Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Küsimus

Küsimus

Valdkond: keskkond
Teema: Biojäätmete konteineri tühjendussagedusest

Jäätme info lehel kirjutate: Konteinerit tuleb kümne ja enama korteriga kinnistutel tühjendada vähemalt üks kord nädalas, viie kuni üheksa korteriga kinnistutel võib tühjendussagedus olla üks kord kahe nädala jooksul.

Kui tihti tuleb konteinerit tühjendada nelja või vähema korteriga elamutes ja eramajades?

Jäätmeinfo leht on segane ja tekitab kahtimõistmist, palun kirjutage selgemalt lahti ning olge kaasavad ka nelja või vähema korteriga elamute ja eramajade suhtes. Aitäh.

Esitaja: A. P.
Esitatud: 26.03.2023

Vastus

Tere

Täname pöördumise eest. Tartu jäätmehoolduseeskirja kohaselt peab praegusel ajal biolagunevate jäätmete kogumiseks eraldi kogumismahuti olema kinnistutel, kus on 5 ja enam korterit, samuti muudel juhtudel, kui kinnistul tekib üle 80 liitri biolagunevaid jäätmeid nädalas. Uus kord, mille kohaselt peavad väiksemad kortermajad ja eramajad biojäätmeid üle hakkama andma (või paigaldama toidujäätmete jaoks kinnise kompostri), ei ole veel jõustunud. Tartu linnavalitsus kavandab 2023. a teises pooles jäätmehoolduseeskirja muutmist ning uus kord rakendub tõenäoliselt alates 01.01.2024.

Biolagunevate jäätmete kogumismahutit tuleb tühjendada sagedusega, mis väldib selle ületäitumist, haisu ja kahjurite teket ning ümbruskonna reostust. Üksikelamu ja kuni üheksa korteriga elamu biolagunevate jäätmete kogumismahuti tuleb tühjendada vähemalt üks kord kahe nädala jooksul.

Korrigeerime jooksvalt ka linna kodulehel olevat jäätmeinfot.

Lugupidamisega


Vastaja: Juhan Voolaid
linnamajanduse osakond
keskkonnateenistus
spetsialist
[email protected]
Vastatud: 30.03.2023