Text size

Line spacing

Contrast

Placeholder Placeholder
Background image
19°
For visually impaired
19°

News

Kerly Ilves. Nädal hiljem

Kõrgema Kunstikooli Pallas galerii Nooruse pressiteade

14 December / Laupäeval, 15. detsembril kl 14 avatakse Kõrgema Kunstikooli Pallas galeriis Noorus Kerly Ilvese isikunäitus „Nädal hiljem”.

11.12.2018-12.01.2019

Autor eksponeerib keldriruumides suureformaadilisi fotosid ja installatsiooni, mis võimaldab külastajal vaadelda vitriini pandud toiduainetega toimuvaid muudatusi terve näituse lahtioleku aja vältel.

Kerly Ilves: „Ma valisin toidu, et näidata aja ja ruumi tähtsust, mis on olemasolu peamised vormid. Aeg ja ruum on mõlemad lahutamatus seoses aine liikumisega, nad on universaalsed ja ei ole midagi, mis võib eksisteerida väljaspool aega ja ruumi. Ma püüdsin ruumi oma fotodest eemaldada, kaotades fotodelt tausta ning lubada toidul justkui tühjuses hõljuda. See jätab ainult aja, mida võib lugeda siin pildistatud toituainetelt.

Selle projekti peamine mõte on õhutada vaataja mõtteid aja tunnetuse kohta. Nädal võib tunduda olematu aeg meie igapäevases elus, kuid mõnel juhul on nädal enam kui piisav, mil aja vältimatud muudatused juba kuju võtavad. Vahepeal möödub nädal aeglaselt, näiteks töötades büroos, mis ei ole meelt mööda ja ka siis kaotame väärtuslike tükikesi oma elust ja paratamatult toimuvad meis endis muutused, mida me kahjuks ei märka.“

Kerly Ilves on Tartus tegutsev vabakutseline fotograaf ja fotograafia-alaste kursuste korraldaja, kelle loomingulised teemad seonduvad kaduva jäädvustamisega, pikemaajaliste protsesside kaudu tekkinud muudatuste ülesvõtmisega ja fotokatsetusega erinevate kaamerate abil.

Avamise raames toimub samal päeval ja kohas algusega kl 15 professor Jaak Kikase loeng teemal "Hetk ja igavik. Aeg füüsikas ja fotograafias", kommentaaridega "Nädal hiljem" fotode näitel.

Kerly Ilves näitus „Nädal hiljem“ jääb Nooruse galeriis avatuks 12. jaanuarini.

Olete väga oodatud!

Lisainformatsioon: Kerly Ilves, +372 5347 9829, kerly@ykerlyilves.com

http://www.kerlyilves.com

Kõrgema Kunstikooli Pallas galerii Noorus
Riia 11, Tartu
+372 734 9954
galerii@artcol.ee
T-L 11-18
facebook.com/GaleriiNoorus

Last changed 14.12.2018