Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
13°

Küsimus

Küsimus

Valdkond: linnapuhastus
Teema: Tänavapuhastus

Tere

Juhin tähelepanu Filosoofi tänava hooldusele. Julgen väita, et eelmisel hooajal ei puhastatud tänavat kogulaiuses kordagi (v.a seal, kus seda tegid majaomanikud) ning kevadine esimene koristus oli hilja ja see polnud tulemuslik. Seega tolmas tänav suveni. Samal ajal on valimisteks valminud kergliiklustee, mida kasutavad peaasjalikult jalutajad/sportijad tänavapuhastusfirma territooriumi kõrval aastaringselt olnud puhas ja talvel ka täiesti lumevaba. Pioriteediks tänavahoolduses peaksid olema tänavad, kus inimesed on sunnitud liikuma ning mille ääres elatakse.

Sügisel hoidis niiskus seda mustust kinni, kuid nüüd enam mitte. Kas oleks võimalik kevadise koristusega alustada tänavu esimesel võimalusel ning teha seda kogulaiuses ja selliselt, et see mustus eemaldatud saaks ( vajadusel mitu korda üle tehes)?

Esitaja: S. M.
Esitatud: 23.02.2019

Vastus

Tere!

Tartu linn alustab kevadpuhastust suurema liiklustihedusega tänavatel, kui rentsild on sulanud ja teeb seda jõudlusega kuni 5% tänavatest päevas. Filosoofi tänaval on ilmselt probleemiks parkivad autod, mis puhastust takistavad. Oleks kena, kui tänava autoomanikud jälgiks puhastamiseks pandud ajutiste märkide nõudeid ja teeks koostöd puhastusfirmaga, siis saab kindlasti kevadel tänava korda.

Lugupidamisega

Vastaja: Madis Tammeorg
linnamajanduse osakond
haljastus- ja puhastusteenistus
linnapuhastuse peaspetsialist
madis.tammeorg@raad.tartu.ee
Vastatud: 25.02.2019