Text size

Line spacing

Contrast

Placeholder Placeholder
Background image
For visually impaired

News

Turvakodu aitab Tartus lapsi juba 25 aastat

Tartu Laste Turvakodu pressiteade

1 March / Tartu Laste Turvakodu on juba 25 aastat vaimse ja füüsilise vägivalla eest lastele ja lastega vanematele peavarju ja kaitset pakkunud.

2. märtsil tähistatakse üheskoos turvakodu juubelit.

Turvakodu juhataja Piret Värno on alates kõige esimestest tundidest koos oma meeskonnaga kogenud  kauneid ning südantsoojendavaid hetki, ületanud kõikvõimalikke tõkkeid ning viinud asutuse tänaseks päevaks kvaliteedi sertifikaadiga tunnustatud sotsiaalhoolekandeasutuseks.

Samuti tegutsevad turvakodus vabatahtlikud, ilma kelleta oleks parimal moel hakkama saamine mõeldamatu. Koostöö nendega on väga edukalt toiminud juba 15 aastat. Koos sisustatakse laste vaba aega ning lüüakse kaasa igapäevastes turvakodu tegevustes.  

Piret Värno: “Me elame justkui õnnetähe all. Kui me igapäevaselt teeme kogu aeg teistele head, siis seda suurem on see õnnetunne, kui tehakse meile head - kas aitamise või annetuste kaudu. Nii oskad heategu veelgi rohkem väärtustada.”

Turvakodu pere tähistab juubelit koos kauaaegsete partnerite ja sõpradega. Pidulik aktus toimub 2. märtsil, kell 15:00, Tartu Laste Turvakodu saalis.  

Peamised probleemid ja põhjused turvakodusse sattumisel on kodused konfliktid, hoolimatus ning vägivald. Selliste murede korral  on turvakodu pakkunud tuge, kaitset, turvalist keskkonda ja kodu ning aidanud sellega veerandsaja aasta jooksul üle nelja tuhande inimese.

Mõtleme südamega, tegutseme hingesoojusega.

 

Piret Värno, Tartu Laste Turvakodu juhataja,  tel 7361640, 5343 6827

Marleen Otsus, Tartu Laste Turvakodu vabatahtlik, tel 5668 1613

 

Last changed 01.03.2017