In English  Suomeksi  Auf Deutsch  По-русски  
Esileht » Üldinfo » Kampaaniad


Üldinfo


Kultuur

Tervishoid

Sotsiaalabi

Haridus ja teadus

Äri

Kohalik võim

Turism


Heade värvide linn

"Heade värvide linna" kampaania kutsus linlasi korrastama ja värvima Tartus asuvaid hooneid. Kaunilt värvitud majad rikastavad linnapilti ja jätavad toreda mälestuse ka linna külastajatele.  Alates 2001. aastast anti u 1500 välisviimistluse passi ning nende alusel korrastati Tartus üle 600 maja, sealhulgas palju miljööväärtuslikke hooneid.

Viimati toimus kaunilt värvitud majade omanikke hindav ja tunnustav kampaania 2009. aastal.  Selle käigus tunnustati neid majaomanikke, kes värvisid ja korrastasid oma maja eeskujulikult ja linnapilti kaunistavalt.

Sügisel, ehitushooaja lõppedes korraldatikonkurss kauneimate 2009. aasta jooksul valminud hoonete välja selgitamiseks.  Parimaid tunnustas Tartu Linnavalitsus "Heade värvide linna" konkursi võitu tähistava seinaplaadiga, mis kinnitatakse majale, ning preemiatega.

Mida teha, et kampaanias osaleda?

Konkursil  osalemiseks tuli saata e-kiri või tavaline kiri Tartu Linnavalitsuse arhitektuuri ja ehituse osakonnale hiljemalt 1. septembriks 2009. Kirjas tuli anda teada, et maja värvimine on lõppenud ja soovitakse konkursil osaleda.  Hinnati ka varasematel aastatel kampaania raames väljastatud värvipasside alusel, kuid 2009. aasta jooksul valminud hooneid.

Täiendav info: linnakunstnik Tiit Kaunissaare, tel 736 1243.

 

NB! Loe ka infot kampaania "Piirdeaiad korda" kohta