Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Küsimus

Küsimus

Valdkond: liikluskorraldus
Teema: Fi-s kahe bussi peatuse vaheline ülekäigudada

Tere!
Kas Fi-s kahe bussi peatuse vahelisele ülekäigurajale ei oleks võimalik lisada künnist? Seal on küll kehtestatud liikluspiirang 30km/h, aga paraku seal sellest kinni ei peeta ja ülekäigurada eriti ei tunnistata. Kuna kooliaasta algas ja sealt käib tõesti ka palju lapsi üle olen sattunud nägema mitmeid ohtlike olukordi.
Lugupidamisega,
Murelik lapsevanem

Esitaja: P. M.
Esitatud: 07.09.2018

Vastus

Tere!

Kahjuks peab tõdema, et kiirust ületatakse praktiliselt kõigil tänavatel ja künniste ehitamise ettepanekuid saadetakse sageli. Ehitada künniseid saame eelarves vastavateks töödeks ettenähtud vahendite piires. Liikluskünniste ehitamise pingerea koostamisel on eelistatud koolide ja koolieelsete lasteasutuste lähedased tänavad.

Enne künnise ehitamist hindame vajadusel kiirustabloo abil sõidukiiruseid ja liiklejate arvu tänaval. Künnise asukoha valikul peab arvestama asjaoluga, et künnis võib põhjustada täiendavat vibratsiooni, samuti pidurdamise ja kiirendamisega seotud täiendavat müra ning õhusaastet.

Sel aastal on asfaltbetoonist liikluskünnised vastavalt eelarves olevatele vahenditele valmis ehitatud. Võimalikuks osutus ehitada 10 liikluskünnist linna tänavatele.
2019. a asfaltbetoonist liikluskünniste hange ja ehitamine jääb eeldatavalt ajavahemikku juunist kuni augustini.

Lisame Teie ettepaneku järge ootavate tööde nimekirja. Millal on võimalik künnis ehitada, hetkel veel öelda ei oska. Teavitame liikluspolitseid täiendava järelevalve vajadusest nimetatud kohas.

Lugupidamisega

Vastaja: Martin Nelis
linnamajanduse osakond
liikluskorraldusteenistus
juhataja
martin.nelis@raad.tartu.ee
Vastatud: 02.10.2018