Text size

Line spacing

Contrast

Placeholder Placeholder
Background image
13°
For visually impaired
13°

News

ERMi jõululaadal pakuvad 150 kauplejat eesti käsitööd ja maitseid

Eesti Rahva Muuseumi pressiteade

jõululaat Foto: Anu Ansu

13 December / Laupäeval, 15. detsembril kl 10 avab Eesti Rahva Muuseumi silla- ja välialal uksed jõululaat, kust leiab laia valiku kvaliteetseid eesti maitseelamusi ja käsitööd.

 

Lisaks saa, nautida elavat muusikat, teha tutvust Johannes Pääsukese pärandile pühendatud uue trükisega ning meenutada sülditegemise traditsioone.

Sel aastal on ERMi jõululaat ligi kolm korda suurem kui mullu ning toob kokku kauplejad eri Eesti paigust. Laadalistele pakutakse maitseid juustudest šokolaadimoosideni ja rabarberisiirupist vegan piparkoogitainani. Käsitööalalt leiab kingitusi ehtemeistritelt, kudujatelt, küünalde valmistajatelt ja paljudelt teistelt.

Jõululaada peaesineja on saate „Eesti otsib superstaari“ 7. hooaja võitja Uudo Sepp, kes astub lavale kl 15. Lisaks musitseerivad akordionimängijad Kulno Malva ja Julius Koppel ning Tartu Üliõpilaste Segakoor. Päeva juhib Madis Ligi.

Rahvakultuuri teabekeskuses toimub kl 10.45–15 sülditraditsioonide seminar ning luuvurri valmistamise õpituba. Kl 13.30–13.45 esitletakse muuseumipoes ERMi uut trükist "Johannes Pääsuke. Inimesed ja rõivad läbi kaamerasilma". Raamatut tutvustavad ERMi avalike suhete juht Kaarel Tarand ja raamatu üks autoritest, kuraator Liisi Jääts.

Muuseumi õuealal saavad lapsed teha ponisõitu ning lapsevanemad mekkida sooja glögi ja käsitööõlut.

Lisaks on kohal Tartu Koduta Loomade Varjupaik heategevusmüügiga ning Eesti Geenivaramu, kus iga laadaline saab soovi korral geenidoonoriks hakata.

Laadapäev lõpeb kl 16 ja sissepääs on kõigile prii. Laadapäeval on muuseumikülastus 50% soodsam ja pileteid ERM Teatri etendustele müüakse samuti soodsama hinnaga.

Lisainfo ja päevakava: www.erm.ee/et/events/ermi-suur-j6ululaat

Kõik kauplejad leiab Facebooki ürituse alt: www.facebook.com/events/718065758552870

Last changed 17.12.2018