Text size

Line spacing

Contrast

Placeholder Placeholder
Background image
17°
For visually impaired
17°

Question

Question

Valdkond: liikluskorraldus
Subject: Parkimine invakaardiga

Tere! Küsimus on parkimise kohta invakaardiga. Kaart on vormistatud Tartu linna poolt 5 a sügava puudega poisile, kes omab sissekirjutust kortermajas, mille juures soovime ka autot parkida. Kuidas toimub see parkimine kortermajade juures? Korteriühistul endal mingeid reegleid selle kohta pole, parkla puudub ja parkimisel, kes ees see mees. Kas sellest kaardist on kasu, annab see eesõiguse parkimise suhtes kortermaja juures? Kas selle kohta on mingid reeglid linnal endal?

Esitaja: E. U.
Esitatud: 06.09.2018

Vastus

Tere!

Sõiduk, millel on liikumispuudega või pimedat inimest teenindava sõiduki parkimiskaart, tohib asulas parkida parkimist keelavate liiklusmärkide mõjupiirkonnas tingimusel, et seisev sõiduk asub täielikult kõnniteel, jättes jalakäijale sõiduteest kaugemal kõnniteeserval vabaks vähemalt 1,5 meetri laiuse käiguriba. Kirjeldatud luba ei kehti teelõigul, mis on tähistatud peatumise keelujoonega.

Samuti tohib parkida parkimist keelavate liiklusmärkide mõjupiirkonnas, piiratud parkimisajaga parklas ettenähtust kauem ja õueala teel väljaspool parklat kohas, kus see ei takista jalakäijaid ega muuda võimatuks teiste sõidukite liiklust.

Tartu linnal ei ole eraldi reegleid kehtestatud parkimise kohta kortermajade juures.

Lugupidamisega

Vastaja: Kadi Metsma
linnamajanduse osakond
liikluskorraldusteenistus
ühistranspordi spetsialist
kadi.metsma@raad.tartu.ee
Vastatud: 13.09.2018