Text size

Line spacing

Contrast

Placeholder Placeholder
Background image
20°
For visually impaired
20°

Tiiu Talvistu

Tartu Tähe kavaler

Tiiu Talvistu


Kunstiteadlane Tiiu Talvistu asus Tartu Kunstimuuseumisse tööle 1974. aastal ja töötas seal ühtekokku 42 aastat. Ta on olnud Tartu kunstimuuseumi  hing ja eestvedaja, väga kompetentne nii kunstialastes kui ka museoloogiaga seotud küsimustes.

Ta on korraldanud ridamisi huvitavaid uurimuslikke näitusi, püsiekspositsioone, samuti väljaspool Eestit toimunud projekte. Näitustega on kaasnenud arutelud, ettekannete päevad ning giidituurid, millega ta on pälvinud suure tuntuse ja lugupidamise.

Tema uurimisteemade ring on olnud lai: Ants Laikmaa, Pallas, eesti sõjaaegne kunst, 1970. aastate kunst, eesti pagulaskunst jm. Tema erilist tähelepanu on köitnud Elmar Kits, Karin Luts, Johannes Saal, Paul Burman, Ülo Sooster ja Valve Janov.

Oma rikkalikke teadmisi on ta jaganud Tartu kunstimuuseumi loengusarjade raames ja Tartu ülikoolis kunstiajaloo õppejõuna. Lisaks sellele on ta olnud hinnatud ekspert erinevates komisjonides ja žüriides, samuti teatakse teda kui Tartu parimat kunstiekspertiisi tegijat.

Tiiu Talvistu on andnud hindamatu panuse Eesti kunsti ajaloo uurimisse ja tutvustamisse.

Õigusakti väljaandja
Tartu Linnavolikogu
Kuupäev