Text size

Line spacing

Contrast

Placeholder Placeholder
Background image
13°
For visually impaired
13°

News

Loodusõhtu “Kuidas kohaneda inimesega?”

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi pressiteade

Aed-karmiinleevike Foto: Tuul Sepp

9 January / 17. jaanuaril toimub Tartu Ülikooli loodusmuuseumis loodusõhtu “Kuidas kohaneda inimesega?”.

Loomaökoloog ja teaduse populariseerija Tuul Sepp räägib linnade kasvavast mõjust erinevatele liikidele ning loodusele.

Linnade pindala ja mõjuala suureneb kõikjal maailmas. Üha enam liike leiab ennast elamas inimese poolt muudetud keskkonnas. “Loodusõhtul tuleb juttu, kas linnad pakuvad loomadele väljakutsete kõrval ka muid võimalusi ja kuidas toimub loomade kohanemine linnatingimustega?” rääkis Tuul Sepp saabuvast loodusõhtust.

Samuti kuuleb loodusõhtul, mida me saame inimeselooma ja tema tervise kohta teada, uurides metsikute loomade toimetulekut ning evolutsiooni linnas. Ettekandes tugineb Tuul Sepp uuringutele ja ideedele, mille kallal ta töötas kaheaastase järeldoktorantuuri jooksul Arizona kõrbelinnas Phoenixis.

Tuul Sepp on loomaökoloog, teaduse populariseerija ja Arizona Osariigi Ülikooli järeldoktor. Teadurina uurib ta lindude füsioloogiat, ökoloogiat, immunoloogiat ning nende käitumist. Tema doktoritöö rohevintide hematoloogilistest tervisenäitajatest võitis 2012. aasta üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi peapreemia. Samuti on ta olnud 2012. aastal ajakirja Eesti Looduse kõige viljakam autor. 2012. ja 2018. aastal pälvis ta Eesti teaduse populariseerimise auhinna.

Kõik huvilised on oodatud kuulama. Loodusõhtu Tuul Sepaga toimub 17. jaanuaril kell 18.00 Tartu Ülikooli loodusmuuseumis (Vanemuise 46).

Pilet 3 eurot.

Loodusõhtut toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Lisainfo: 

TÜ loodusmuuseum
tel 737 6076
loodusmuuseum@ut.ee

Last changed 09.01.2019