Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Elukohaandmete korrastamine


 

Rahvastikutoimingute osakond
Küüni 5, 51004 Tartu
736 1140, 5304 3966
[email protected]

Vastuvõtuajad: E 9-12; 14-17.30,       T 12-16, K 9-12; 13-16, N suletud,    R 9-12; 13-16

Elukohaandmete korrastamiseks on aega aasta lõpuni!

1. jaanuarist 2019 jõustub rahvastikuregistri seaduse muudatus, mis puudutab inimesi, kelle elukoht rahvastikuregistris on ainult kohaliku omavalitsuse täpsusega – nt elukohaks on märgitud üksnes Tartu linn. 2018. aasta jooksul tuleb neil inimestel esitada linnavalitsusele oma elukoha täpne aadress. 

 

See on väga oluline selleks, et ka edaspidi oleks võimalik kasutada mitmesuguseid omavalitsuse või riigi teenuseid (näiteks lasteaiakoht, elukohast sõltuvad toetused, juhiloa pikendamine jms) ja osaleda valimistel.

 

Selline olukord, et registris on elukohana märgitud vaid Tartu linn, on tekkinud sel põhjusel, et pärast kolimist ei ole inimene oma elukohaandmeid muutnud ja endise elukoha omanik on palunud omavalitsusel inimene oma korterist või majast välja registreerida. Uue rahvastikuregistri seadusega kaotavad omavalitsuse täpsusega elukohaandmed kehtivuse, mis tähendab, et pärast seda nende inimeste elukohaandmeid rahvastikuregistris enam pole.

 

Elukohaandmete uuendamine on lihtne ja selleks tuleb linnavalitsusele esitada elukohateade. Seda saab teha nii riigiportaalis, saata e-postiga või tavakirjaga või täita elukohateade linnavalitsuses kohapeal.

 

Täpsem info elukohateate esitamise kohta asub siin: tartu.ee/elukoht

 

Kui elate Tartu linnas, aga täpseid elukohaandmeid ei ole võimalik esitada (nt pole üürilepingut ja omanik ei anna registreerimiseks nõusolekut), tuleb pöörduda Tartu Linnavalitsuse rahvastikutoimingute osakonda aadressil Küüni tänav 5. Välisriigis elades on elukohateade võimalik esitada ka Eesti välisesinduses.

 

Esitades täpsed elukohaandmed, saate ka uuel aastal soovitud teenuseid. Õiged andmed rahvastikuregistris annavad linnavalitsusele ülevaate, kus inimesed elavad, aidates paremini planeerida teenuseid ja võimaldades vajadusel inimesega paremini ühendust saada.

 

Lisainfo:

Rahvastikutoimingute osakond

Küüni 5, Tartu 51004

736 1140, 736 1139

[email protected]

http://tartu.ee/elukoht

Viimati muudetud 07.12.2020