

 

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
meediaspetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 20.03.2017