Text size

Line spacing

Contrast

Placeholder Placeholder
Background image
For visually impaired

News

Garage48 Hardware & Arts arendusnädalavahetus toob Tartusse osalejaid kogu Baltikumist

Garage48 pressiteade

27 February / 2.-4. märtsil toimub Tartus Garage48 Hardware & Arts 2018 arendusnädalavahetus.

Tartus kogunevad juba viiendat korda osalejad kogu Baltikumist, et reaalsuseks luua oma julgeimad disaini ja tehnoloogiat ühendavad ideed.

Garage48 Hardware & Arts 2018 leiab aset osalejatele tuttavaks saanud Physicumis, mis saab 48 tunniks loovuse, tiimitöö ja prototüüpimise arengulavaks. Häkatoni korraldavad ühiselt Tartu Ülikool, Eesti Kunstiakadeemia ja Garage48 koostöös EstLat-Accelerate programmi ja Estronics klastriga.

Üritus sai alguse ideest tuua kokku insenerid, disainerid ja turundajad, et luua platvorm suure potentsiaaliga riistvaraliste ideede loomisele. Ideest on aastatega kujunenud reaalsus ning Garage48 Hardware & Arts häkatonidest on saanud inspireeriv ja toetav keskkond ideede ellu äratamiseks ning disainerite ja tehnoloogia spetsialistide koostööks. Lisaks Tartule on arendusnädalavahetus jõudnud laieneda ka Lätti ja Gruusiasse.

“Nelja toimumisaasta jooksul on Garage48 Hardware & Arts häkaton kujunenud üheks oodatuimaks Garage48 arendusnädalavahetuseks, demonstreerides seejuures riistvaraliste prototüüpide loomise olulisust ja võimalusi ning innustanud uute Garage48 esemeliste häkatonide sündi, nagu 2017. aasta sügisel toimunud puiduhäkaton ja ekspositsioonide häkk,“ sõnab üks ürituse loojatest ning Garage48 kaasasutaja Priit Salumaa.

Tartu Ülikooli professor ning arendusnädalavahetuse kaaslooja Alvo Aabloo toob välja, et seesugune üritus on loonud eeldused koostööks erinevate valdkondade vahel nii kohalikul kui ka rahvusvahelisel tasandil. “Häkatoni osalejateks, kes 48 tunniks ühiselt tööle asuvad ning oma teadmisi ja oskusi jagavad, on loodusteadlased, disani- ja loomeinimesed, erinevad insenerid ning ärijuhid kogu Baltikumist, kaasa arvatud tudengid erinevatest ülikoolidest meie haridusmaastikul.”

“Garage48 Hardware & Arts häkatonid on näidanud, et disainerid ja tehnoloogid on ürituse tulemusena teineteise tegevusmaailma paremini tundma õppinud, mis loob sellise kogemusega ekspertidele võimalused efektiivsemaks ja enam inspireerivamaks koostööks,” toob välja Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskonna vanemteadur ja häkatoni mentor Renee Puussepp.

„Meie jaoks teeb sündmuse huvitavaks ja vajalikuks kolm selget põhjust,“ ütleb ürituse mitmeaastase koostööpartneri Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused rakenduskeskuse ülem, kolonelleitnant Sten Allik.  „Esmalt – näidata sõjaväelastele ja kaitseliitlastele, et lühikese aja jooksul on võimalik välja pakkuda tehnilisi lahendusi nende väljakutsete lahendamiseks, mida nad lahinguväljal näevad. Teiseks võrgustamine – viia kokku sõjaväelased ja tehnoloogia arendajad, et demonstreerida taoliste, omamoodi ebatavaliste ja värvikate koosluste efektiivsust, kui tegutsetakse intensiivselt ühise probleemi lahendamise nimel. Ja kolmandaks, talgutest välja kasvavad ja teostamist väärivad lahendused. Oleme eelmiste aastate talgute osasid tehnilisi lahendusi edasi arendanud ja investeerinud neisse märkimisväärseid summasid. Minu jaoks on kaitseväe osalemine Garage48-l omamoodi laiapindse riigikaitse elluviimine par excellence,“ selgitas Allik.

Garage48 Hardware & Arts 2018 annab osalejatele kasutada erisuguseid elektroonika- ja disainmaterjale ning töövahendeid. Kogu häkatoni vältel toetavad prototüüpide ehitamist tehnilised mentorid ning laupäeval lisanduvad erialased ja äriarendusmentorid.

Nädalavahetuse jooksul valminud prototüüpide esitluste finaaliga on kaasaelajad oodatud liituma Physicumis kohapeal või otseülekande vahendusel pühapäeval, 4. märtsil algusega kell 17 Garage48.org veebilehe vahendusel.

Garage48 Hardware & Arts 2018 arendusnädalavahetust rahastavad Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fond (ERDF) ja ERDF Interreg Estonia-Latvia, ERDF meetmetest kaasrahastatav ja EASi klastriprogrammi kuuluv Estronics klaster, Tartu Ülikool, Eesti Kunstiakadeemia ning Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused. Toetajad on Eesti Kultuurkapital, Tartu linn, Farnell, sTARTUp Day, Mass Portal, Hedgehog, Rizart, Baltic Innovation Agency (BIA), Garage48, TechHub Riga, TÜ IdeaLab, Startin.LV ja MadeBy.

 

Lisainfo:

Alvo Aabloo
TÜ polümeersete materjalide tehnoloogia professor
737 5534
[email protected]

Anu Piirisild
Garage48 Hardware & Arts 2018 projektijuht
+372 504 56 06
[email protected]

Kadri Kõivik
Garage48 Hardware & Arts
SPARK HUB Manager
+372 56698471
[email protected]
[email protected]
https://www.facebook.com/SPARKtartu/
https://sparkhub.ee

 

Last changed 27.02.2018