Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
18°

Muuseumide infopäev õpetajatele

Eesti Rahva Muuseumi pressiteade

Lapsed ERMis

13. juuli / 24. augustil toimub ERMi teatrisaalis (B-sissepääs) Tartu muuseumide infopäev, kus muuseumid tutvustavad oma käimasolevaid projekte ning õpiprogramme.

 

Infopäeval osalevad Tartu Linnamuuseum, Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum, Eesti Trüki- ja Paberimuuseum, Tartu Ülikooli muuseumid, Eesti Rahva Muuseum, Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed, Tartu Kunstimuuseum.

 

Osalemiseks täida ankeet: www.erm.ee/muuseumideinfopaev Registreerimine toimub kuni 21. augustini.

 

Päevakava

Kell 11-15

Tartu linnapea Urmas Klaasi ning ERMi direktori Tõnis Lukase tervitused

Muuseumide programmide tutvustused

Tartu linna ajaloo- ja kultuuriprogrammide hanke tutvustus (aastateks 2017-2019)

EV 100.  Ajarännak 1918 tutvustus

Kohvipaus

Muuseumide laat

Õpetajate ekskursioonid rahvarõivanäitusele

 

Tartu Linnamuuseum esitleb infopäeval kaasahaaravat 5.–7. klassidele mõeldud keskaja-teemalist muuseumitundide sarja „Muuseum kohvris", mida on võimalik tellida otse klassiruumi. Lisaks tutvustatakse erinevatele vanuserühmadele suunatud juturetki Tartu linnas.

Eesti Trükimuuseum tuleb infopäevale oma 100aastase Golding Pearl trükipressiga, millega võimalik siis kohapeal endale kõrgtrükis postkaart trükkida. Paberimuuseum tutvustab, kuidas näiteks matemaatikat või loodusteadusi paberi abil õppida.

Spordi- ja Olümpiamuuseum tutvustab oma uuenenud muuseumi, mille käigus saab külastaja teadlikumaks ka uutest haridus- ja elamusprogrammidest.  Kohale tuuakse üllatuseksponaat aastanäituselt – reaktsioonikiiruse testija.  

Tartu Kunstimuuseum tutvustab erinevate vanuserühmade seas populaarsemaid haridusprogramme. Samuti pakutakse võimalust osaleda rollimängus, milles osaleja mõtestab enda jaoks vene kaasaegset kunsti. Uudset rollimängu rakendatakse edaspidi ka uuel hooajal, näiteks Art Allmäe isikunäituse „Paint it Black II" puhul.

Tartu Ülikooli muuseumid on esindatud oma kolme muuseumimajaga: Tartu Ülikooli muuseum, Tartu Ülikooli kunstimuuseum ja Tartu tähetorn. Igal tutvustaval ettekandel on kohal Hull Teadlane, kes muuhulgas viib hiljem läbi eksperimente. Läbi katsete saab külastaja teada, mida põnevat Tartu Ülikooli muuseumi erinevad muuseumimajad algaval õppeaastal koolidele pakuvad.

Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed kutsuvad õpilasi avastama Eesti ja maailma loodust. Lastaedadele ja koolidele pakutakse mitmesuguseid õppeprogramme, mida viiakse läbi muuseumis, botaanikaaias, õues või koolis kohapeal. Infopäeval tutvustatakse kaht populaarsemat põhikoolile mõeldud õppeprogrammi: „Meie Läänemeri" ning „Igavesti vihmane suvi".

Eesti Rahva Muuseumi ettekandes räägitakse esimese aasta kogemusest uues majas ning jagatakse soovitusi, kuidas oma külastust muuseumisse tulles planeerida. Lisaks tutvustatakse haridusprogramme, töötube ning iseseisva külastuse võimalusi. Sel päeval on  näitus „Rahvarõivas on norm. Igal aastaajal“ infopäeva külastajale täiesti tasuta!

 

Lisainfo: ERMi hariduskeskus, hariduskeskus@erm.ee, tel 731 1455 (Kaari Siemer) ning 735 0425 (Virve Tuubel)

 

 

Viimati muudetud 13.07.2017