Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
14°

Tartu Linnavolikogu istungil

Tartu Linnavolikogu pressiteade

Raekoda Foto: Kalle Paalits

20. aprill /

Tartusse rajatakse Maarja peremaju

Volikogu andis linnavalitsusele loa osaleda projektis, mille eesmärk on rajada Tartusse intellektipuudega täiskasvanud inimestele mõeldud Maarja peremaju.

Viimasel aastakümnel on intellektipuudega inimestele rajatud elamisväärseid kohti maale, nagu Maarja Küla Põlvamaal, kuid puudu jääb linnas asuvatest sobivatest elupaikadest.

Projekti raames on kavas Tartusse ehitada neli uut peremaja ning osta ja rekonstrueerida üks maja. Kokku luuakse 50 uut kohta kogukonnapõhiseks ja tugiteenustega toetatud elamiseks, millega parandatakse oluliselt intellektipuudega inimeste ja nende lähedaste elukvaliteeti ja toetatakse iseseisvat toimetulekut.

Maarja peremajade loomist rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond, projekti 2,2 miljonilisest kogumaksumusest on Tartu linna kanda ligi 540 tuhat eurot.

Lisainfo:
abilinnapea Artjom Suvorov, 736 1210, 5666 1725
sotsiaalkomisjoni esimees Toomas Tein, 513 3111


Detailplaneeringud

Volikogu võttis vastu ja saatis avalikustamisele:

 • L. Puusepa tn 2//4//6//8 krundi ja lähiala detailplaneeringu. Ligi 11 hektari suurusel planeeringualal asub TÜ kliinikumi Maarjamõisa meditsiinilinnak. Planeering annab võimaluse kliinikumi hoonete laiendamiseks ja parkimismaja rajamiseks. Tegemist on meditsiinilinnaku kolmanda ehitusjärguga, mille käigus ehitatakse uus lastekliinik, kõrvakliinik ja päevakirurgia keskus.
 • Fortuuna tn, Põik tn, Raatuse tn ja Narva mnt vahelise kvartali detailplaneeringu, millega kavandatakse kesklinna Raatuse ärikeskuse vastas asuvale 1,4 hektari suurusele alale kuni kuuekorruseliste hoonete rajamist. Detailplaneering annab võimaluse ehitada Raatuse tänava äärde kaasaegne tervisekeskus koos parkimishoonega, Raatuse tänava ja Põik tänava nurgale majutushoone ning Raatuse tn 19 krundile ärihoone.
 • Mõisavahe tn 34b krundi detailplaneeringu, mille eesmärk on samuti tervisekeskuse rajamine. Planeeritav krunt suurusega 9267 ruutmeetrit asub Annelinnas, sinna on lubatud püstitada kuni kaks hoonet ning alajaam.
 • Kroonuaia tn 27 krundi detailplaneeringu. Krunt suurusega 1300 ruutmeetrit asub Kesklinna linnaosas vanalinna muinsuskaitsealal ja arheoloogilises miljööpiirkonnas. Planeeringu eesmärk on ehitada krundile lisaks olemasolevale elamule uus kahekorruseline korterelamu.

  Kõik täna vastuvõetud detailplaneeringud on avalikustamisel 9. maist kuni 22. maini linna kodulehel ja Tartu infokeskuses raekojas.

  Volikogu kehtestas Kalevi tn 47, Kalevi tn 51 ja Päeva tn 23// 25 kruntide detailplaneeringu. Karlova miljööväärtusega hoonestusalal asuva planeeritava ala suurus on ligi 6000 ruutmeetrit. Planeering lubab jagada krundid kaheks ja ehitada kaks üksikelamut ning abihooned.

  Lisainfo:
  abilinnapea Jarno Laur, 736 1224, 516 7879
  arengu- ja planeerimiskomisjoni esimees Verni Loodmaa, 503 4722


  Tartusse tuleb Öö tänav

  Volikogu määras kesklinnas Päeva pargi alal rajatavale uuele kvartalisisesele tänavale nimeks Öö tänav.

  Tänavale nime määramise eelnõu avalikustamisel pälvis enim toetust Öö tänava nimi, mida esitati 173 korda. Järgnesid Tähepargi tänav - 58 korda, Pargi põik - 49 korda, Marsi tänav - 36 korda, Päeva põik - 29 korda, Linnapargi tänav - 21 korda ja Päikese tänav - 20 korda.

  Öö tänava nime toetas ka volikogu kultuurikomisjon.

  Päeva ja Pargi tänavat ühendama hakkav Öö tänav rajatakse vastavalt detailplaneeringule, mis lubab ehitada Karlova linnapoolsesse serva kolmteist uut kortermaja ning määrab avalikult kasutatava pargiala ja selle kujunduspõhimõtted.

  Eestis on olemas kolm kahetähelist tänavanime: Ao tänav Tallinnas, Elvas ja Raplas, Oa tänav Tartus, Tallinnas ja Tõrvas ning Öö tänav Narvas ja nüüdsest ka Tartus.

  Lisainfo:
  abilinnapea Jarno Laur, 736 1224, 516 7879
  kultuurikomisjoni esimees Nikolai Põdramägi, 520 1285

Aune Rumm

linnavolikogu kantselei
peaspetsialist

Tel: 736 1202
Mob: 514 9896

Viimati muudetud 05.06.2017