Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
12°

Tartu kandideerib ligipääsetava linna auhinnale

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

infopunkti kaldtee Foto: Ove Maidla

14. september / Tartu on seadnud üles oma kandidatuuri auhinnale „Ligipääsetav linn 2018“, mida antakse Euroopa Komisjoni eestvedamisel välja juba kaheksandat aastat.

„Soovime, et iga siinviibija või linna külaline tunneks ennast Tartus koduselt ja turvaliselt ning linnaruum oleks neile ligipääsetav,“ ütles Tartu abilinnapea Artjom Suvorov. Abilinnapea sõnul on Tartu linn teinud ligipääsetavuse parendamiseks palju. „Näiteks korterite kohandamine inimeste erivajadustele vastavaks, sotsiaalmajade kaldteed ja lift, sotsiaaltransporditeenus kohandatud bussidega, madalapõhjalised bussid, trepironijate kasutamine, sooja toidu kojutellimise võimalus, kodudes käiv raamatukogubuss, abistava tehnika rent ja palju muud,“ loetles Suvorov. Ta lisas, et kuigi palju on tehtud, jätkab Tartu linn tegutsemist selle nimel, et leida aina sobivamaid lahendusi erivajadustega inimeste ligipääsetavuse parandamiseks.

Ligipääsetava linna auhinnaga tunnustatakse linnade valmisolekut ja suutlikkust tagada eakatele ja puuetega inimestele paremad juurdepääsud. Auhinnale saavad kandideerida vähemalt 50 000 elanikuga Euroopa linnad. Võitnud linnad jätkavad ligipääsetavuse parendamist nii kohapeal kui ka kogu Euroopas. Neil on kohustus jagada oma praktikaid ka teiste Euroopa liikmesriikidega.

Võitjad selgitatakse välja kahes etapis: eelvalik toimub riigi tasandil ja seejärel lõplik valik Euroopa tasandil. Välja antakse ka kaks eriauhinda - ligipääs tööle ja  ligipääsetavad nutikad linnad.
Võitja kuulutatakse välja Euroopa Puuetega Inimeste Päeva  konverentsil,  5. detsembril 2017 Brüsselis.

Rohkem infot auhinna kohta:
„Access City Award 2018“ http://ec.europa.eu/social/main.jsp?catId=1141&langId=en.

Lisainfo:  sotsiaal- ja tervishoiuosakonna hoolekandeteenistuse juhataja Maarika Kurrikoff, tel: 736 1305; 523 6895; 4895, Maarika.Kurrikoff@raad.tartu.ee

 

Viimati muudetud 14.09.2017