Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Küsimus

Küsimus

Valdkond: haljastus
Teema: Tulbi tänava tööd

Tere.

Leidsin postkastist kirja, milles linn teatab, et ENAMUS Tulbi tänava puid on kahjustatud ja kõik võetakse maha. Veeriku elanikuna ma väidaks, et tegemist on otsese vale väitega, mille teeb ekstra halvaks raie aeg.

Sooviksin
1. viidet ekspert hinnangule puude osas
2. päriselt mõjuvat põhjendust tööde ajastamiseks kevad suvisele ajale
3. kas linn on kogukonnaga suhelnud sel teemal?
4. kes on avaldanud soovi Tulbi tänavale selle laastava ratta tee jaoks?

Teise teemaga ma sooviksin teada, kuna on planeeritud päriselt vajalik ettevõtmine Veeriku mänguväljakule tualeti rajamiseks?

Esitaja: k. p.
Esitatud: 21.05.2024

Vastus

Tere

Edastame vastused Teie küsimustele. Selgituseks lisame, et raiesse olid määratud Tulbi tn ääres kasvavad 18 vahtrat ja 1 pihlakas, kuid 21. mail kokkuleppe kohaselt säilitatakse Tulbi 2c ees olevad 5 suurt vahtrapuud: https://tartu.postimees.ee/8025193/tulbi-tanava-elanikud-paastsid-viis-…

1. Tulbi tänava puudele ei koostatud projekteerimise käigus dendroloogilist hinnangut, kuna puuderivi on katkendlik, puud kahjustatud ning puuderea uuendamine sellest tulenevalt vajalik. Raieloa menetluse käigus tehti puude ülevaatus. Saadame paikvaatluse protokolli Teie e-postile.
2. Teedeehituse periood on tingitud Eesti kliimast. Tee-ehitustöid alustatakse kevadel.
3. Tulbi tänava projekt saadeti kõikidele Tubli tänava inimestele tutvumiseks ja arvamuse avaldamiseks, samuti toimus Veeriku koolis arutelu.
4. Tulbi tänav ei kuulu üldplaneeringu järgi ei rattateede põhi- ega tugivõrku, sellest tingituna rattateed antud tänavale ei rajata! Tulbi tänaval ehitatakse välja kahele poole kõnniteed. Kõnniteede vajadus on tingitud lähistel asuvast koolist ja lasteaiast, et lapsed saaksid turvaliselt kooli ja koju ning ka Veeriku pargis asuvale linnaosa avalikule mänguväljakule.

Lugupidamisega

Vastaja: Eda Põldma
linnamajanduse osakond
haljastus- ja puhastusteenistus
juhataja
[email protected]
Vastatud: 05.06.2024