Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-8°

Küsimus

Küsimus

Valdkond: ehitus
Teema: Vabaduse sild

Tere

Kas Vabaduse silla aluse ja silla tugipostide täis sodimine on linna poolt aktsepteeritav tegevus? Allolevas artiklis olevalt fotolt (ülevalt teine) nagu paistab, et oleks...

https://www.sportlandmagazine.com/est/converse-aitab-tanavakunsti-igale-inimesele-lahemale-tuua/?fbclid=IwAR1xpVmLMGJuXySyJAPs22Wk89P4_LYA0mpsFECNUMCLD24wVOFhQkid6Do

Kuidas linnavalitsus ise muidu hindab seda sillaalust "kujundust"? Kas selline kaootiline kritseldamine tõesti lisab mingit väärtust linnapilti? Ehk tasuks mõelda kaamerate peale, kui linn ei suuda neid pindu puhtana hoida?

Esitaja: G. F.
Esitatud: 23.12.2019

Vastus

Tere

Seintele joonistatu ja kirjutatu puhastamist hindame vastavalt olukorrale. Kui linna hallatavale hoonele või taristuobjektile ilmub midagi sobimatut, siis see eemaldatakse. Piir sodimise ja tänavakunsti vahel on mõistagi subjektiivne. Tartu on hoidnud tänavakunsti osas pigem avatud meelt ja see on ajapikku kujunenud üheks meie vaatamisväärsuseks.

Vabadussilla alusest on aastate jooksul kujunenud omamoodi vabaõhugalerii. Linna ja kunstnike vahel näib seal kehtivat vaikiv kokkulepe, et hea tänavakunst on sinna teretulnud.

Lugupidamisega

Vastaja: Anna-Liisa Unt
arhitektuuri ja ehituse osakond
arhitektuuri- ja linnakujundusteenistus
linnakujunduse spetsialist
anna-liisa.unt@raad.tartu.ee
Vastatud: 07.01.2020