Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
13°

Küsimus

Küsimus

Valdkond: transport
Teema: liikluskorraldus

Tere! Juba hulk aastaid on FI-bussipeatus olnud lõpp-peatuseks bussiliinile nr 1 ning ametlikult peaksid bussid ennast ringi keerama Aardla-Ringtee ringristmikul – ometi teeb enamik bussijuhte tagasipöörde endise füüsika instituudi juurde keeravalt ristmikult, mis ei ole selle jaoks loomulikult mõeldud. Osaliselt on põhjus vist selles, et Aardla-Ringtee ristmik on tipptundidel üle koormatud ning bussijuhid on leidnud alternatiivse mooduse. Nii on hakanud isegi pikad lõõtsbussid sellel kitsal, füüsika instituudi poole suunduval ristmikul edasi-tagasi manööverdades ning üle äärekivide ukerdades ringi keerama, mis ei mõju hästi ristmiku heakorrale ning jätab sealsest liikluskorraldusest pooliku mulje. Lisaks pargivad FI-s väljumist ootavad bussid kas Aardla tn äärsel ebamäärasel "kuumaastikul" või katlamaja kõrval füüsika instituudi poole suunduval tänavajupil, mis ei ole selle jaoks ilmselgelt mõeldud.
FI peatusest on väljumisi järjest juurde tekkinud ning ilmselgelt vajaks busside liikluskorraldus seal ümbervaatamist. Kas linnavalitsuses on teema arutluse all olnud ning millised oleksid lahendused? Aitäh!

Esitaja: M. M.
Esitatud: 05.11.2019

Vastus

Tere

Täname Teid pöördumise eest.
Aardla tänava liikluskorraldus muutub peale Maanteeameti poolt rajatava põhimaantee nr 2 Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa Riia ringi liiklussõlme ja sellega seotud põhimaantee nr 3 Jõhvi-Tartu-Valga ja Aardla tänavaehitustööde valmimist.

Lugupidamisega

Vastaja: Madis Oona
Tartu Linnatransport
ühistranspordi peaspetsialist
madis.oona@raad.tartu.ee
Vastatud: 05.12.2019