Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Kalender

02. aug 08. aug Kunstnikud Autovabaduse puiesteel: pargigaleriis Alar Tuul

Tartu Kunstnike Liit koostöös Tartu linnaga on teist suve kutsumas Autovabaduse puiesteele äärmiselt andekaid täiesti elus päris kunstnikke. Tehakse seda taas viisil, et huviline publik saab reaalajas uue kunsti sünni tunnistajaks olla.
Autovabaduse puiestee teisel suvel on kesklinna pargis tööhoos Tartu kunstielu neli absoluutset tippu. Järjestikustel nädalatel alates 12. juulist loovad otse teie silmade all minigaleriialal oma uued teosed Kairo, Enn Tegova, Regina-Mareta Soonsein ja Alar Tuul. Valminud unikaalsete tööde müügiks korraldatakse Autovabaduse puiesteel 8. augustil heategevuslik kunstioksjon, kogu tulu annetatakse MTÜ-le Vaprusehelmed.

MTÜ Vaprusehelmed on loodud krooniliste haigustega laste ravi toetamiseks, nende abistamiseks valulike protseduuride ja pikkade raviperioodidega toimetulekul. Helmeste abil saavad lapsed ja pered rääkida oma lugu, mida nad on saavutanud, läbi elanud ja kui vaprad nad on olnud. Eestis on programmiga liitunud TÜ Kliinikumi ja Tallinna Lastehaigla hematoloogia-onkoloogia osakonnad.

Rohkem teavet: https://www.vaprusehelmed.ee/

NB! Autovabaduse puiesteel toimub kolmel korral ka helmeste valmistamise töötubasid (18. juulil kell 11–13, 21. juulil kell 17–19 ja 8. augustil kell 13–15).

Tulge kesklinna parki vaatama, kuidas kunst sünnib, toetage lapsi väga rasketel hetkedel ja olge kindlasti kohal ka oksjonil 8. augustil. Võib-olla ehib tulevikus just teie kodu tõeliselt unikaalne, tavapäratu sünnilooga teos. Oksjoni viib läbi Tanel Jonas (Ugala Teater). Tutvu reeglite ja osalemistingimustega.

Minigalerii alal kesklinna pargis hakkavad otse teie silmade all tööle neli vaprat loojat, kellest neljandal nädalal tuleb pargigaleriisseAlar Tuul.
Tulge kunstnikku vaatama!

ALAR TUULE maalid on täis kummalist värvide sigrimigri ning viiteid tehnoloogiale ja sellega seotud probleemidele. Kuigi ta on läinud ajalooraamatutesse kui viimane Tartu Ülikooli maaliosakonna lõpetaja, on tema stiil olnud juba täiesti karjääri algusest koheselt ära tuntav ja tuulelik. Temast kirjutatud tekstides kohtab küll järjepanu sõnapaari „bad painting“ ehk „halb maal“, kuid see ei tähenda sugugi, et Tuul maalida ei oskaks, vaid viitab hoopis sellele, et stiililt soovib ta minna maalimise vabastavate juurte juurde.

Salvesta kalendrisse
Kuupäev: 2. august-8. august
Kellaaeg: 00:01-14:00
Toimumiskoht: Kesklinna park
Kategooria: Heategevuslik kunstiloome
Maksumus: Tasuta