Esileht

Uudised


Hakkame oma õppeaastaga kevadesse jõudma. Oleme kogunud vanapaberit, pununud vanast kangast patse, teinud sokiloomi ja palju muud. Terve õppeaasta on meid saatnud ka projekt „Mis sinule vana see teisele uus“. Selle projekti raames valmisid meie lasteaia igale rühmale kaltsuvaibad. Iga kaltsuvaip on inspireeritud ühest Eesti maakonnast. Kaltsuvaibad kudusid meile Tartu Vaimse Tervise Keskuse naised. Tänutäheks kutsusime prouad endale lasteaeda külla ka, et nad näeksid kellele ja kuhu nad need imeilusad vaibad tegid.

Pillikratid, Tantsutupsud ja Keelesaksad esinesid prouadele imeilusa kontsertiga. Pillikratid panid pillid helisema, Tantsutupsud tantsisid erinevate rahvaste rahvatantse ja Keelesaksad lugesid vahvaid luuletusi. Saali oli kaetud armas kohvilaud puuviljade, rullbiskviidi ja köögis valminud imemaitsva võileivatordiga. Oli südant soojendav hommikupoolik.

Lisatud: Kolmapäev, aprill 26, 2017 - 12:43

Tartu Kannikese lasteaias toimus 19. aprillil Tartu linna lasteaedade kevadseminar. Teemaks oli liiklus. Teema, mis puudutab meid kõiki!

Seminari ettevalmistused algasid juba veebruaris, kui õppealajuhatajate ainesektsioon ootas põnevaid kirjutisi, ettekandeid - valiti välja põnevamad ja erilisemad. Tööd mis laekusid olid väga erinevad, oli nii põnevaid üritusi mida peredega koos teha, vahvaid õppemänge.

Oma töid kutsuti teistele esitama ja näitama:

  • „Liigu kogu südamest“ - Selena Pihlasoo, Tartu Lasteaed Sipsik
  • „Helid liikluses“ - Elina Perli, Tartu Lasteaed Sass
  • „Pappkastist auto meisterdamine“ - Jane Reilik, Tartu Lasteaed Kannike
  • „Liiklusmängud lasteaias Kannike“ – kõik õpetajad Kannikese lasteaiast
  • „Ehitusmäng ja liikluskasvatus – kuidas nad lõimuvad?“ - Karmen Kiho, Marlene Leopard, Tartu Lasteaed Sass
  • „Jää liikluses terveks“ - Maigi Mürk, Tartu Lasteaed Helika
  • „Mängud liikluses“ - Signe Tomson, Tartu Lasteaed Poku
  • „Tehnoloogia kui õpetaja abiline õppe- ja kasvatustöös“ – Sigrid Tigane, Karin Kriisa, Tartu Lasteaed Naerumaa

Kevadseminarist võttis osa ka Maanteeamet. Kai Kuuspalu oli ettevalmistanud väga mõtlemapaneva ja sisutiheda ettekande. Kevadseminari lõpetuseks mängisime Maanteeametiga veel liiklusteemalist Kuldvillakut.

Lisatud: Kolmapäev, aprill 26, 2017 - 12:41

31. märtsil toimus Kannikeses pidulik kontsertetendus "Pühendusega Teile..." . Pintselsabade rühm kutsus tähistama teatrikuu, emakeelekuu ja naistepäevakuu ametlikku lõppu. Peotuju oli garanteeritud!

 

Lisatud: Esmaspäev, aprill 3, 2017 - 07:48

15. märtsil 2017 toimus Tamme Raamatukogus emakeelepäeva luulekonkurss 3-4-aastastele lastele teemal "Mäng on väikese inimese töö". Keelesaksade rühmast osales konkursil 3 last. Üldarvestuses 2. koha sai Kärolin Kartsep luuletusega "Male ja kabe", eriauhinna said Janne Pavelson ja William Asuküll luuletusega "Sõit-sõit läbi salu". Tegemist on iga-aastase meeldejääva üritusega pisipõnnidele.

 

Lisatud: Esmaspäev, aprill 3, 2017 - 07:29

Alanud on aktsioon - beebitoidu purgid lasteaeda!
Ootame klaasist puhtaid purke koos kaanega lasteaeda õpetajate kätte, et meisterdada neist toredaid üllatusi.

Tänades,
õppealajuhataja Helina

Lisatud: Teisipäev, märts 14, 2017 - 15:12