Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
13°

Tartu tunnustab

Tartu linn peab meeles nii Tartus elutöö teinud väärikaid ja tunnustatud tartlasi, Tartule suurte saavutustega au ja kuulsust toonud linlasi kui ka kõige väiksemaid linnakodanikke, kes on Tartus alles oma esimesi elukuid veetmas. Linnavalitsus annab aumärke ja aukirju, istutab tammesid, paigaldab nimelisi pargipinke ning jagab hõbelusikaid.

Linnavolikogu ja -valitsuse info
Raekoda I k
Tel 1789
 

Sündivate tartlaste meelespidamine

Alates 2005. aastast kingib Tartu linnavalitsus kõigile väikestele tartlastele Tartu vapiga hõbelusika. Lusikas antakse üle selleks korraldatud vastuvõtul raekoja saalis.

Vastuvõtud toimuvad kord kuus raekoja saalis ja sinna kutsutakse umbes 7-8-kuused lapsed. Hõbelusika annab reeglina üle Tartu linnapea.

Pered, kes ei saa vastuvõtule tulla, saavad hõbelusika kätte raekojast infokeskusest (tel 1789) ühe aasta jooksul alates vastuvõtu kuupäevast.

Hõbelusikas kingitakse lapsele, kelle elukohaks on Eesti Rahvastikuregistris 6 kuud pärast lapse sündi märgitud Tartu linn. (Rahvastikuregistri seaduse § 42 lg 1 järgi kantakse koos meditsiinilise sünnitõendi andmetega või sünnikandega vastsündinu elukoha aadressina rahvastikuregistrisse tema ema elukoha rahvastikuregistrisse kantud aadress).

 Järgmised lusikatseremooniad toimuvad 19., 26. ja 27. oktoobril 2020 kell 17 ja 18.30.  Kutsume üritustele juulis-detsembris 2019. a sündinud lapsed. Lapsevanematele saadetakse kutsed rahvastikuregistris olevale aadressile . Üritused toimuvad raekoja saali asemel Eesti Rahva Muuseumis.

Vaata lisaks

Hõbelusikaüritus

31.08.2016
Fotod: Jaak Nilson

Viimati muudetud 28.09.2020