Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Küsimus

Küsimus

Valdkond: haljastus
Teema: Parkimine miljööalal

Tere

Küsimused kinnistute eelkõige Hurda 28 ning Hurda 30 kinnistu piiride vahele jäävate haljasalade kohta, kuid ka ülejäänud Tähtvere piirkonnas. Pärast Näituse tn 25(2014) ning Näituse tn 27(2017) hoonete püstitamist on hoogsalt aktiviseerunud parkimine Tähtveres, eelkõige Hurda tänava(Vaksali tn poolne ots kuni Vikerkaareni) kui ka Vikerkaare tn(Hurdast A. Haava tn-ni; omakorda miljööala). Sellest tulenevalt on alust küsida, et kes hooldab ning mis õigusakt reguleerib eelmainitud kinnistute vahele jäävaid haljasalasid.

Väljakutse seisneb selles, et haljasaladel parkimine on toonud kaasa murukasvu peatumise ning ilmastikust sõltuvalt tekkinud roopad ning ohustab on haljasala aja jooksul täielikult hävitada. Muld kandub haljasalalt sõiduteele ning muutnud mõne aja pärast lendlevaks tolmuks. Sellest tulenevalt on ettepanek rakendada parkimiskorralduse muudatused(nt parkimise lubamine piirnevate kruntide omanikele) või parkimiskohtade/kõnnitee väljaehitamine linna poolt.

Haljasaladel parkijatega ei ole hädas mitte üksnes korrakaitsjad, hoopis suurem mure on asumielanikel, kel on raske oma kodu ümbrust korras hoida kui iga rohelisemgi lapp ja teeserv täis pargitakse. Samas ei lahenda olukorda ka parkimiskeelu märgid, vaid liigutaks probleemi ainult tänavate viisi edasi. Lisanduval parkimiskohtade kavandamisel ei tohiks väheneda miljööalal ette nähtud haljastusprotsenti ja säilitama peab tervikliku, kompaktse haljasala.

Esitaja: G. L.
Esitatud: 22.05.2024

Vastus

Tere

Vikerkaare tn ja J. Hurda tn nurga haljasala on linna hoolduse all. Liiklusseaduse kohaselt on haljasalal parkimine ilma selle omaniku loata keelatud ja linn enda haljasaladel parkida ei luba. Järelevalveosakonna ametnikud kontrollivad kõnesolevas piirkonnas parkimisnõuetest kinnipidamist.
Parkimine on lubatud linna tänavatel kõigile võrdsetel alustel, parkides seal, kus see ei ole liiklusseaduse alusel keelatud. Kohalikele elanikele teistest linna elanikest erinevaid tingimusi seada pole võimalik. Hetkel ei ole planeeritud ka Vikerkaare tänavale kõnnitee rajamist.

Lugupidamisega

Vastaja: Ülle Neeme
järelevalveosakond
juhtivmenetleja
[email protected]
Vastatud: 04.06.2024