Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Kalender

08. aug

Kunstnikud Autovabaduse puiesteel: heategevuslik oksjon

Nelja Autovabaduse puiestee nädala vältel said inimesed reaalajas kesklinna pargis minigalerii alal uue kunsti sünni tunnistajaks olla.
Pargigaleriis olid tööhoos Tartu kunstielu neli absoluutset tippu.
Alates 12. juulist lõid neljal järjestikkusel nädalal oma uued teosed Kairo, Enn Tegova, Regina-Mareta Soonsein ja Alar Tuul. Unikaalsete tööde müügiks korraldatakse Autovabaduse puiestee viimasel päeval heategevuslik kunstioksjon, kogu tulu annetatakse MTÜ-le Vaprusehelmed.

MTÜ Vaprusehelmed on loodud krooniliste haigustega laste ravi toetamiseks, nende abistamiseks valulike protseduuride ja pikkade raviperioodidega toimetulekul. Helmeste abil saavad lapsed ja pered rääkida oma lugu, mida nad on saavutanud, läbi elanud ja kui vaprad nad on olnud. Eestis on programmiga liitunud TÜ Kliinikumi ja Tallinna Lastehaigla hematoloogia-onkoloogia osakonnad. 

Vaprusehelmeste projekt sai Eestis alguse 2018. aasta septembris. Juhtus see tänu kahele väga erilisele lapsele ja kannab endas julgustavat sõnumit kõikidele onkoloogiliste haigustega lastele aga ka nende vanematele.

Kuidas aga ikkagi Vaprusehelmed Eesti haiglatesse täpselt jõudsid? Helmeinglite Sandri ja Pilleriini kohta on nende pered mõne sõna kirja pannud, mis aitavad mõista, kuidas on MTÜ tänasesse päeva jõudnud.

Lugege siit: https://www.vaprusehelmed.ee/

Tulge! Võib-olla ehib tulevikus just teie kodu tõeliselt unikaalne, tavapäratu sünnilooga teos.

Heategevusliku kunstioksjoni viib läbi Tanel Jonas (Ugala Teater).

Tutvuge oksjoni reeglite ja osalemistingimustega.

Salvesta kalendrisse
Kuupäev: 8. august
Kellaaeg: 14:00-15:30
Toimumiskoht: Pealava
Kategooria: Oksjon
Maksumus: Tasuta