Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Kalender

11. okt Loomemajanduse seminar “X Factor”

Loomemajanduse seminar “X Factor” on pühendatud sellele “salapärasele miskile”, x-faktorile, mis peidab end loomingus.
Koos inspireerivate esinejatega Tartu Loomemajanduskeskuse uutest prioriteetsetest valdkondadest (film, muusika, etenduskunstid ja disain) otsime x-faktorit, mis viiks loojaid, organisatsioone ja ettevõtteid uute orbiitideni.

PÄEVAKAVA

13:00  Lavastaja ja näitleja Jarmo Reha ning muusik Liis Ring otsivad x-faktorit etenduskunstidest erinevates kultuuriruumides. Nad jagavad oma kogemust lavastuse “Elagu elu, mis põletab rinda” (lavastajad Armel Roussel Belgiast ja Jarmo Reha) loomisprotsessist, mis leidis aset Jaapanis, Indias ja Senegalis. Esietendus toimus 11. septembril 2019 Vabal Laval. Lavastus on kutsutud erinevatele rahvusvahelistele festivalidele.

13:30  Filmihelilooja Mihkel Zilmer kõneleb teemal “Helimaailmad: filmimuusika loomine, mis lisab narratiivile uue dimensiooni ja muudab filmikogemuse kaasahaaravaks”. Ta jagab oma kogemust Tanel Toomi “Tõe ja õiguse” filmimuusika loomusel ning samuti tutvustab põgusalt muusika loomist taani-belgia-eesti kaasproduktsioonile “Erna läheb sõtta” (režissöör Henrik Ruben Genz), mille võtted toimusid augustis ja septembris Tartu Filmifondi toel Tartus ja Tartumaal.
Zilmer on olnud seotud enam kui 70 filmiprojektiga, peamiselt Madalmaades.

14:00  Noor ettevõtja Neveli Niit avab iduettevõtte Ridline loomise tagamaid – kuidas leida loomevaldkonnas üles hea start-up ehk mis on x-faktor iduettevõtluses? Ridline on tarkvara, mis muudab festivali- ja kontserdikorraldaja suhtluse artistidega sujuvaks.
Neveli kirjeldab ennast eelkõige kui ettevõtliku mõtlemise, teaduse ning loovuse sümbioosi eestvedajat. Ta on õppinud nii audiovisuaalset meediat Balti Filmi- ja Meediakoolis kui ka turundamist ja juhtimist TalTech'is.

14:30  Briti kultuuriajakirjanik Jude Cowan Montague otsib x-faktorit rahvusvahelises muusikatööstuses.
Montague on briti kunstnik, kirjanik, poeet ja meediaajakirjanik, omab doktorikraadi Londoni Ülikooli Birbecki kolledžist filmiajaloo ja visuaalmeedia alal, juhib raadiojaamas Resonance FM saadet News Agents ning on Facebook'is foorumi Womens Composers Collective üks põhilisi eestvedajaid. Ta kirjutab regulaarselt artikleid erinevatele väljaannetele (nt Times Literary Supplement, The Quietus, The London Magazine, Artlust), on töötanud üle 10 aasta uudisteagentuuri Reuters heaks. 2011. aastal ilmus tal luulekogu For the Messengers ning üle kõige meeldib talle mängida vintage elektriorelit (2018. a. ilmus LP Hammond Hits).

Seminar on inglise keeles ja toimub koostöös Ajujahiga.
Esinejad on Tartusse kutsutud koostöös Ahto Külveti ja Psühhoteegiga.

Salvesta kalendrisse
Kuupäev: 11. oktoober-11. oktoober
Kellaaeg: 13:00-16:00
Toimumiskoht: Tartu Loomemajanduskeskus, Kalevi 17 konverentsisaal
Kategooria: Ettevõtlusnädal 2019
Maksumus: tasuta
Korraldaja: Tartu Loomemajanduskeskus
Registreeru
Ees- ja perekonnanimi*
Ametinimetus*
Organisatsioon*
E-post*