Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Koolirahu 2017/2018

Haridusosakond
Raekoja plats 12, 51004 Tartu
736 1445
 

Koolirahu

Koolirahu sõlmitakse Eestis alates 1999. aastast iga aasta 1. septembril.

Koolirahu eesmärgiks on turvaline ja sõbralik koolikeskkond õpilastele, õpetajatele, koolipersonalile, lastevanematele ja erinevatele kooliga seotud huvigruppidele. On oluline, et koolides valitseks töine ja sõbralik meeleolu ning õpilaste ja õpetajate koostöö tugineks teineteiste mõistmisele ja usaldusele. Koolirahu lepingule allakirjutanud koolid lepivad kokku järgnevas:

Märkame, kuulame ja tunnustame üksteist.
Oleme sallivad, hoiame kokku ja aitame üksteist.

Hoidume vägivallast ja meelemürkidest – kool peab olema turvaline ja mõnus paik!
Teeme koostööd ja osaleme aktiivselt koolielus, armastame õppimist ja õpetamist!
Oleme üksteisele hea eeskujuks: suured muutused algavad väikestest sammudest!

Sel aastal kuulutati koolirahu Tartus välja juba kolmandat korda. Eelnevalt on olnud Tartu koolirahu linn aastatel 2001 ja 2006.

Koolirahu lepingu allkirjastamine Tartu Aleksander Puškini Kooli direktori Alina Braziulene poolt
Koolirahu lepingu allkirjastamine Tartu Aleksander Puškini Kooli direktori Alina Braziulene poolt

Koolirahu lepingu allkirjastamine ja tseremoonia

1. septembril 2017 kuulutati koolirahu välja kaheksateistkümnendat korda ning sel korral tehti seda Tartu Raekoja platsis. 2017/2018. õppeaasta koolirahu leping sõlmiti MTÜ Lastekaitse Liidu, Haridus- ja Teadusministeeriumi, Tartu linna esindaja. Eesti Õpilasesinduse Liidu ja MTÜ NÜ Tore vahel. Tartu koolirahu deviis on „Mina olen eeskuju!“

Selleks, et lepingu allkirjastaksid kõik Tartu üldhariduskoolid, sai tarkusepäev alguse rattaretkest, mille teekond läbis kõiki Tartu koole, et allkirjastada iga kooli juures leping ühe kooli töötaja ja õpilase poolt. Iga peatumise juures lisandus koolidest rattaretkega kaks õpilast, seega kasvas esimeses punktis, Waldorfgümnaasiumis, alustanud rattaretke 8-liikmeline grupp kogu rattaretke vältel ning raekoja platsi jõudes oli retke grupis enam kui 60 „koolirahu saadikut“.  

Rattaretk lõppes Tartu raekoja platsil, kus koolirahu saadikuid tervitasid koolirahu lepingu osapoolte esindajad, linnarahvas, päevajuht Märt Koik ning Leedu päritolu alternatiivbänd Garbanotas Bosistas. Tseremoonia kulmineerus koolirahu väljakuulutamisega.

Koolirahule pühendatud rattaretk näitab Tartu koolide ühtsust ning sidusust; kinnitab tahet ja olulisust (kooli)vägivalla vastu võitlemisel.

 

Koolirahu rattaretk 2017
Koolirahu rattaretk 2017

Koolirahu tegevused 2017/2018. õ.a Tartus

Selle aasta koolirahu deviisist „Mina olen eeskuju!“ lähtuvad mitmed tegevused ja üritused, mis toimuvad kogu õppeaasta jooksul Tartu koolides. Koolirahule pühendatakse üritusi spordisündmustest, teemanädalatest ja kontsertidest kuni õpilaste tunnustamisüritusteni välja.

Koolirahu 2017 tegevused Tartu koolides

Selleks, et olla kursis kogu õppeaastal toimuvate koolirahu sündmustega, jälgige meid ka koolirahu facebooki lehel

Vaata lisaks

Viimati muudetud 10.10.2017