Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Euroopa Liidu toiduabi jagamine Tartus

Sotsiaal- ja tervishoiuosakond
Raekoja plats 3, 51003 Tartu
736 1300
 

Toiduabi jagamine Tartus

Üldinfo

Euroopa abifond toetab Euroopa Liidu liikmesriikide meetmeid, mis pakuvad enim puudust kannatavatele inimestele materiaalset abi. Eestis jagatakse abifondi toel toiduabi  kuni aastani 2020. Toidupank jagab koostöös Sotsiaalministeeriumi ning kohalike omavalitsustega toiduabi.

Toiduabi saavad enim puudust kannatavad isikud:

 • toimetulekutoetuse saajad;

 • toimetulekutoetuse taotlejad, kellel on sissetuleku järgi õigus saada toimetulekutoetust, kuid kellele kohalik omavalitsus toetust ei maksa;
 • toimetulekutoetuse taotlejad, kelle sissetulek pärast eluasemekulude maha arvamist (kehtestatud piirmäärade ulatuses) ületab kuni 15% ulatuses kehtestatud toimetulekupiiri;
 • varjupaigateenust (kodutute öömaja) kasutavad inimesed;
 • Tartu linna eelarve vahenditest makstud  ühekordsete sotsiaaltoetuse saajad.

2019. aasta sügisel toiduabi jagamine

2019. aasta sügisel  oli  toiduabi õigus saada inimestel, kes  augustis ja septembris 2019. a taotlesid  ja said toimetulekutoetust või kellele maksti neil kuudel ühekordseid sotsiaaltoetuseid  kohaliku omavalitsuse eelarve vahenditest.

Toiduabi  põhijagamine oli sügisel:
11., 13., 18., 20., 25. ja 27. novembril
Jagamispäevadel väljastatakse EL toiduabi pakke kell 13-18.
Toiduabi järeljagamine
16. ja 18. detsembril kell 13-18;
17., 19., ja 20. detsembril kell 13-17.

Toiduabi jagab Tartu Toidupank  aadressil Peetri 28.
Toiduabi väljastatatakse isikut tõendava dokumendi alusel.

Kui Teil puudub võimalus nimetatud päeval kaubale järele tulla, võite volitada ametliku esindaja toiduabi välja võtma. Volitus peab sisaldama volitatava isiku isikukoodi. Kaup väljastatakse mõlemal juhul isikut tõendava dokumendi alusel.
Kui leibkonnal ei ole antud aegadel võimalus toiduabile järele tulla, siis palun  võtta ise ühendust  Tartu Toidupangaga ja leppida kokku graafikuväline aeg. 

Oluline:
 

 • Kaubale järele tulles pea kinni päevast ja osutatud kellaajast.
 • Üks komplekt toiduaineid kaalub 16 kg ning sisaldab:
  tatar, nisujahu, neljaviljahelbed, riis, kartulihelbed, rapsiõli, suhkur, veiseliha ja kanaliha konserv, sprotid õlis ja skumbria õlis, hapukapsaborš lihaga, praekapsas porgandiga (purgis), šokolaad, kuivatatud puuviljasegu, kohv, ananass omas mahlas, hibiskuse tee, mesi, kakaopulber, kõrvitsaseemned.
 • Toiduabile järele tulles tuleb kaasa võtta üks terve komplekt.
 • Ühe toiduabi komplekti kaasavõtmiseks tuleb kindlasti kaasa võtta kaks tugevat kotti (komplektid on jaotatud banaani kastidesse) .
 • Komplektide arv sõltub teie pere/leibkonna liikmete arvust, mille deklareerisite sotsiaaltöö spetsialistile siis, kui toetust taotlemas käisite. Kui teie pere saab enam kui ühe komplekti, palume kaasa võtta vastava arvu kotte. Kui on mitu komplekti, võib toiduabil mitu korda järel käia.

Kui loobute toiduabi saamise võimalusest või ei vaja seda, palun teavitage Toidupanga esindajat või kohalikku sotsiaaltöö spetsialisti.

Lisateave

Lisateavet jagavad sotsiaal- ja tervishoiuosakonna piirkonna sotsiaaltöö spetsialistid ja Tartu Toidupanga esindaja tel 5665 3873, e-post tartu@toidupank.ee.
Tartu Toidupank

Sotsiaaltööteenistuse sotsiaaltöö spetsialistide kontaktid
Elukohajärgsed piirkonnakeskused

Kasulikku lugemist

Viimati muudetud 02.01.2020