Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Kalender

01. aug Puhkpillipühapäevad: esinevad Tartu Saksikoor ja Lembit Saarsalu

Me ei tea midagi, mis teeks tuju sarnase raudkindlusega heaks nagu seda teeb puhkpillimuusika. Selle pärast oleme kutsunud neli Tartu puhkpilliorkestrit neljal pühapäeval Autovabaduse puiesteele kontserte andma.

Küll ooooooonnnnn hea! – Iga päev I Feeeeel Good! – Every day

Puhkpilli- ja saksofonimuusika on hea igal ajal ja iga päev. Olgu siis nautides teed kahele või oja vulinat, targa rehealust või karjapasunat, labajalavalssi või teekonda Valgast Sangaste, lemmikdetektiivi tegemisi või midagi muud. Eriti tore, kui kõike seda saab ühendada kohtumisega sellise Eesti jazzi legendiga nagu seda on Lembit Saarsalu, kellel on alati oluline roll Tartu Saksikoori ettevõtmistes.

Tartu Saksikoor sündis maestro Lembit Saarsalu initsiatiivil ja Salvador Sax Kvarteti tagasihoidlikul abistamisel 2003. aasta jaanuaris, mil Lembit Saarsalu 55. sünnipäeva puhul tuuritati läbi kõik Eesti Kontserdi saalid. Kooris üritatakse saksofonimänguvaimustust süvendada eriti just noortel mängijatel, et ka 118. aasta pärast saksofonimäng noori ühe alternatiivina ahvatleks. Tehtud töö tulemusel on Tartus alustanud nii mõnigi kenasti kaelakandev saksofoniansambel, vaimustusega on aga nakatatud kuulajaid ja mängijaid nii koduses Eestis kui raja taga.

18. hooaja jooksul on mängitud lugusid erinevates stiilides ja erinevatest sajanditest ning pole piirdutud vaid kergema muusikaga. Kontserte on esitatud spetsiifiliselt nii renessaansskava kui rahvamuusikaga, vajadusel ei jää puutumata laulupidudest inspireeritud koorimuusika, jazz-improvisatsioon ja rock.

Koos on esinetud paljude kollektiividega, seal hulgas Lauri Breede juhendatavad laulukoorid ja Big Band Tartu. Hoopis eriline on koostöö Tartu Metsasarvekoori ja Tartu 1. Muusikakooli klarnetikooriga, kellega koos moodustatud Tartu Puu- ja Plekikoor esitab kolme instrumendi koostöös ja värvidega surematuid teoseid Händeli ja Mozarti, tulevikus ka J.S.Bachi, Aadu Regi ja paljude teiste loomingust. Pikem ülevaade Tartu Saksikoori tegemiste, salvestiste ja ajalookohta on leitav www.convivo.ee.

 

Salvesta kalendrisse
Kuupäev: 1. august
Kellaaeg: 18:00-19:30
Toimumiskoht: Pealava
Kategooria: Kontsert
Maksumus: Tasuta