Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Autovabaduse puiestee 2023

Tartu südalinnas asuvast Vabaduse puiesteest saab suve keskel mõnus linnaruum vaba aja veetmiseks - Autovabaduse puiestee. Kuuks ajaks muutub autotee ainult jalakäijate ja kergliiklejate pärusmaaks.

Linnavolikogu ja -valitsuse info
Raekoda I korrus
Tel 1789

Südasuvine kohtumispaik Autovabaduse puiesteel 2023

Mis on Autovabaduse puiestee?

Autovabaduse puiesteega loome tulevikku vaatava linnaruumi, mis paneb meid peatuma, mõnusalt aega veetma ja linnamelu nautima. See on tänav kõigile, mis seob Tartu kesklinna ja Emajõe ühteks tervikuks ning toob kultuuri suvisesse linnasüdamesse. Võta aega ja naudi seda koos teistega!

Soovime ka ergutada diskussiooni selle üle, millist linna ja linnaruumi me enda ümber näha soovime, milline on hea avalik ruum, kuidas teha keskkonnasõbralikumaid valikuid ja kuidas vähendada liikluskoormust südalinnas.

Autovabaduse puiesteed korraldavad Tartu linn, SA Tartu 2024, Tiigi Seltsimaja, Tartu Turg, Tartu Noorsootöö Keskus ja paljud teised head koostööpartnerid.

Programm ja linnaruum

Mitmekesise kultuuriprogrammi ja põneva ruumilahendusega Autovabaduse puiestee toimub 29. juunist 6. augustini 2023.

Juba neljandat korda toimuv suvine Autovabaduse puiestee saab alguse Tartu linna päeva galakontserdiga ning lõpeb Tartu toidu- ja veinifestivaliga. Vabaduse puiestee on ürituse ajal turuhoonest kuni Kaarsillani autoliiklusele suletud.

Kultuuriprogrammi pakutakse tartlastele ja Tartu sõpradele terve perioodi vältel kindlas rütmis neljapäevast laupäevani. Neljapäeviti toimuvad Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 kureeritud kontserdid, reedesed sündmused on inspireeritud liikumisaastast ja laupäeviti on programmis rohkelt tegevusi peredele. Liikumispäevad lõppevad tantsuõhtutega ja perepäevad Tartu Elektriteatri filmiõhtutega.

Ka Tartu noortekeskused kolivad suveks siseruumidest Autovabaduse puiesteele. Kuu aja vältel on lastele ja noortele tegevusi iga päev meisterdamisest koolitusteni. Linnaruumis käivad sellel perioodil ringi tänavanoorsootöötajad, kes suunavad noori tegevustest osa võtma.

Autovabaduse puiestee alal on karussell, ronilad, vihmutid ja muud atraktsioonid. Taaskasutusele tuleb  eelmiste aastate tänavamööbel. Lava ehitatakse kesklinna pargi poolsele nõlvale ja see jääb sinna kultuuripealinna aastaks.

Täpne programm avaldatakse juunis.

Roheüritus

Autovabaduse puiestee toimub roheüritusena, et vähendada sündmuse keskkonnamõjusid ning näidata, et keskkonnaeesmärkide saavutamisel on oluline igaühe panus. 

Autovabaduse puiestee 2023 keskkonnahoiu eesmärgid:

  • kasutame pandinõude süsteemi
  • sorteerime jäätmeid liigiti
  • pakume toitu, mis on värske, tervislik, võimalusel kohalik ja mahe
  • söödavat toitu ära ei viska ja leiame sellele kasutuse
  • kasutame taastuvat energiat
  • kaardistame oma tegevuse mõju
  • pakume tasuta joogivett
  • liigume keskkonnahoidlikult: võimalusel tuleme Autovabaduse puiesteele jalgsi, jalgrattaga, ühistranspordiga või sõidujagamisega

Üritusel lähtutakse keskkonnasõbralike sündmuste korraldamise juhendist, mis toetub Tartu 2024 SA keskkonnastrateegiale.
Juhendi leiab siit.

Diskussioon

Autovabaduse puiesteega soovime tekitada diskussiooni selle üle, millist linna ja linnaruumi me enda ümber soovime, milline on hea avalik ruum, kuidas teha keskkonnasõbralikumaid valikuid ning vähendada liikluskoormust südalinnas. Seetõttu kogume siia meediakajastusi, mis on inspiratsiooni saanud Autovabaduse puiestee projektist. Sotsiaalmeedias Autovabaduse puiesteest rääkides palume kasutada teemaviidet #autovabadus, siis jõuavad teie arvamused meieni.

Loe lähemalt, mida Autovabaduse puiesteest kirjutatakse

Kontaktid

Viimati muudetud 24.05.2023