Text size

Line spacing

Contrast

Placeholder Placeholder
Background image
10°
For visually impaired
10°

News

Uus tööjõu jagamise platvorm Share Force One pakub kriisiolukorras ettevõtetele kiiret abi tööjõuprobleemi lahendamiseks

19 March / Share Force One on tööjõu jagamise platvorm, mis viib kokku ettevõtted, kelle töötajad on osaliselt või täielikult ilma reaalse rakenduseta, nende ettevõtetega, kellel on tööjõupuudus. Platvorm on kõigile ettevõtetele tasuta kasutamiseks. Tänaseks tehakse koostööd ka Töötukassaga, et tööandjaid võimalikult operatiivselt aidata.

Koroonaviiruse kriisi tõttu vajavad paljud ettevõtted täiendavat tööjõudu ja teised seisavad silmitsi reaalsusega, et ei suuda hetkel tööd pakkuda. Share Force One pakub lahenduse ning ühendab omavahel ettevõtted ajutiseks tööjõu vahetuseks.

Platvorm valmis eelmisel nädalavahetusel Accelerate Estonia ja Garage48 korraldatud Hack the Crisis veebihäkatoni raames, mida toetasid nii president Kersti Kaljulaid kui väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu. Share Force One valiti žürii poolt 5 parima projekti hulka ning platvorm võitis ka Bolti eripreemia ja mentorluse. Ehkki häkatoni võiduga sai Share Force One meeskond auhinnaks 5000 eurot, teevad nad tööd vabatahtlikult.

Tööjõu jagamine on kogukonnast hoolimine

Kolmapäeval lõi Share Force One'iga käed ka Töötukassa. “Eriolukorra tõttu nägime, et tööturul tekkis selline kummaline seis, kus ühelt poolt ruttu vaja töötajaid ja teiselt poolt pole töötajatele üldse tööd anda. Kui Töötukassa ajutiste tööde portaal pakub inimesel võimalust erinevate ajutiste töödega tutvuda ja nende seast valida, siis Share Force One´i platvormiga läksime kaasa, et aidata just tööandjaid, kel suurem hulk töötajaid nö ooterežiimil, samal ajal kui teine tööandja võtaks nad kohe endale appi,” selgitas Töötukassa tööandjate teenuste juht Livia Laas. 

Töötajate ümber jaotamine platvormil käib lihtsalt. Ettevõtetel on võimalik platvormi kaudu sisestada taotlus ning anda teada vabade töökohtade või hetkel vabade töötajate kohta. Esitatud taotluste põhjal viib Share Force One kokku sobivad ettevõtted. Viimased suhtlevad edasi omavahel ning platvorm saadab neile kasutamiseks koostöös advokaadibürooga RASK välja töötatud lepingupõhjad. 

Tööjõudu vajaval ettevõttel ja tööjõudu pakkuval ettevõttel on vaja sõlmida omavahel teenusleping ajutise tööjõu vahendamiseks. Allkirjastatud teenusleping jõustub kohe, kui tööjõudu pakkuv ettevõte on töötajaga töölepingu lisa sõlminud. Töötasu jääb maksma esialgne tööandja ning töötajaga säilib tööleping. Töölepingu lisas saab kokku leppida ajutise töötamise tingimused, mille on määranud eelnevalt tööjõudu vajav ettevõte. Otsus ajutiselt töötada teises ettevõttes on töötaja jaoks otseloomulikult vabatahtlik.

Share Force One ei võta ise tööjõu vahendamise eest teenustasu ega sekku ettevõtete ning töötajate vahel sõlmitavate lepingute täpsematesse tingimustesse. Ollakse valmis abistama ettevõtteid platvormi puudutavates küsimustes, juriidilistele küsimustele leitakse vastused koostöös advokaadibürooga RASK. 

Platvorm on ettevõtetele toeks ka kriisijärgsel perioodil 

Share Force One platvormi tähtsus tööjõu probleemi lahendamisel muutub veelgi aktuaalsemaks kriisist väljumisel ja tööjõuturu järk-järgulisel taastumisel. Koroonaviiruse mõju võib kesta ettevõtlusele mitu kuud või isegi aastaid. Platvorm on oluline lahendus ettevõtetele, kes tegutsevad sektorites, mis toibuvad aeglasemas rütmis. Mõnedel ettevõttetel võib kriisieelse täieliku käibe ja töötajate arvu saavutamiseks kuluda aasta või rohkemgi. 

Platvormi arendamine ja täiustamine käib täie hooga ning juba viiakse omavahel kokku töötajate vahetust vajavaid firmasid. Töötajaid on pakutud hotellidest, restoranidest, meelelahutus-, tehnika- ning ehitusettevõtetest. Tööjõudu on puudu teenindusvaldkonnas, sotsiaalhoolekandes ning kaubandusettevõtetes. 

Suhtluses ollakse ka riigisektoriga, sealhulgas Sotsiaalministeeriumi, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ning Tartu linnavalitsusega. Oma abi on pakkunud EAS, Bolt, disainiagentuur Velvet, advokaadibüroo RASK, idufirma Fractory, digiturunduse agentuur Convertal ning jõud on ühendatud lühiajalisi töid pakkuva ettevõtte GoWorkaBitiga, et mitte üksteise tööd dubleerida. 

Täpsemalt saab tutvuda platvormiga veebilehel www.shareforceone.ee 
Lisainformatsiooni saamiseks palun pöörduge info@shareforceone.ee 

Last changed 19.03.2020