Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Euroopa Liidu toiduabi jagamine Tartus

Sotsiaal- ja tervishoiuosakond
Raekoja plats 3, 51003 Tartu
7361 300
 

Toiduabi jagamine Tartus

Üldinfo

Euroopa abifond toetab Euroopa Liidu liikmesriikide meetmeid, mis pakuvad enim puudust kannatavatele inimestele materiaalset abi. Eestis jagatakse abifondi toel toiduabi  kuni aastani 2020. Toidupank jagab koostöös Sotsiaalministeeriumi ning kohalike omavalitsustega toiduabi aastatel 2015–2018.

Toiduabi saavad enim puudust kannatavad isikud:

  • toimetulekutoetuse saajad;

  • toimetulekutoetuse taotlejad, kellel on sissetuleku järgi õigus saada toimetulekutoetust, kuid kellele kohalik omavalitsus toetust ei maksa;
  • toimetulekutoetuse taotlejad, kelle sissetulek pärast eluasemekulude maha arvamist (kehtestatud piirmäärade ulatuses) ületab kuni 15% ulatuses kehtestatud toimetulekupiiri;
  • varjupaigateenust (kodutute öömaja) kasutavad inimesed;
  • Tartu linna eelarve vahenditest makstud  ühekordsete sotsiaaltoetuse saajad.

2018. aastal toiduabi jagamine

2018. aasta sügisel  oli toiduabi õigus saada inimestel, kes  perioodil 01.08.2018- 30.09.2018 taotlesid ja said toimetulekutoetust või kellele maksti neil kuudel ühekordseid sotsiaaltoetuseid  kohaliku omavalitsuse eelarve vahenditest.

Toiduabi  jagati  oktoobri  lõpus.
Põhijagamine: 5. november kuni 21. november 2018
Järeljagamine: 17. detsember ja 19. detsember 2018

Toiduabi jagati Tartu Toidupangas aadressil Peetri 28.
Toiduabi väljastatatakse isikut tõendava dokumendi alusel.
Toiduabi väljastakse esmaspäeviti ja kolmapäeviti kell 13.00 - 18.00

Kui Teil puudub võimalus nimetatud päeval kaubale järele tulla, võite volitada ametliku esindaja toiduabi välja võtma. Volitus peab sisaldama volitatava isiku isikukoodi. Kaup väljastatakse mõlemal juhul isikut tõendava dokumendi alusel.

Oluline:

  • Kaubale järele tulles pea kinni päevast ja osutatud kellaajast.
  • Üks komplekt toiduaineid kaalub 16 kg ning sisaldab: tatart, nisujahu, kaheksaviljahelbeid, riisi, läätsesid, suhkrut,  veiselihakonserve,  sealihakonserve, sprotikonserve,  räimekonserve,  praekapsast, purgisuppi, purustatud tomateid, ananassi omas mahlas, mett, kõrvitsaseemneid, šokolaadi, teed  ja kohvi.
  • Toiduabile järele tulles tuleb kaasa võtta üks terve komplekt.
  • Ühe toiduabi komplekti kaasavõtmiseks tuleb kindlasti kaasa võtta kaks tugevat kotti (komplektid on jaotatud banaani kastidesse) .
  • Komplektide arv sõltub teie pere/leibkonna liikmete arvust, mille deklareerisite sotsiaaltöö spetsialistile siis, kui toetust taotlemas käisite. Kui teie pere saab enam kui ühe komplekti, palume kaasa võtta vastava arvu kotte. Kui on mitu komplekti, võib toiduabil mitu korda järel käia.

Kui loobute toiduabi saamise võimalusest või ei vaja seda, palun teavitage Toidupanga esindajat või kohalikku sotsiaaltöö spetsialisti.

Lisateave

Lisateavet jagavad sotsiaal- ja tervishoiuosakonna piirkonna sotsiaaltöö spetsialistid ja Tartu Toidupanga esindaja tel 5665 3873, e-post tartu@toidupank.ee.
Tartu Toidupank

Sotsiaaltööteenistuse sotsiaaltöö spetsialistide kontaktid
Elukohajärgsed piirkonnakeskused

Kasulikku lugemist

Viimati muudetud 03.01.2019