In English  Suomeksi  Auf Deutsch  По-русски  
Esileht » Üldinfo » Kampaaniad


Üldinfo


Kultuur

Tervishoid

Sotsiaalabi

Haridus ja teadus

Äri

Kohalik võim

Turism


Heade värvide linn

"Heade värvide linna" kampaania kutsub linlasi korrastama ja värvima Tartus asuvaid hooneid. Kaunilt värvitud majad rikastavad linnapilti ja jätavad toreda mälestuse ka linna külastajatele.  Alates 2001. aastast on välja antud u 1500 välisviimistluse passi ning praeguseks on nende alusel Tartus korrastatud üle 600 maja, sealhulgas palju miljööväärtuslikke hooneid.

Tartu linn hindab ja tunnustab kaunilt värvitud majade omanikke ka 2009. aastal.  Tunnustab neid majaomanikke, kes on värvinud ja korrastanud oma maja eeskujulikult ja linnapilti kaunistavalt.

Sügisel, ehitushooaja lõppedes korraldatakse konkurss kauneimate 2009. aasta jooksul valminud hoonete välja selgitamiseks.  Parimaid tunnustab Tartu Linnavalitsus "Heade värvide linna" konkursi  võitu tähistava seinaplaadiga, mis kinnitatakse majale,  ning preemiatega.

Mida teha, et kampaanias osaleda?

Konkursil  osalemiseks tuleb saata e-kiri või tavaline kiri Tartu Linnavalitsuse arhitektuuri ja ehituse osakonnale hiljemalt 1. septembriks. Kirjas anda teada, et maja värvimine on lõppenud ja soovitakse konkursil osaleda.  Hinnatakse ka varasematel aastatel kampaania raames väljastatud värvipasside alusel, kuid 2009. aasta jooksul valminud hooneid.

Täiendav info: linnakunstnik Tiit Kaunissaare, tel 736 1243.

 

NB! Loe ka infot kampaania "Piirdeaiad korda" kohta