Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Bussikaardi kleebised

Tartu eesmärk on pakkuda keskkonnasõbralikku liikumiskeskkonda, mis arvestab kõiki liikumisviise. Eriti soositakse kergliikluse ja ühistranspordi kasutamist.

Kleebised

Kleebis on täpselt samade funktsioonidega nagu bussikaart, kuid see on väikesemõõduline ja seda on võimalik kleepida mõnele soovitud esemele, näiteks mobiiltelefonile.

Sarnaselt bussikaartidele tuleb ka kleebist iga kord bussi sisenedes tuvasti juures viibutada, kuni kostab helisignaal. Kleebist saab sarnaselt bussikaardile isikustada müügikohas või internetis ning isikustatud kleebis kehtib koos isikut tõendava dokumendiga. Kleebisele tuleb samuti osta pilet või laadida raha. Pileti ostmisel või raha laadimisel tuleb sisestada kleebise number või isikukood.

Kui soovite kleebist nutitelefonile kleepida, palume järgida allolevat juhist.

Kleebise paigaldamise juhend

Kleebiste kasutamist võib teatud juhtudel häirida NFC-funktsiooniga telefonide antenn või nutitelefoni metallkorpus. Seepärast soovitame enne kleebise paigaldamist kontrollida, kas kleebis toimib teie telefonil.

Enne kleebise eemaldamist aluselt:

  1. kontrollige bussi tuvasti juures, kas tuvasti loeb kleebist ka siis, kui see on asetatud vastu telefoni korpust selles kohas, kuhu soovite kleebise paigaldada. Hoidke kleebise osa koos alusega vastu telefoni ja asetage tuvasti lugemisulatusse;

  2. kui tuvasti ei reageeri, proovige nihutada kleebis kõrgemale või madalamale (kuna telefoni NFC-antenn võib eri mudelitel erinevas kõrguses asetseda);
  3. kui kleebis telefoni korpuse vastas endiselt ei reageeri ja te ei soovi seda mujale kleebituna kasutada (nt märkmikul, rahakotil, võtmehoidjal), siis saate kleebise ilma täiendava kuluta vahetada Tartu bussikaardi vastu raekoja infokeskuses. NB! Aluse küljest lahti võetud kleebiseid vastu ei võeta.
Kleebis mobiiltelefonil
Kleebis mobiiltelefonil

Viimati muudetud 07.12.2020