Text size

Line spacing

Contrast

Placeholder Placeholder
Background image
21°
For visually impaired
21°

News

"Ärtuemanda" staar Trine Dyrholm tuleb Tartusse filmivõtetele

Estinfilmi pressiteade

23 August / 23. augustist jõuab kinodesse Taani režissööri May el-Toukhy'i psühholoogiline draama "Ärtuemand". Peaosas hetkel Taani kuulsamaid näitlejannasid Trine Dyrholm, kes mängib ka 29. augustil Tartus võtteid alustavas Taani-Eesti-Belgia koostööfilmis "Erna läheb sõtta".

Filmi  "Ärtuemand" peategelane Anne (Trine Dyrholm) on pühendunud jurist, kes on spetsialiseerunud laste ja noorukite probleemidele. Ta elab pealtnäha täiuslikku elu koos oma arstist abikaasa Peteriga ning kaksikute tütardega. Nende juurde asub elama Peteri hilisteismeline poeg Gustav. Anne'i eskaleeruv kirg Gustavi vastu viib ta ”imedemaale”, mõistagi vallandab selle avalikuks tulek sündmusteahela, mis ähvardavad Anne'i maailma hävitada.

Tugeva näitlejaansambliga stiilne kiredraama käsitleb filmis kajastatava ebatraditsioonilise suhte kaudu oma tegude eest vastutava täiskasvanu ja elus alles tõde otsiva hapra noore inimese ohtlikku ning ebavõrdset kokkupõrget

Filmi  eellinastus oli Tartus  armastusfilmide festivalil Tartuff 16. augustil.

Filmi režissöör on May el-Toukhy, osades Trine Dyrholm, Gustav Lindh, Magnus Krepper. Filmi on tootnud Nordisk Film Production A/S, filmi levitab Estinfilm.

Filmi treiler: https://www.youtube.com/watch?v=9TgDgh14Yck

Üritus Facebookis:
https://www.facebook.com/events/390481958338791/

Kaadrid filmist:
https://drive.google.com/drive/folders/1tP6blNNQ6tpVT-aG8cyIqftF3CrWaXiy?usp=sharing

Last changed 26.08.2019