Размер текста

Междустрочие

Контрастность

Placeholder Placeholder
Background image
Для слабовидящих

Tartu ajalugu

Linnavolikogu ja -valitsuse info
Raekoda I k
736 1101
 

Tartu linnajuhid alates 1917. aastast

Linnapead ja täitevkomitee esimehed 1917–1944

Heinrich Luht
7. aprill 1917 – 20. oktoober 1917 

Jaan Kriisa
20. oktoober 1917 – 25. veebruar 1918

Egmont Brock
26. veebruar 1918 – 25. nov 1918 

Jaan Kriisa
21. november 1918 – 24. november 1919

Ants Simm
24. november 1919 – 27. september 1920

Karl Luik
27. september 1920 – 1. märts 1934

Hans Ainson
2. märts 1934 – 22. märts 1934

Aleksander Tõnisson
2. mai 1934 – 10. detsember 1939 

Robert Sinka
11. detsember 1939 – 1940

Kristjan Jalak
1940–1941 

Robert Sinka
1941 – 10. juuli 1941

Voldemar Onton, linnapea kohusetäitja
1941–1941

Karl Keerdoja
1942–1944

Aleksander Tõnisson
Aleksander Tõnisson

Täitevkomitee esimehed aastail 1944–1991

Joan Riismantel
13. september – 9. oktoober 1944

August Prink
9. oktoober 1944 – oktoober 1945

Bronislav Võrse
oktoober 1945 – 10. veebruar 1949

Eduard Schmidt
12. veebrura 1949 – 1. september 1950

Ivan Rosental
1. september 1950 – 6. märts 1953

Heinrich Tiido
6. märts 1953 – 22. mai 1953

Heinrich Ajo
22. mai 1953 – juuli 1953

Kaarel Kotsar
7. august 1953 – 12. märts 1957

Martin Varik
12. märts 1957 – 29. detsember 1961

Heino Sisask
29. detsember 1961 - 22. mai 1964

Arnold Karu
22. mai 1964 - 29. juuni 1973

Roland Ilp
29. juuni 1973 – 26. detsember 1979

Nikolai Preiman
26. detsember 1979 – 30. juuni 1987

Toomas Mendelson
30. juuni 1987 – 17. oktoober 1991

Bronislav Võrse
Bronislav Võrse

Linnapead taasiseseisvunud Eestis alates 1991

Ants Veetõusme (asus volikogu esimeheks)
21. november 1991 – 11. november 1993

Väino Kull (asus volikogu esimeheks)
11. november 1993 – 31. oktoober 1996

Tõnis Lukas (avaldati umbusaldust)
31. oktoober 1996 – 3. aprill 1997

Roman Mugur
24. aprill 1997 – 10. september 1998

Andrus Ansip (asus majandusministriks)
10. september 1998 – 23. september 2004

Laine Jänes (asus kultuuriministriks)
23. september 2004 – 2. aprill 2007

Urmas Kruuse (asus tervise- ja tööministriks)
26. aprill 2007 – 25. märts 2014

Urmas Klaas
8. aprill 2014 – ..

Tartu linnajuhid

08.08.2016

Viimati muudetud 29.12.2016