Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
11°

Kalender

05. okt Turismipäev „Tänased väljakutsed – homsed edulood“

Päevakava

10.00–10.15 Registreerimine

10.15 Turismipäeva avamine

10.20–11.05 Jätkusuutlik kohalik areng läbi innovatsiooni ja tarkade lahenduste

Kristiina Tammets (Tartumaa Arendusseltsi tegevjuht, Euroopa LEADER Ühenduse asepresident) on toimetamas mitmete piirkonna innovatsioonile ja turundusele suunatud projektidega. Paremini tuntud on neist National Geographic'u kollaste akende teekond „Elu kahe maailma piiril“ (Living on the edge) Lõuna-Eestis ja Tartumaa uuenduste programm „Innovatsiooni otsingul“.
K.Tammets _ ettekanne-05.10-1.pdf

Juttu tuleb Tartumaa Arendusseltsi tegevuste näitel sellest, milline roll on innovatsioonil ja tarkadel lahendustel jätkusuutliku kohaliku arengu tagamisel ning kuidas võimestada uute toodete ja teenuste loomist valdkondade-ülese tegevuse kaudu. Veel tuleb juttu piirkonna – Tartumaa, Lõuna-Eesti – identiteedist ja väärtustest ning kuvandist väljapoole.

11.05–12.40 Turismiettevõtete rahastamine EAS-i toel: „Teenused ja toetused turismiettevõtetele“

Kristiina Jors (EAS turismiarenduskeskuse sihtkohtade kliendisuhete juht) ja Riin Roosalu (EAS toetuste keskuse valdkonnajuht, kelle vastutusalas on turismi, loomemajanduse ja võrgustike toetused).

Räägitakse ettevõtlus- ja turismitoetustest ning teenustest, mida EAS turismiettevõtetele pakub.
EAS ettekanne.pdf

12.40–13.15 Lõunapaus

13.15–14.45 Praktikud räägivad: uudsete ja põnevate ideede realiseerimine Lõuna-Eestis

Wanderest: Wanderest tutvustab Tartusse saabuvatele turistidele Eestimaa kaunist loodust ja mitmetahulist kultuurilugu, pakkudes privaatseid matku ja päevareise algusega Tartust. Personaalsus, ehedus ja hariduslikkus on põhimõtted, millest kantuna disainib Wanderest koostöös iga kliendiga meeldejääva elamuse looduses
Wanderest_Turismipäev 5.10.18.pptx
 
Aerulaud: Aerulaud.ee tegeleb vesise ja aktiivse puhkuse pakkumisega tegusatele inimestele. Põhitegevusteks on laagrite, trennide, matkade ja ürituste läbiviimine.
 
Alatskivi mõisamaitsed: Mõisamaitsed – need on peamiselt veinid, taimeteed, aga varsti ka näiteks maitseäädikad ja meistrimoosid. Alatskivi mõisamaitsed on „kohalike maitsete degusteerimine ja kodupood“.
Alatskivi mõisamaitsed
 
Mudajooks: Üritus, mis toimub Pajusis, Jõgevamaal. Tegu on leebe kohandusega Takistusrajast (ingl. k. OCR – Obstacle course racing).  Tegemist on spordialaga, kus võistleja või võistlejate tiim peab jalgsi/joostes ületama mitmesuguseid füüsilisi ja vaimseid väljakutseid.
Mudajooks 2017
Mudajooks 2018

Suur Muna kohvik ja restoran asub Suure Munamäe jalamil, kus pakutakse ümbruskonna talude parimaid ande. Pere pisematele on olemas nii mänguväljak kui tubane mängunurk ning menüüs olemas just neile mõeldud road. Lisaks saab Suures Munas korraldada ka seminare ja osaleda õdusatel filmiõhtutel.
IMG_6279.jpg

 
14.45–15.15 Kuidas meelitada talente ja ärituriste?  

Tartu linna turundusjuht Helen Kalberg ja targa linna valdkonnajuht Lauri Sokk on 2018. aasta sügisel välja töötamas targa linna strateegiat ning talendistrateegiat. Mis üldse on tark linn ja mida Tartu sellega võidab? Missuguseid vahendeid kasutada, et Tartusse leiaksid tee õiged inimesed ja investeeringud?
Smart Tartu Strateegia_Lauri Sokk_EST.pdf
 
15.15–15.45 Arutelu: piirkondlikud võimalused ja rakendamata jäänud ideed turismis
Küsitluste tulemused Mentimeterist.pdf

Salvesta kalendrisse
Kuupäev: 5. oktoober-5. oktoober
Kellaaeg: 10:00-16:00
Toimumiskoht: Lydia sündmuskeskus, Ülikooli 14
Kategooria: Ettevõtlusnädal 2018
Maksumus: Tasuta
Korraldaja: Tartumaa Turism
Registreeru
Ees- ja perekonnanimi*
Ametinimetus*
Organisatsioon*
E-post*