In English  Suomeksi  Auf Deutsch  По-русски  
Esileht » Üldinfo » Tartu uudised


Üldinfo


Kultuur

Tervishoid

Sotsiaalabi

Haridus ja teadus

Äri

Kohalik võim

Turism


Tartu uudised

Tähe noorteklubi peab seminari noorte töökasvatusest

Tähe noorteklubi pressiteade 22.02.2016

Tähe noorteklubi peab seminari noorte töökasvatusest

Sel neljapäeval, 25. veebruaril toimub Aparaaditehases Tähe noorteklubi poolt korraldatud seminar “Töökasvatus noorsootöös”, kus tuleb juttu töökasvatuslikest meetoditest noorsootöös kahe Tähe noorteklubi suurprojekti näitel.

Lisaks projektijuhtidele Mai-Liis Sipriale ja Merilin Kalavusele esinevad seminaril ka Töötukassa, Tööinspektsiooni, ENTK ja MOKO (mobiilse kontaktnoorsootöö) esindajad.
Tähe noorteklubi jaoks on noorte töökasvatus olnud alati oluliseks teemaks. Selja taga on mitmed aastad töömalevate korraldamist, noortele töövõimaluste pakkumist ning lisaks kogemused noorte nõustamises. Lõppemas on poolteist aastat väldanud suurprojekt “Noor pole probleem vaid tugevus!”, mille käigus piloteeriti töömalevalaagrit kuriteoennetusliku meetodina Tartumaa valdades. Eelmise aasta sügisest liitus Tähe noorteklubi ka NEET-noored programmiga, mille eesmärgiks on kogukonna- ja ühiskonnaellu tagasi tuua noori, kes ei õpi ega tööta. Neile kahele projektile on ülesehitatud ka sel neljapäeval toimuv seminar.

Seminaril tutvustame NEET programmi ja töömaleva meetodi võimalusi noorte töökasvatuslikuks harimiseks. Anname praktilisi näpunäiteid, kuidas noori kaasata, kust abi saada ja miks üldse noorsootöös töökasvatusele peaks tähelepanu pöörama,” räägib “Noor pole probleem vaid tugevus!” projektijuht Mai-Liis Sipria. NEET programmi rakendaja Merilin Kalavus lisab: “Meie eesmärgiks on, et seminar jagaks võimalikult praktilist infot, mida noortega kokkupuutuvad inimesed saaksid hakata reaalselt kasutama. Julgustame kõiki osalejaid küsima ja arutlema, et ka nende küsimused saaksid seminaril vastused.”

Tähe noorteklubi kutsub kõiki huvilisi seminaril osalema! Üritus algab kell 11:00 Tartus Aparaaditehase Tagahoovi ruumides (Kastani 42). Täpsem info ja registreerimine siin.
NEET projektiga saad tutvuda - http://www.taheklubi.eu/NEET-projekt
Projektiga “Noor pole probleem vaid tugevus!” saad tutvuda - http://www.taheklubi.eu/NOOR-POLE-PROBLEEM-VAID-TUGEVUS-

Lisainfo:
Mai-Liis Sipria
+37255538701
“Noor pole probleem vaid tugevus!” projektijuht
MTÜ Tähe noorteklubi