Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Kalender

26. juuli 01. aug Kunstnikud Autovabaduse puiesteel: pargigaleriis Regina-Mareta Soonsein

Tartu Kunstnike Liit koostöös Tartu linnaga on teist suve kutsumas Autovabaduse puiesteele äärmiselt andekaid täiesti elus päris kunstnikke. Tehakse seda taas viisil, et huviline publik saab reaalajas uue kunsti sünni tunnistajaks olla.
Autovabaduse puiestee teisel suvel on kesklinna pargis tööhoos Tartu kunstielu neli absoluutset tippu. Järjestikustel nädalatel alates 12. juulist loovad otse teie silmade all minigaleriialal oma uued teosed Kairo, Enn Tegova, Regina-Mareta Soonsein ja Alar Tuul. Valminud unikaalsete tööde müügiks korraldatakse Autovabaduse puiesteel 8. augustil heategevuslik kunstioksjon, kogu tulu annetatakse MTÜ-le Vaprusehelmed.

MTÜ Vaprusehelmed on loodud krooniliste haigustega laste ravi toetamiseks, nende abistamiseks valulike protseduuride ja pikkade raviperioodidega toimetulekul. Helmeste abil saavad lapsed ja pered rääkida oma lugu, mida nad on saavutanud, läbi elanud ja kui vaprad nad on olnud. Eestis on programmiga liitunud TÜ Kliinikumi ja Tallinna Lastehaigla hematoloogia-onkoloogia osakonnad.

Rohkem teavet: https://www.vaprusehelmed.ee/

NB! Autovabaduse puiesteel toimub kolmel korral ka helmeste valmistamise töötubasid (18. juulil kell 11–13, 21. juulil kell 17–19 ja 8. augustil kell 13–15).

Tulge kesklinna parki vaatama, kuidas kunst sünnib, toetage lapsi väga rasketel hetkedel ja olge kindlasti kohal ka oksjonil 8. augustil. Võib-olla ehib tulevikus just teie kodu tõeliselt unikaalne, tavapäratu sünnilooga teos. Oksjoni viib läbi Tanel Jonas (Ugala Teater). Tutvu reeglite ja osalemistingimustega.

Minigalerii alal kesklinna pargis hakkavad otse teie silmade all tööle neli vaprat loojat, kellest kolmandana tuleb pargigaleriisse Regina-Mareta Soonsein.
Oi me oleme jätkuvalt põnevil!

REGINA-MARETA SOONSEIN on väga lühikese ajaga jõudnud Eesti graafikamaailma tippu. Tema looklevate joontega kompositsioonid, mille voogetest on võimalik välja lugeda inimfiguure, on alati äärmiselt pilkupüüdvad. Üheks põhjuseks on kahtlemata nende suurus, sest tema senini vägevaim linoolist trükiplaat oli tervelt kümne ruutmeetrine. Kuigi ta kasutab oma plaate ka piltide trükkimiseks, on need praeguseks muutunud täiesti iseseisvateks kunstiteosteks. Üht sellist lõikab ta välja Autovabaduse puiesteel ning ka see teos jõuab 8. augusti kunstioksjonile.

 

Salvesta kalendrisse
Kuupäev: 26. juuli-1. august
Kellaaeg: 00:01-23:59
Toimumiskoht: Kesklinna park
Kategooria: Heategevuslik kunstiloome
Maksumus: Tasuta