Text size

Line spacing

Contrast

Placeholder Placeholder
Background image
30°
For visually impaired
30°

News

Kultuuriaken soovitab: Nädala kultuurisündmused

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Laulupidu

17 June / Nädala kultuurisündmused 17.-23.06


Tänavakunstifestival Stencibility 2019
18.-23.06 üle Tartu

Stencibility on iga-aastane tänavakunstifestival, mis usub vaba ja iseseisva tänavakunsti vajalikkusesse ja koondab kunstnikke ning tänavakunstihuvilisi, kes seda vaadet jagavad. Eksperimenteerime palju festivali formaadiga, et tuua publikuni kõige põnevamad ja jaburamad tänavakunstiprojektid, selgitada tänavakunsti olemust ringkonnavälistele huvilistele ning toetada aktiivselt tegutsevaid tänavakunstnikke.
https://kultuuriaken.tartu.ee/et/syndmus/tänavakunstifestival-stencibil…;

 

Laulupidude ühiskontserdi päev
20.06. kell 19:09 Maarja kirikus
 

Laulupeo 150. sünnipäeva tähistamine algab Tartus 20. juunil kell 18:69 ehk 19:09, kui sünnib üks eriline kontsert ühes erilises paigas – taastatavas eestlaste laulupeokirikus. Täpselt seal, kus laulupidu kord äreva peaprooviga 150. aastat tagasi alguse sai. Ühiskontserdil esinevad Tartu Maarja kirikus Eesti Rahvusmeeskoor ja Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor.
https://kultuuriaken.tartu.ee/et/syndmus/laulupidude-ühiskontserdi-päev…

 

Tartu laulupeo ajastukontsertide päev
21.06 Raadi lennuangaaris, Laulupeomuuseumis, Ülikooli staadionil
 

Päeva pärastlõuna ja õhtu täidavad eripalgelised „ajasrändamise“ kontserdid. Läbi muusika, teksti, nalja, meenutuste, uuesti ja teisitiütlemiste saab rännata läbi 3 x 50 aastat laulupidude ajas. Ajastukontsert „1869“ algab kell 16 Laulupeomuuseumi õues, ajastukontsert „1919“ kell 18 Raadi lennuangaaris ja ajastukontsert „1969“ kell 20 Tartu Ülikooli staadionil. Sissepääs tasuta.

https://kultuuriaken.tartu.ee/et/syndmus/tartu-laulupidu-2019-laulupeo-…;


Tantsuetendus "Loodud jääma"
21.06. kell 22.00 Kassitoomel
 

Jaanus Randma loodud stsenaariumi järgi toimub 21. juunil Toomeorus tantsuetendus „Loodud jääma“, mis kätkeb endas Eesti rahvatantsu ajarännakut minevikust tänapäeva. Seekordne kontsert-etendus vaatab korraga nii rahvatantsu ajalukku kui ka tänapäeva ja nii kangastubki rahvatantsude muutumine läbi aja.

https://kultuuriaken.tartu.ee/et/syndmus/tantsuetendus-loodud-jääma?event=155437

 

Tartu laulupeo peakontsert
22.06. kell 18.00 Lauluväljakul
 

Esimene üle-eestiline laulupidu toimus 1869. aastal Tartus. 2019. aastal tähistab laulupidu oma 150. sünnipäeva. Enam kui 8500 lauljat lasteaedade mudilastest vanaisadeni esitavad Tartu lauluväljakul Arvo Pärdi, Veljo Tormise, Gustav Ernesaksa, Miina Härma jpt muusikat.
https://kultuuriaken.tartu.ee/et/syndmus/tartu-laulupeo-peakontsert?eve…

 

Heategevuslik kontsert „Laulud sõdurile“
22.06. kell 19.00 Jaani kirikus
 

Teenistuses langenud ja vigastada saanud kaitseväelaste laste toetuseks loodud Carolin Illenzeeri Fondi heategevuslik kontsert „Laulud sõdurile“ toimub sel aastal Tartu Jaani kirikus. Oma panuse kaitseväelaste laste toetuseks annab paremik Eesti muusikutest – Laura, Uku Suviste, Pearu Paulus, Ariadne, Mari Jürjens, Johansonid, Helin-Mari Arder, Inga ja Stefan.

https://kultuuriaken.tartu.ee/et/syndmus/heategevuslik-kontsert-„laulud-sõdurile“?event=167232

 

Võidupüha paraad ja maakaitsepäev
23.06. kell 08.30 Vabaduse pst-l, Küüni tn pargis
 

Tere tulemast Tartusse võidupüha üritustele! Muinastule ja mälestustule ühendamine võidutuleks Vabadussõja mälestusmärgi Kalevipoeg juures.Jumalateenistus EELK Tartu Jaani kirikus.Võidupüha paraad Vabaduse puiesteel. Maakaitsepäev ja tehnika näitus Poe tänava pargis.
https://kultuuriaken.tartu.ee/et/syndmus/võidupüha-paraad-ja-maakaitsep…

 

Jaanilaupäev Raadi Mõisapargis
23.06. kell 17.00 Raadi mõisapargis
 

Tartu linna jaaniõhtul on tegevust nii suurtele kui väikestele pidulistele. Saab kuulata head rahvamuusikat, nautida jaanilõket ja vaadet järvele, saab mängida ja tantsida. Muusikat teevad Tuulelõõtsutajad, Kratt ja Kruuv.

https://kultuuriaken.tartu.ee/et/syndmus/jaanilaup%C3%A4ev-raadi-m%C3%B…

 

Rohkem sündmusi ja ka huvitegevusi leiab Kultuuriaknast: https://kultuuriaken.tartu.ee

 

 

Last changed 20.03.2020