Text size

Line spacing

Contrast

Placeholder Placeholder
Background image
For visually impaired

Question

Question

Valdkond: liikluskorraldus
Subject: Kihutajad südalinnas

Tere!

1. Kas oleks võimalik Vabaduse puiesteel muuta teemärgistust viisil, et alates Uueturu ja Vabaduse puiestee ristmikust oleks suunaga raeplatsi poole vaid 1 sõidrada. Praegu on suunaga raeplatsi poole kaks ühes suunas liikuvat rada. Kipub aga olema nii, et sellest madalast kiirusepiirangust kinni ei peeta ning kihutatakse mööda autodest, mis õige kiirusega sõidavad. Minu pakutud lahendus muudaks seal liikluse kindlasti rahulikumaks.

2. Üks ohtlikumaid ristmikke südalinnas on Gildi-Kompanii ristmik. Rüütli tänavat ületades tullakse mööda Gildi tänavat suure hooga ning on palju pidurdusi, kui märgatakse raeplatsi poolt lähenevat sõidukit, millel on eesõigus. Samuti on Kompanii tänav ja Vabaduse puiestee üks meelis kihutamispaiku kaherattalistele. Tullakse vanalinna Vanemuise juurest Ülikooli tänavale ning pööratakse Gildi tänavale, kus siis Rüütliga ristumisel end häälekalt näidatakse ja gaasi antakse. Enne ristumist Kompaniiga võetakse hoogu maha ja siis vajutatakse taas. Viimane ja suurim kiirendus siis Vabaduse puiesteel. Kas oleks võimalik liikluse rahustamiseks katsetada seal piirkonnas ajutist tõkist? Näiteks majade Kompanii 8 ja 10 vahele. See tõkis ei ole probleemiks piirkiirusega sõitjatele, ent piiraks ehk kiusava sõidustiiliga kaherattaliste kihutamist. Samuti suurendaks see oluliselt Gildi-Kompanii ristmiku ohutust.

Esitaja: H. T.
Esitatud: 16.05.2024

Vastus

Tere

Tänan pöördumise eest!

Seoses SÜKU projekteerimisega on ette nähtud muudatused ka Vabaduse pst tänaval, mille tulemusena väheneb sõiduradade arv ja luuakse visuaalselt keskkond, mis ei soodusta piikiiruse ületamist.

Gildi tn ja Kompanii tn ristmik asub 20 km/h ning samaliigiliste ristmike alas, kus teeääres on ka palju parkivaid sõidukeid, mis omakorda rahustavad veelgi liiklust. Lisaks on teekate ja tänava laius ehk füüsiline keskkond loodud sellisena, et piirkiiruse ületamist ei soodustata. Kesklinna piirkonda on paigaldatud ka kiirustablood ning politsei teeb järelevalvet sageli.

Lugupidamisega

Vastaja: Karoliis Paluots
linnamajanduse osakond
teedeteenistus
alalise liikluskorralduse peaspetsialist
[email protected]
Vastatud: 10.06.2024