Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-9°

Rahvastikuregistri teised teenused

Rahvastikuregistri väljavõtted
EL-i kodanikule isikukoodi andmine

Rahvastikuregistri väljavõtted

Täisealisel isikul on juurdepääsuõigus kõigi tema enda, tema alaealiste laste ja eestkostetavate ning surnud abikaasa kohta rahvastikuregistrisse kantud aktuaalsetele andmetele.

Andmete saamiseks tuleb esitada kirjalik avaldus rahvastiku- ja perekonnaseisutoimingute teenistusele.

Esitage avaldus kohapeal

Esitage vabas vormis avaldus rahvastiku- ja perekonnaseisutoimingute teenistuses aadressil Küüni 5. Koos avaldusega tuleb esitada isikut tõendav dokument. Avalduses näidake ära, milliseid andmeid ja kelle kohta soovite, kas soovite andmeid suuliselt või väljatrükituna ja kas soovite saada eesti - või ingliskeelset väljatrükki. Oma soovi andmete väljastamiseks võib esitada ka suuliselt. Pärast isikusamasuse tuvastamist ja andmete kontrollimist prinditakse rahvastikuregistrist väljatrükk nõutud andmetega. Soovi korras saadetakse väljavõte e-posti aadressile.

Esitage avaldus elektrooniliselt

Esitage vabas vormis ja digitaalselt allkirjastatud avaldus e-posti teel  aadressile rt@raad.tartu.ee. Avalduses näidake ära, milliseid andmeid ja kelle kohta soovite ning kas soovite saada eesti - või ingliskeelset tõendit. Andmete väljavõte krüpteeritakse ning saadetakse taotleja e-posti aadressile.

Kontaktid ja vastuvõtuajad

Rahvastiku- ja perekonnaseisutoimingute teenistus

Küüni 5, Tartu 51004

736 1140

736 1139

rt@raad.tartu.ee

 

Vastuvõtuajad:

E 9–12 ja 15–18

T 9–16

K 9–12 ja 14–16

N 9–12 ja 14–16

R 9–12 ja 13–15

 

Viimati muudetud 03.01.2018

EL-i kodanikule isikukoodi andmine

Euroopa Liidu kodanikule saab isikukoodi vormistada rahvastiku- ja perekonnaseisutoimingute teenistuses (Küüni 5, Tartu).

  • Tutvuge järgmiste vormidega: elukohateade ja taotlus isikukoodi saamiseks ning lugege elukohateate täitmise meelespead.
  • Võtke kaasa isikut tõendav dokument. Kui Teiega koos elab alaealisi lapsi või eestkostetavaid, siis võtke kaasa ka nende esindusõigust tõendav dokument.
  • Esitage täidetud vormid koos vajalike lisadega rahvastiku- ja perekonnaseisutoimingute teenistuse ametnikule.
  • Teile tehakse Eesti isikukood. Elukoha aadressi rahvastikuregistrisse kandmisega omandate Eesti Vabariigis tähtajalise elamisõiguse viieks aastaks. Pärast elukoha registreerimist peate ühe kuu jooksul pöörduma Kodakondsus- ja Migratsiooniameti büroosse, kus Teile vormistatakse tähtajalist elamisõigust tõendav dokument – isikutunnistus (ID-kaart). Täiendav info Politsei- ja Piirivalveameti koduleheküljel.

Viimati muudetud 03.01.2018