Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
18°

Tartu alustab uue viidasüsteemi loomist

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

viidad Foto: Juhan Voolaid

19. mai / Tartu linna uut viidasüsteemi hakkab looma hanke võitnud Disainiosakond OÜ.

 Sügiseks valmib kasutajauuring, millega kaardistatakse linnas liikujate ootused ja vajadused.

Loodav viidasüsteem on linnaruumis kasutatav erineva otstarbega viitade ja kaartide kogum, mis sisaldab eri infot kandvaid ja eri suurustes viitasid koos ettepanekutega, mis tüüpi ja millise infoga viidad peaksid ühe või teise objekti juurde suunama.
"Saadav töö annab meile teadmise, milline Tartu uus viidasüsteem  saab olema - kust kuhu ja millisel viisil on vaja inimesi juhatada. See on esimene samm. Järgmises etapis ja järgmise hankega tegeleme sisule vormi andmisega ehk viidasüsteemi tootedisainiga. Loodetavasti järgmisel aastal saame välja kuulutada viimase kolmest hankest, millega siis uued viidad valmistatakse ja linnaruumi paigutatakse," rääkis abilinnapea Jarno Laur.

Viidasüsteem ei ole mõeldud vaid turistile. See on oluline ka Tartu kui Lõuna-Eesti keskuse toimimiseks. "Kindlasti on hea viidasüsteem tähtis ka tartlastele, juhatades kätte seni varjul olnud "pärle", tutvustades uusi liikumisteid ning ergutades linlasi oma käitumis- ja liikumisharjumusi muutma. Usun, et ka harva jalgsi liikuv linlane saab aimu kui kompaktne on Tartu ja kui kiiresti saab oluliste sihtpunktideni ka jalgsi," lisas Laur.

Tartul on kavas uuendada kogu linna viidasüsteemi, et  linna huviväärsused oleksid paremini märgatavad ja linnas liikleja leiaks kiiresti üles kõik vajaliku.

Lisainfo: abilinnapea Jarno Laur, tel 7361 224, 516 7879.

 

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
meediaspetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 05.11.2017