Размер текста

Междустрочие

Контрастность

Placeholder Placeholder
Background image
-3°
Для слабовидящих
-3°

Tartu maitsed

Maitsev Tartu
Tartu toidu- ja veinifestival

Maitseelamuste kampaania "Maitsev Tartu"

„Maitsev Tartu 2017“ toimus 1.–28. veebruarini 14-s Tartu restoranis

„Maitsev Tartu“ on tartlaste ja linna külaliste poolt oodatud maitseelamuste kampaania, mis toimus juba kolmandat korda. Ainult veebruaris sai nautida uusi toiduelamusi pakkuvat ja sõbraliku hinnaga kolmekäigulist erimenüüd 14 Tartu restoranis, kus töötatakse just selle kuu tähistamiseks peale tavamenüü välja ka erimenüü. Erimenüüle kehtis komplektihind 19 eurot, mis sisaldas kolme käiku.

Menüüde ja restoranidega sai tutvuda valides sobiva restorani lingi kodulehel www.maitsevtartu.ee. Kampaanias osalevate restoranide peakokad andsid oma parima, et üllatada linnaelanikke ja -külalisi hõrkude ja naudinguid pakkuvate eriroogadega. Toitude valmistamisel kasutati võimalikult suures osas kohalikku toorainet.

Kõiki menüüsid hindas žürii ja selgitas välja selle aasta parima. Toidunautlejad said hinnata restoranide pingutusi, selgitades välja külastajate lemmiku. Oma hinnangu sai anda kodulehel www.maitsevtartu.ee vastava restorani juures oleval hindamisskaalal.

Maitsev Tartu 2017 kampaanias osalesid: Atlantis, Cafe Truffe, Chez Andre, Dorpat, Eduard Vilde lokaal, Entri, JOP, Meat Market, Pierre, Polpo, Umb Roht, Villa Margaretha, Werner, YliCool.

 

„Maitsev Tartu 2017“ parimaks erimenüüks hindas žürii restorani Polpo kolmekäigulise eripakkumise ja külastajate lemmiku erikategoorias osutus kõige kõrgemini hinnatuks kohvik-resto JOP Antonius. Lisakategoorias selgusid ka parim eelroog, mis kuulub samuti Polpole, parim pearoog oli Meat Marketis ja parim dessert restoranis Dorpat.

Žüriisse kuulusid toitlustusspetsialist Viivi Irs, Tartumaa Põllumeeste Liidu juht ja gurmaan Jaan Sõrra, toidublogija Liisi Laanemäe. Lisaks maitseelamustele hinnati ka teenindust ja restoranide miljööd.

MEELDIVAID TOIDUNAUDINGUID TARTUS!
Fotod: Silver Gutmann
Fotod: Silver Gutmann

Последнее изменение 14.04.2017

Tartu toidu- ja veinifestival

2017. aasta Tartu toidu- ja veinifestival toimub 11.-13. augustil.

Tartu toidu- ja veinifestival pakub ehedaid Eesti maitseid väiketootjatelt ning kohalikust toorainest valmistatud maitseelamusi tänavatoitlustajatelt 12. augustil Küüni tänaval.

Kõigil on võimalus võtta osa degustatsioonidest ja selgitada välja „Tartu maitse 2017“.

Lisaks parimatele maitsetele pakutakse rikkaliku veinivalikut ja nõuandeid Eesti parimatelt sommeljeedelt.

Toidu- ja veininaudingutele lisavad vürtsi meelelahutusprogramm kogu perele, unikaalne õhtusöök, linnaosade kodukohvikud, lasteala ja palju muud põnevat.

Programm (alates 17.05) www.maitsevtartu.ee

Kohaliku toidu tootjate registreerimine: Marilin.Kroon@raad.tartu.ee, lisainfo telefonil 736 1194.

 

Foto: Ahto Sooaru
Foto: Ahto Sooaru

Последнее изменение 15.05.2017