Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-4°

Küsimus

Küsimus

Valdkond: tänavavalgustus
Teema: Laseri tn valgustus

Tere,
Laseri tänavale on ehitatud juba varsti kümmekond maja, kuid puudub tänavavalgustus ja normaalne tee nii autojuhtidele kui kergliiklustee jalakäijatele. Õhtud on juba täiesti pimedad ja olukord on ebainimlik nii autodele kui jalakäijatele. Lisaks on teed väljaehitamata ja äärmiselt kitsad. Korraga mahub sõitma üks auto. Teine peab vastu tulles kraavipervele tõmbama. Jalakäija peaks õhku tõusma või heinamaale jooksma aga kottpime on. Kas on mõeldud ka mingile lahendusele. Seal sõidavad lisaks ka lapsevanemad titekärudega. Vihmaperioodidel läheb hetkega väga poriseks. Vaja oleks ka Laser 4 maja ette lamavat politseinikku, sest väga paljud juhid arvavad, et see on kiirendusrada Aardla tänavale sõiduks. Palun siiralt mingit lahendust, enne kui juhtub midagi hullemat. Olukord on eluohtlik. Tulge ja veenduge!

Esitaja: H. K.
Esitatud: 13.09.2018

Vastus

Tere!

Laseri tn ja Raudtee tn (lõigus Aardla tn kuni Raudtee tn viadukt) on koostamisel tänavate ja tehnovõrkude (sh tänavavalgustus, vee-, reovee- ja sademeveetorustikud ja keskonnarajatised) rekonstrueerimise ja laiendamise eelprojekt, mis arvestab kõigi liiklejate huvigruppidega, piirkonna arendustegevusega, Tartu linna jalgrattaliikluse arengustrateegiatega ning Maanteeameti kavandatava Tartu läänepoolse ümbersõidu II ehitusala lahendustega. Tegemist on laiahaardelise ja töömahuka projekteerimisprotsessiga, mille väljundina paraneks ja kindlasti muutub ohutumaks ja sujuvamaks Ränilinna linnaosa elanike liikumisvõimalused, sh ka Laseri tänaval.

Selle piirkonna tänavavalgustuse projekteerimistingimused on väljastatud. Tänavavalgustus ehitatakse välja koos tänavate ehitusega.

Lugupidamisega

Vastaja: Andrus Reinmann
linnamajanduse osakond
teedeteenistus
tänavavalgustuse peaspetsialist
andrus.reinmann@raad.tartu.ee

Piret Ereline
linnamajanduse osakond
teedeteenistus
tee-ehituse spetsialist
piret.ereline@raad.tartu.ee
Vastatud: 14.09.2018